Dottore - pielęgnacja skóry naczyniowej z tendencją do trądzika różowatego
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify
Pielęgnacja cery naczyniowej to nierzadko wyzwanie, zwłaszcza jeśli przejawia już ona cechy trądziku różowatego. Rozszerzone naczynka na twarzy (tzw. pajączki), utrwalony lub przemijający rumień i wrażliwość skóry przy jednoczesnym nasilonym łojotoku to najczęstsze objawy tej dermatozy. Jak dbać o cerę naczyniową z trądzikiem różowatym lub z tendencją do jego powstawania? W tym wpisie przygotowaliśmy dla Was pielęgnację cery naczyniowej krok po kroku w oparciu o kosmetyki marki Dottore.
Baza pielęgnacyjna - jak ją zaplanować?
Skóra naczynkowa to najczęściej rodzaj cery wrażliwej, nadmiernie reaktywnej na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Filarem codziennej pielęgnacji domowej cery naczyniowej skłonnej do powstawania trądziku różowatego jest dobór odpowiedniego produktu do oczyszczania skóry twarzy, kremu na noc oraz kremu na dzień z filtrem przeciwsłonecznym.
Dopiero po ustaleniu sprawdzonej bazowej pielęgnacji można rozszerzać ją o dodatkowe kosmetyki.
Rutynę pielęgnacyjną doskonale uzupełnią peelingi enzymatyczne, a także sera czy maseczki regulujące łojotok, wzmacniające skórę i naczynia krwionośne oraz wyciszające stany zapalne i podrażnienia.
Co stosować do codziennego oczyszczania skóry twarzy?
By jak najlepiej oczyścić cerę naczyniową lub cerę z trądzikiem różowatym z makijażu i innych zanieczyszczeń, rekomendujemy Wam dwuetapowe oczyszczanie. Zagwarantuje to dobre przygotowanie skóry do dalszych kroków pielęgnacyjnych.
Jako pierwszy etap mycia szczególnie polecamy Wam Sensitore Milk marki Dottore. To niezwykle delikatne mleczko bazujące na naturalnych olejach ze słodkich migdałów i z nasion Sacha Inchi. Dokładnie, a zarazem delikatnie usuwa ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, nie naruszając jej bariery hydrolipidowej.
Jeśli jednak preferujecie lżejszą formulację produktu do wstępnego oczyszczania cery, to na pewno przypadnie Wam do gustu płyn micelarny Dottore Sensitore Aqua Sensitive. Skutecznie pozbywa się on nawet wodoodpornego makijażu i usuwa nadmiar sebum, a przy tym nie powoduje podrażnień.
Żel do mycia twarzy Dottore Sensitore Gel z kolei bardzo dobrze sprawdzi się do mycia skóry twarzy jako drugi etap oczyszczania lub samodzielnie, gdy nie malujecie się na co dzień. Jeśli wolicie stosować jeden produkt do codziennego zmywania zanieczyszczeń z powierzchni naskórka, to rekomendujemy wybór lekkiego żelu i dwukrotne oczyszczenie nim skóry twarzy.
Jaki krem do twarzy wybrać?
Jako krem na noc do zadań specjalnych, przeznaczony do pielęgnacji cery naczyniowej z trądzikiem różowatym, szczególnie polecamy Waszej uwadze Dottore Rossatore Resurfacing Cream. Produkt ten dzięki zawartości kompleksu kwasów owocowych koi i łagodzi podrażnienia wywołane trądzikiem różowatym, uszczelnia naczynia krwionośne, niweluje rumień, działa przeciwzmarszczkowo, a ponadto optymalizuje wydzielanie łoju i redukuje niedoskonałości cery. Posiada lekką formułę dającą matowe wykończenie.
Naszą drugą propozycją kremu na noc jest szybko wchłaniający się Dottore Rossatore Cream Blur Effect. Swoje działanie redukujące zaczerwienienia i niedoskonałości oraz wyrównujące koloryt cery zawdzięcza zawartości składników aktywnych takich jak: wąkrotka azjatycka, niacynamid, a także często stosowanej w pielęgnacji cery naczyniowej z trądzikiem różowatym pochodnej kwasu azelainowego - azeloglicynie.
Produkt ten uszczelnia barierę hydrolipidową naskórka i nawilża go, dzięki czemu staje się on znacznie bardziej odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, mróz czy promieniowanie UV. Dottore Rossatore Blur Effect możecie również stosować na dzień pod krem z filtrem, jeśli samodzielnie stosowany produkt ochronny nie daje Waszej skórze odpowiedniego komfortu w ciągu dnia.
Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna skóry naczyniowej jest ważna?
Odpowiednia całoroczna ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna w kontekście pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym lub naczyniowej. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV bez filtrów ochronnych prowadzi do rozszerzania się drobnych naczyń krwionośnych twarzy, a co za tym idzie do zwiększenia ich przepuszczalności. To z kolei powoduje powstawanie obrzęku w ich obrębie oraz utrwalanie się rumienia.
Aby zgłębić temat wpływu promieniowania UV na skórę, serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z artykułem: Promieniowanie UV - jaki ma wpływ na naszą skórę?
W roli codziennego produktu do ochrony przeciwsłonecznej znakomicie sprawdzi się Dottore City Sun SPF50+. Chroni on nie tylko przed szerokim zakresem działania promieniowania UVA i UVB, ale również przed światłem niebieskim emitowanym przez urządzenia elektroniczne codziennego użytku, do których należą smartfony, tablety czy ekrany komputerów.
Domowe zabiegi pielęgnacyjne - czy można je wykonywać?
Doskonałym sposobem na rozszerzenie podstawowej pielęgnacji cery naczyniowej i skłonnej do powstawania trądziku różowatego będzie zastosowanie Dottore Rossatore Peel Home. Ten peeling enzymatyczny łagodnie i dogłębnie złuszcza martwe komórki naskórka, odświeżając go, niwelując stany zapalne, wyrównując jego koloryt i ułatwiając przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Peeling może stanowić pierwszy krok naszego domowego zabiegu.
Kolejnym produktem, który postawi kropkę nad i w codziennej pielęgnacji Rosacea jest Dottore Rossatore Mask Home. Kosmetyk ten dzięki działaniu azeloglicyny, cytryńca chińskiego oraz kwasu szikimowego likwiduje rumień i stany zapalne, działa przeciwbakteryjnie, wyciszająco. Co więcej, maska dogłębnie nawilża i regeneruje skórę.
Prawidłowa pielęgnacja cery naczyniowej jest niezwykle ważna, by z czasem nie przekształciła się ona w trądzik różowaty. Dermatozy tej niestety nie da się całkowicie wyleczyć, jednak umiejętnie dobrana pielęgnacja domowa sprawia, że choroba ta przestaje być uciążliwa, a skóra wygląda pięknie i zdrowo.
A czy Wy borykacie się z cerą naczyniową lub z problemem trądziku różowatego? Czy mieliście już okazję wypróbować kosmetyki marki Dottore? Dajcie znać w komentarzu.