Manicure japoński - HIT czy MIT
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify
W ostatnich latach obserwujemy powrót do naturalnych trendów w stylizacji i pielęgnacji paznokci. Wiele osób rezygnuje z przedłużanych żeli czy tipsów, stawiając na bardziej subtelny wygląd płytki. Jednym z zabiegów, który pomaga utrzymać paznokcie w dobrej kondycji jest manicure japoński. Jest to rodzaj manicure, który zdobył popularność dzięki możliwości uzyskania efektu zdrowych, błyszczących paznokci. Czy rzeczywiście warto go wykonywać? Manicure japoński - hit czy kit? Odpowiadamy!
Manicure japoński - co to jest?
Zabieg ten, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z Japonii i według powszechnych źródeł cieszy się ponad 400-letnią tradycją. Początkowo stosowany był przez arystokratki, a jego celem była pielęgnacja paznokci składnikami mineralnymi i naturalnymi, takimi jak pyłek pszczeli czy krzemionka. Współczesna wersja zabiegu została opracowana w XX wieku i cieszy się dużą popularnością w wielu krajach świata.
W przeciwieństwie do manicure hybrydowego czy klasycznego malowania paznokci, japoński manicure polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnych past bogatych w składniki regenerujące. Metoda ta ma za zadanie poprawić kondycję paznokci i nadać im delikatny, różowy połysk.
Dla kogo sprawdzi się manicure japoński?
Manicure japoński polecany jest szczególnie dla osób z łamliwymi i matowymi paznokciami, którym zależy na ich wzmocnieniu, redukcji rozdwajania i kruchości. Świetnie sprawdzi się również w formie regeneracji paznokci pomiędzy stylizacjami żelowymi czy hybrydowymi. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o manicure japoński!
Efekty, jakie możemy uzyskać - naturalnie zadbana, czysta, krótka płytka paznokcia - doskonale wpisują się w aktualne trendy. Jest to więc manicure praktycznie dla każdego - również dla Panów. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do zabiegu. Możemy do nich zaliczyć:
- silne uszkodzenia płytki paznokcia,
- infekcje paznokci i skóry rąk,
- alergie na składniki preparatów.
Jak wykonać manicure japoński?
Tego typu zabiegi najlepiej wykonywać w specjalistycznym salonie kosmetycznym, natomiast jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy przeprowadzić go również w domowym zaciszu. W takim przypadku powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw do manicure japońskiego.
Znajdziemy w nim: pilniczek, szpatułkę umożliwiającą dodanie produktu i odsunięcie skórek, a także dwa preparaty: zieloną pastę i różowy puder oraz dwie polerki - zieloną i różową do aplikacji produktów. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda ta procedura krok po kroku:
- Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu powinniśmy dokładnie umyć ręce. Po oczyszczeniu możemy rozpocząć pracę na czystej płytce paznokcia.
- Na początku warto delikatnie odsunąć skórki narzędziem dołączonym do zestawu i opiłować pilniczkiem paznokcie, nadając im odpowiedni kształt. Dodatkowo możemy delikatnie odtłuścić płytkę.
- Kolejnym krokiem jest wtarcie zielonej pasty w powierzchnię wszystkich paznokci po kolei - pomocna w tym będzie zielona polerka. Pasta ta bogata jest w składniki wzmacniające, takie jak krzemionka z morza japońskiego, wosk pszczeli, witaminy A i E oraz keratyna, dzięki czemu doskonale „odżywia” paznokcie.
- Ostatni element zabiegu to aplikacja pudru (preparatu oznaczonego numerem dwa) różową polerką. Należy wcierać go dokładnie przez kilka minut w każdą płytkę paznokciową. Puder ten wzmacnia efekt, „zatrzymując” składniki zielonej pasty i wspiera ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki połączeniu dwóch preparatów aktywnych, przy regularnym wykonywaniu manicure, paznokcie staną się lśniące, twarde i mniej łamliwe.
Jeśli mamy wprawę w jego wykonywaniu, zabieg jest błyskawiczny - zajmuje około 30 minut. Ponadto nie musimy czekać na wyschnięcie preparatu, tak jak ma to miejsce, kiedy aplikujemy klasyczny lakier. Możemy więc przejść do codziennych czynności i od razu ubrać skarpety lub buty - w przypadku zabiegu na stopy.
Manicure japoński - efekty, jakie możemy osiągnąć
O tym, jakie efekty możemy uzyskać pisaliśmy już wyżej. Są to wzmocnione, błyszczące i estetyczne paznokcie.
Jeśli zależy nam na utrzymaniu takich rezultatów, zabieg warto powtarzać co 2-3 tygodnie.
Ponadto, aby cieszyć się efektem pięknych i zadbanych dłoni, warto pamiętać również o pielęgnacji skóry rąk. Aby dodatkowo wzbogacić stosowanie manicure japońskiego, w domowym zaciszu świetnie sprawdzą się nie tylko kremy do rąk, ale również maski do rąk.
„Maski w płacie do pielęgnacji domowej to nie tylko szybki sposób na poprawę wyglądu skóry, ale również chwila dla siebie. Relaksujący moment, w którym możemy naprawdę zwolnić, a także zatroszczyć się o własne ciało i umysł”.
- kosmetolog Topestetic Aleksandra Jankowiak
Polecamy szczególnie uwielbiane przez naszych Klientów maski Bioxidea Miracle 24! Maska na dłonie Bioxidea Hand Mask występuje w formie rękawiczek, które dokładnie pokrywają powierzchnię rąk, natomiast maska na stopy Bioxidea Foot Mask to wersja w formie skarpetek. Maski te bogate są w składniki o działaniu nawilżającym, regenerującym i zmiękczającym, takie jak: ekstrakt z liści aloesu, masło shea, betaina czy alantoina. Tego typu produkty warto nakładać na 15-30 minut, 1-2 razy w tygodniu.
Manicure japoński - wady i ograniczenia
Podobnie jak każdy zabieg pielęgnacyjny, manicure japoński posiada również pewne wady. Możemy wśród nich wymienić:
- brak możliwości wykonania przed hybrydą lub żelem - po zabiegu manicure japońskiego, płytka paznokcia jest mocno natłuszczona, co wpływa negatywnie na trwałość innych stylizacji;
- ograniczenia kolorystyczne - nie sprawdzi się dla osób kochających barwne lub wzorzyste paznokcie;
- brak możliwości nadbudowy lub przedłużenia paznokci - w przeciwieństwie do hybrydy i żeli;
- osłabienie lub uszkodzenie płytki paznokcia przy nieodpowiednim wykonaniu.
Czy zatem manicure japoński to hit czy kit? Zdecydowanie hit - ale tylko wtedy, gdy wykonujemy go poprawnie i świadomie. Jeśli zależy Ci na zdrowych, lśniących paznokciach i chcesz zrobić przerwę od hybryd - to idealne rozwiązanie. Jeśli jednak szukasz koloru i trwałości - zabieg ten może się okazać niewystarczający.
A Wy? Czy lubicie wykonywać manicure japoński? Opinie naszych Klientów są dla nas niezwykle cenne, dlatego koniecznie dajcie znać w komentarzach!