Kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży muszą być dobrane do indywidualnych potrzeb oraz zawierać składniki bezpieczne dla przyszłych mam. Jak pielęgnować skórę w czasie ciąży i jak zmieniają się jej potrzeby w tym wyjątkowym czasie? Zapytaliśmy o to chemika, technologa kosmetycznego, mamę dwóch cudownych maluchów Magdę Kaczanowicz — znaną na Instagramie jako Racja Pielęgnacja. Całość naszej rozmowy możecie wysłuchać na naszych kontach YouTube oraz Spotify.
W czasie ciąży w organizmie zachodzą liczne zmiany spowodowane zwiększeniem lub obniżeniem aktywności poszczególnych, kluczowych w tym okresie hormonów. Skutkiem tych wahań są zmiany w wyglądzie skóry, włosów czy paznokci oraz samopoczuciu przyszłej mamy. Zmiany potrzeb skóry kobiet w ciąży często są zaskakujące i wymagają dostosowania pielęgnacji do indywidualnych wymagań oraz potrzeb.
W tym wyjątkowym czasie do wyboru kosmetyków powinniśmy podejść ze szczególną troską i uważnością.
W czasie ciąży na skórze może pojawić się trądzik hormonalny, melasma, zwiększenie wrażliwości skóry, wzmożona suchość lub łojotok. Kosmetyki dla kobiet w ciąży powinny być dobierane z jak największą starannością, do konkretnych potrzeb cery.
Jeśli pielęgnacja skóry w czasie ciąży wzbudza Wasze wątpliwości, to nasi kosmetolodzy pozostają do Waszej dyspozycji. Skontaktujcie się z nimi mailowo, telefonicznie lub przez czat dostępny na naszej stronie topestetic.pl oraz na blogu kosmetyki.pl.
Więcej treści tego typu znajdziecie na naszych kontach YouTube i Spotify.
Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Czy można w końcu odkłamać nazwę > kwas hialuronowy< na po prostu: hialuronian? Przecież to jest wielocukier, który ma działanie nawilżające. Kto po raz pierwszy nazwał go kwasem? I dlaczego tę nazwę się powiela? Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
Jak najbardziej ma Pani rację. Kwas hialuronowy zaliczamy do grupy polisacharydów. Etymologia nazwy nie jest do końca jasna. Pewne źródła podają, że fraza ta powstała przez połączenie słów „hyaloid” – od soczewki, z której wyizolowano kwas hialuronowy oraz „uronic acid” od jednego z cukrów powtarzającego się w jego budowie – kwasu glukuronowego. Według innych doniesień nazwa pochodzi od greckiego „hualos”, co oznacza „szkło”, a co za tym idzie „przezroczysty”.
Określenie to jednak przyjęło się w środowisku naukowym i wielu branżach przemysłu, a co za tym idzie, jest szeroko stosowane. Często jest wykorzystywane do nazwania całej grupy substancji stosowanych w kosmetykach, wśród których można wyróżnić: Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate czy Sodium Hyaluronate Crosspolymer - podobnie jak określenie “witamina C” jest używane w przypadku różnych pochodnych kwasu askorbinowego. Warto mieć na uwadze, że również w języku angielskim stosuje się nazwę “hyaluronic acid”.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasze konto obserwuje już 62352 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych.
Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!