Kosmetyki dla kobiet w ciąży

04.10.2017 MONIKA LEMAN 168338 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią od początku zasypywane są zakazami i nakazami, w sprawach zdrowia, żywienia, jak również pielęgnacji. Wiele z produktów jest niewskazanych do stosowania, a niektóre wręcz zakazane. Dobór odpowiedniej pielęgnacji jest niekiedy bardzo skomplikowany, a staje się prawdziwą udręką w momencie, gdy przyszła mama zaczyna mieć problemy skórne, takie jak trądzik, przebarwienia czy nadwrażliwość. Jedno jest pewne, pielęgnacja kobiet w ciąży powinna opierać się na bezpiecznych składnikach, które nie tylko pomogą pozbyć się niedoskonałości, lecz przede wszystkim nie zaszkodzą dziecku oraz przyszłej mamie.

Zakazane składniki w produktach dla kobiet w ciąży budzą wiele kontrowersji, gdyż w wielu przypadkach nie ma jednoznacznych badań potwierdzających niekorzystny wpływ tych produktów. Takich badań, z powodów etycznych, na kobietach w ciąży się nie wykonuje. Poniżej przedstawiamy składniki bezwzględnie zakazane dla kobiet w ciąży oraz składniki, na które trzeba szczególnie uważać lub stosować w niewielkiej ilości.

Co jest bezwzględnie zakazane dla kobiet w ciąży?

Witamina A oraz jej pochodne

Nadmiar witaminy A stosowanej doustnie może powodować wady wrodzone u płodu. Mimo, że kosmetyki nie wykazują działania ogólnoustrojowego tylko działają na skórę, dla całkowitego bezpieczeństwa niezalecane jest stosowanie kosmetyków z witaminą A oraz jej pochodnymi jak retinol, szczególnie jeśli składnik ten jest głównym składnikiem czynnym w produkcie i występuje w wysokim stężeniu.

Kwas salicylowy oraz acetylosalicylowy

Przyjmowane regularnie wewnętrznie oraz zewnętrznie w ciąży mogą wpływać na układ krzepnięcia matki i dziecka oraz mogą działać teratogennie. Zwiększają również ryzyko powikłań ciążowych.

Które składniki są niezalecane dla kobiet w ciąży oraz stosowanie wymaga szczególnej obserwacji skóry?

Olej sojowy i wyciąg z soi

Podejrzewane są o zaburzenia gospodarki hormonalnej i w czasie ciąży najlepiej odstawić te produkty albo ograniczyć ich używanie.

Filtry przeciwsłoneczne

Warto zrezygnować na czas ciąży z filtrów chemicznych, które mogą przenikać do krwioobiegu. Należy uważać na filtry takie jak: Ethexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Benzophenone-3-4, Methylbenzylidene Camphor, Octyl Dimethyl PABA. W tym okresie lepiej wybierać filtry fizyczne, które również wykazują mniejsze ryzyko podrażnień.

Arbutyna

Składniki o działaniu rozjaśniającym jak arbutyna ze względu na potencjalne działanie alergizujące nie zaleca się stosować w czasie ciąży - często pojawiają się one w kosmetykach przeznaczonych do walki z przebarwieniami.

Kwasy (glikolowy, azelainowy, migdałowy, mlekowy itp.)

Nie są zakazane oraz nie mają negatywnego wpływu na przebieg ciąży i dziecko, jednak warto w tym okresie zrezygnować z wysokich stężeń, gdyż skóra może stać się bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Mogą również indukować przebarwienia, które w czasie ciąży niestety lubią się pojawiać - zwłaszcza jeśli nie wprowadzimy w tym samym czasie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej.

Co w takim razie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią?

W czasie ciąży mogą pojawiać się takie problemy jak przesuszanie się skóry, przebarwienia czy trądzik. Pomimo wielu zakazów można znaleźć odpowiedni, a co najważniejsze bezpieczny produkt do stosowania w tym wyjątkowym okresie. Jednak należy mieć na względzie, że jeśli skóra tego nie wymaga, lepiej jest zrezygnować z bardziej ingerujących zabiegów czy intensywniej działających produktów.

    Pielęgnacja ciała

    Szczególną uwagę należy przyłożyć do pielęgnacji skóry biustu oraz brzucha, gdyż to te części ciała najbardziej się zmieniają i są narażone na rozciąganie oraz powstawanie rozstępów.

    Warto od początku ciąży stosować dobry krem wzmacniający skórę piersi, aby zapobiegać utracie jędrności i elastyczności. Świetnie sprawdzi się na przykład Phenome Deeply Firming Breast Relief.

    Niezastąpione będą również produkty przeciw rozstępom np.

    Warto wykonywać także regularne, delikatne peelingi. Do tego zabiegu polecamy szczególnie:

    Kosmetyki dla kobiet w ciąży

    Pielęgnacja twarzy

    Bardzo często pod wpływem zmian hormonalnych skóra staje się nadwrażliwa, przesuszona oraz ściągnięta. Ważne jest, aby dostarczyć jej wówczas wysokiej dawki nawilżenia oraz składników łagodzących, co ułatwią nam takie kosmetyki jak:

    Niestety w przypadku cery trądzikowej i problematycznej dobór pielęgnacji nie jest prosty, gdyż na wiele składników przeciwtrądzikowych trzeba w ciąży uważać. By wybrać bezpieczny produkt zachęcamy do skorzystania z indywidualnej konsultacji z kosmetologiem topestetic - przez czat mailowo lub telefonicznie. Więcej na temat takich produktów możemy również przeczytać w naszym wpisie Trądzik w ciąży - jak sobie z nim poradzić? 6 wskazówek kosmetologa topestetic

    W ciąży kobiety powinny również szczególną uwagę przykładać do ochrony przeciwsłonecznej, gdyż są one bardziej podatne na powstawanie przebarwień. Wysoką ochronę mineralną zapewnia Clochee SPF50 Matte Cream oraz Dermaquest SunArmor SPF50. Świetnie spiszą się także kosmetyki mineralne jak Colorescience Sunforgetable Brush-On Sunscreen- Mineralny puder ochronny SPF 50 w pędzlu lub Jane Iredale Powder Me SPF - Ochrona przeciwsłoneczna w pudrze.

    Niestety czasami pomimo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej pojawiają się przebarwienia, na co warto od razu zareagować. Skutecznym rozwiązaniem rozjaśniającym przebarwienia oraz wyrównującym koloryt cery są produkty z witaminą C np. Obagi Professional - C Serum 15% lub Alkemie Wake Up Shot Serum z potrójną witaminą C. Można je również stosować w ramach prewencji powstawania przebarwień.

    Będąc w ciąży przed każdym zakupem nowego produktu należy sprawdzić, czy nie zawiera on niepożądanych składników. Jeśli występują w wysokich stężeniach, bezpieczniej jest poczekać z używaniem danego preparatu do momentu zakończenia karmienia piersią. Obecność kontrowersyjnych składników na końcu składu (w śladowych ilościach) nie wpływa negatywnie na ciążę i takie produkty można bezpiecznie stosować. Najlepiej jednak obserwować reakcje skóry ze względu na jej zwiększoną wrażliwość. W przypadku pojawienia się podrażnień czy objawów alergii należy zaprzestać stosowania. Przed zakupem warto skonsultować wybór ze specjalistą, dlatego zapraszamy do rozmowy z naszymi kosmetologami.

    Zachęcamy również do przeczytania naszego wpisu poświęconego kobietom w ciąży i karmiącym piersiom Pielęgnacja skóry w czasie ciąży i karmienia piersią.

    A czy Wy macie swoje ulubione kosmetyki, które stosujecie w tym wyjątkowym okresie? Chętnie przeczytamy o nich w poniższych komentarzach.

    Monika Leman

    MonikaLeman

    Komentarze
    34 komentarze
    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Czy może Pani polecić podkład do twarzy który można stosować w ciąży?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień dobry Pani Anno,

    Polecam:
    https://www.topestetic.pl/jane-iredale/purepressed-base-mineral-foundation-spf-20-refill-mineralny-puder-prasowany-wklady-9-9-g-kolor-golden-glow
    https://www.topestetic.pl/dermaquest/dermaminerals-breathable-coverage-mineral-foundation-spf-30-terapeutyczny-podklad-kryjacy-spf-30-kolor-1w-30-ml https://www.topestetic.pl/swederm/perfect-drop-liquid-foundation-fluid-odcien-light-ivory-naturalny-jasny-30-ml
    https://www.topestetic.pl/thalgo/anti-ageing-foundation-podklad-przeciwzmarszczkowy-kolor-opale-30-ml

    W razie dodatkowych pytań służę pomocą. Zachęcam również do kontaktu przez czat na stronie sklepu, mailowo lub telefonicznie.

    Pozdrawiam serdecznie :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Bardzo prosiłabym o polecenie kremu pod oczy i toniku dla kobiety w ciąży :) pozdrawiam

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Klaudio, polecamy:

    - https://www.topestetic.pl/dottore/nmf-xpress-eyes-nawilzajacy-krem-pod-oczy-i-na-powieki-15-ml
    - https://www.topestetic.pl/colway/eye-contour-collagen-elixir-eliksir-pod-oczy-15-ml
    - https://www.topestetic.pl/mokosh/corrective-eye-cream-green-tea-korygujacy-krem-pod-oczy-zielona-herbata-30-ml
    - https://www.topestetic.pl/resibo/moisturizing-essence-tonik-mgielka-nawilzajaca-przywraca-odpowiednie-ph-skory-150-ml
    - https://www.topestetic.pl/cell-fusion-c/physiological-complex-toner-tonik-180-ml
    - https://www.topestetic.pl/dermalogica/multi-active-toner-lekka-mgielka-nawilzajaca-250-ml

    Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z naszym kosmetologiem przez czat na stronie sklepu i bloga, mailowo lub telefonicznie, tak abyśmy mogli polecić produkty odpowiednie do Pani typu skóry :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Wiadomo że w ciąży skóra staje się bardziej wrażliwa i podrażniona. Ja całą ciążę stosowałam serum bio agadir do twarzy, szyi i dekoltu i byłam zachwycona działaniem oraz składem.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Ewo, bardzo dziękujemy za Pani komentarz. Tak jak Pani napisała skóra w ciąży wymaga specjalnego traktowania, gdyż staje się bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Polecamy również bezpieczny do stosowania w ciąży Olejek z superowoców marki Alkemie:
    https://www.topestetic.pl/alkemie/skin-superfood-multiwitaminowy-olejek-z-superowocami-30-ml, który działa nie tylko na oznaki zmęczenia, lecz również starzenia.

    W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z kosmetologiem przez czat na stronie sklpu i bloga, mailowo lub telefonicznie :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dlaczego piszecie że nie można używać kwasu acetylosalicylowego. Ja mam zalecenie od ginekologa, aby brać aspirynę do 34 tygodnia ciąży. Najnowsze badania mówią że nie jest ona zagrożeniem dla dziecka.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Elu, bardzo dziękujemy za komentarz. Kwas acetylosalicylowy może być stosowany w ciąży na zalecenie lekarskie np. w przypadku pewnych powikłań. W innych wypadkach nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, dlatego my z naszej strony nie polecamy dermokosmetyków z kwasem salicylowym w składzie.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień dobry, używam kremu i toniku antybakteryjnego Dr Wilsz czy można ich używać w ciąży?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Witam, miała Pani jakieś problemy po używaniu tych kosmetyków?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Jakie kosmetyki na trądzik po ciąży są najlepsze i skuteczne?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    W okresie ciąży i karmienia niewskazane w pielęgnacji są kwasy AHA i BHA, które dobrze radzą sobie z trądzikiem. Można wprowadzić te składniki do pielęgnacji po ciąży. Polecamy:

    - Nimue Purifier https://www.topestetic.pl/nimue/purifier-tube-krem-oczyszczajacy-do-skory-problematycznej-w-tubie-50-ml

    - Sesderma Salises https://www.topestetic.pl/sesderma-salises

    Zachęcamy jednak do kontaktu z naszym kosmetologiem, który dobierze odpowiedni produkt indywidualnie dla Pani :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Witam! Czy benzophenone-3 zawarty w odżywce do paznokci ma jakiś wpływ na płodność oraz na samą ciąże? Pozdrawiam

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Izo, badania nad wpływem tego składnika na organizm trwają, może wykazywać prawdopodobnie działanie estrogenne, alergizujące, jednak nie jest ono jednoznacznie potwierdzone ani wykluczone. W przypadku obecności tego składnika w preparatach do paznokci jak lakiery czy odżywki nie ma on możliwości przeniknięcia przez płytkę paznokcia. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Mam pytanie odnośnie składu kosmetyku. Serum zawiera pod koniec długiego składu octan retinylu. Czy mogę go bezpiecznie stosować w ciąży? Jestem w 4 miesiącu.
    Oto skład:
    AQUA (WATER, EAU), GLYCERIN, HYDROLYZED YEAST EXTRACT, ETHYLHEXYL PALMITATE, C12,15 ALKYL BENZOATE, PHENOXYETHANOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, GLUCONOLACTONE, ACRYLATES/C10,30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SUCROSE PALMITATE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM HYALURONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE 80, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERYL LINOLEATE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, ALLANTOIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SODIUM CHLORIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, CETYL HYDROXYETHYLCELLULOSE, TRIHYDROXYSTEARIN, CARBOMER, POLYGLUCURONIC ACID, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, POLYSORBATE 20, CAPRYLYL GLYCOL, CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT, GLUCOSE, LECITHIN, CITRIC ACID, POTASSIUM CHLORIDE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CALCIUM CHLORIDE, MAGNESIUM SULFATE, GLUTAMINE, SODIUM PHOSPHATE, ACETYL HEXAPEPTIDE,8, ASCORBIC ACID, SODIUM ACETATE, TOCOPHEROL, LYSINE HCL, ARGININE, PALMITOYL TRIPEPTIDE,1, ALANINE, HISTIDINE, VALINE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE,7, LEUCINE, THREONINE, ISOLEUCINE, TRYPTOPHAN, PHENYLALANINE, TYROSINE, GLYCINE, GLUCOMANNAN, SERINE, DEOXYADENOSINE, CYSTINE, CYANOCOBALAMIN, DEOXYCYTIDINE, DEOXYGUANOSINE, DEOXYTHYMIDINE, GLUTATHIONE, ASPARAGINE, ASPARTIC ACID, ORNITHINE, GLUTAMIC ACID, NICOTINAMIDE ADENINE DINUCLEOTIDE, PROLINE, AMINOBUTYRIC ACID, METHIONINE, TAURINE, HYDROXYPROLINE, GLUCOSAMINE, COENZYME A, GLUCURONOLACTONE, SODIUM GLUCURONATE, THIAMINE DIPHOSPHATE, SODIUM URIDINE TRIPHOSPHATE, DISODIUM FLAVINE ADENINE DINUCLEOTIDE, RETINYL ACETATE, INOSITOL, METHYL DEOXYCYTIDINE, NIACIN, NIACINAMIDE, PYRIDOXAL 5,PHOSPHATE, PYRIDOXINE HCL, BIOTIN, CALCIUM PANTOTHENATE, FOLIC ACID, RIBOFLAVIN, TOCOPHERYL PHOSPHATE

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Marto, faktycznie składnik ten jest na końcu składu, więc występuje on w bardzo niskim stężeniu i prawdopodobnie nie będzie wpływał negatywnie na ciążę, jednak rekomendowalibyśmy skontaktowanie się z nami na chacie, mailowo lub telefonicznie w celu dobrania w pełni bezpiecznego produktu na ten wyjątkowy okres.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Czy można w ciąży (1 trymest) stosować tonik Pixi glow glikolowy 5% stężenia.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Nie zaleca się stosowania kwasów AHA takich jak kwas glikolowy w pierwszym trymestrze ciąży. Co prawda, jest to dosyć niskie stężenie, natomiast kwasy nie są składnikiem polecanym do stosowania w ciąży. Zachęcamy do konsultacji z kosmetologiem- chętnie pomożemy wybrać dla Pani odpowiedni produkt.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Czy stosowanie https://www.topestetic.pl/sesderma/abradermol-krem-mikrodermabrazja-50-g w czasie ciąży jest bezpieczne?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Justyno, bardzo dziękujemy za komentarz. W czasie ciąży i karmienia piersią skóra może nieco inaczej reagować na stosowane kosmetyki. Często jest dużo bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień.
    Krem mikrodermabrazja marki Sesderma jest bardzo silny w swoim działaniu i mógłby za bardzo podrażnić skórę w tym okresie. Zawarta jest w nim również kompozycja zapachowa, która może wykazywać potencjalne działanie alergenne. Pod względem składu nie ma jednak przeciwskazań do stosowania tego produktu w czasie ciąży.

    Z naszej strony zachęcamy Panią do skorzystania z bezpłatnej, indywidualnej konsultacji z naszym kosmetologiem, który poleci produkty odpowiednio do kondycji Pani skóry. Porady kosmetologiczne dostępne są przez czat na stronie sklepu i bloga, mailowo oraz telefonicznie. Pozdrawiamy serdecznie :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Bardzo bym prosiła o pomoc ponieważ jestem w 5 msc w ciąży i zastanawiam się nad kremem do twarzy, maseczką i peelingiem.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Iwono, bardzo dziękujemy za komentarz. W naszym sklepie stawiamy na indywidualne podejście do pielęgnacji. Zachęcamy do skorzystania z porady naszego kosmetologa przez czat na stronie sklepu i bloga lub telefonicznie - chętnie polecimy odpowiednie produkty do stosowania w czasie ciąży. Pozdrawiamy serdecznie :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień dobry, chciałabym się zapytać czy w czasie ciąży (I trymestr) można stosować maseczkę Miya z 5% kwasem azaleinowym i glicyną,
    skład: Aqua (Water)*, Kaolin*, Montmorillonite*, Isostearyl Isostearate*, Panthenol, Cetearyl Alcohol*, Glyceryl Stearate Citrate*, Potassium Azeloyl Diglycinate, Illite*, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glyceryl Stearate*, Methylpropanediol, Glycerin*, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum*, Sodium Phytate*, Alcohol*, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Linalool.
    Dziękuje za pomoc.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Zasadniczo w okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się stosowania produktów z kwasami. Niestety nie mamy tego produktu w naszej ofercie, zatem nie jesteśmy w stanie precyzyjni wypowiedzieć się na temat jego działania. Skład INCI jest jedynie listą składników- nie wiemy w jakiej ilości zostały one użyte, jak reagują ze sobą, jakiej jakości są to składniki, ani skąd są pozyskiwane. Na podstawie składu INCI nie znamy również formulacji produktu- czy została zastosowana specjalna technologia, która ułatwia wchłanianie składników aktywnych. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem marki o której produkt Pani pyta.

    Jeżeli szukałaby Pani kosmetyków w naszej ofercie chętnie polecimy odpowiednie dla Pani produkty. Zachęcamy do kontaktu z naszym kosmetologiem przez czat, mailowo lub telefonicznie.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Czy pianka Iwosti Purittin do skóry trądzikowej jest bezpieczna w ciaży ?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Pani Gosiu, niestety nie mamy tego produktu w naszej ofercie i nie jesteśmy w stanie precyzyjnie wypowiedzieć się na temat jego działania. Tak jak napisaliśmy w komentarzu powyżej, skład INCI jest jedynie listą składników- nie wiemy w jakiej ilości zostały one użyte, jak reagują ze sobą, jakiej jakości są to składniki, ani skąd są pozyskiwane. Na podstawie składu INCI nie znamy również formulacji produktu- czy została zastosowana specjalna technologia, która ułatwia wchłanianie składników aktywnych. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem marki, o której produkt Pani pyta.

    W naszym sklepie dostępne są bezpłatne porady kosmetologów przez czat, mailowo lub telefonicznie - jeżeli byłaby Pani zainteresowana kosmetykami dostępnymi w naszej ofercie chętnie pomożemy z odpowiednim doborem pielęgnacji do kondycji i potrzeb skóry.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Czy w czasie ciąży można stosować kremy SPF 50 z Sesdermy, a także krem pod oczy C-VIT z Sesdermy?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień Dobry,
    Dla kobiet w ciąży marka Sesderma rekomenduje dwa kremy z filtrem:
    - Repaskin Lotion Body Spray SPF 50+,
    - Repaskin Mineral Baby Fotoprotector SPF 50+.

    Krem pod oczy z linii C-VIT może być stosowany.

    W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z naszymi kosmetologami przez czat, mailowo lub telefonicznie, tak abyśmy mogli udzielić Pani jak najlepszej, indywidualnej odpowiedzi.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień dobry, jestem w 5 miesiącu ciąży i od dłuższego czasu borykam się z przebarwieniami na twarzy. Co mogę teraz stosować, aby chociaż trochę je zmniejszyć? Pozdrawiam.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień dobry Pani Aniu :)

    Zachęcamy do lektury naszego wpisu na blogu właśnie w tym temacie: https://www.topestetic.pl/blog-uroda/pielegnacja-twarzy-w-ciazy-co-stosowac-na-przesuszanie-sie-skory-przebarwienia-czy-tradzik

    Ponieważ przebarwienia to problem, w przypadku którego bardzo ważne jest indywidualne podejście do pielęgnacji, szczególnie w okresie ciąży i karmienia piersią, zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej porady naszych Kosmetologów - przez czat na stronie bloga/sklepu, mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

    Pozdrawiamy serdecznie :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Jednym z kwasów AHA jest kwas mlekowy, który akurat jest bezpieczny w ciąży. Także prośba o większe uściślenie w swoich artykułach.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dzień dobry,

    Kwas mlekowy, tak jak napisaliśmy w naszym artykule, może być stosowany w czasie ciąży, jednak należy zwrócić uwagę na całą formułę kosmetyku, stężenie kwasów oraz indywidualne potrzeby skóry. W czasie ciąży nasza skóra może reagować na pielęgnację inaczej niż przed ciążą - mogą pojawić się podrażnienia czy też zaczerwienienia, których nie obserwowaliśmy do tej pory. W dodatku skóra w okresie ciąży jest bardziej podatna na przebarwienia, dlatego przy stosowaniu kwasów warto pamiętać o bardzo wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

    W razie jakichkolwiek pytań w kwestii pielęgnacji zachęcamy do kontaktu z naszymi Kosmetologami - przez czat na stronie bloga/sklepu, mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

    Pozdrawiamy serdecznie :)

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Czy produkty Biologique Recherche są bezpieczne w ciąży? Czy tonik P50V jest dozwolony?

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

    Dziękujemy za komentarz Pani Olu. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w okresie ciąży oraz karmienia piersią mają na naszej stronie specjalne oznaczenie znajdujące się w prawym rogu pod zdjęciem produktu.



    Marka Biologique Recherche rekomenduje Lotion P50V w okresie ciąży, jednak warto mieć na uwadze, że w tym szczególnym czasie skóra może być bardziej wrażliwa i reagować inaczej niż wcześniej na dany preparat. Jednocześnie warto wspomnieć, że żaden producent nie prowadzi badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania na kobietach w ciąży, dlatego zalecamy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować stosowanie kosmetyku z lekarzem prowadzącym.



    Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej porady kosmetologicznej dostępnej w naszym sklepie. Z naszymi Specjalistkami można skontaktować się mailowo, telefonicznie lub za pomocą dostępnego na stronie sklepu i blogu czacie.

    * Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
    Zobacz również
    Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
    Produkty wymienione we wpisie
    Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
    Nasz Instagram
    Nasze konto obserwuje już 56527 osób. Dołącz do nas
    Chcesz z nami zostać?
    Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
    Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
    szukaj topestetic
    Social Media
    Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
    Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
    tel. 508504506 w.6
    blog@topestetic.pl
    ładowanie okienka