Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, która występuje najczęściej w środkowym rejonie twarzy. Obejmuje głównie okolice nosa, policzków oraz czoła. Nieleczona prowadzi do nasilenia zmian, które występują w formie rumienia i teleangiektazji, a w następnej fazie pojawiają się grudki i krostki. Wybierając codzienną pielęgnację, należy poświęcić wiele uwagi produktom i składom, aby nie tylko zredukować zmiany i zapobiec powstawaniu nowych niedoskonałości, ale również, aby nie pogorszyć stanu skóry poprzez nieodpowiednie preparaty.
Oprócz specjalnie dobranej pielęgnacji należy stosować się do kilku zasad, które zapobiegną pogłębianiu się zmian. Przede wszystkim codzienna ochrona przeciwsłoneczna, unikanie produktów zawierających drażniące, rozgrzewające składniki np. alkohol, ostre przyprawy, unikanie pocierania twarzy oraz peelingów mechanicznych, ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi np. mróz, wiatr. Więcej o prawidłowej pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym przeczytasz również w naszym wpisie: Trądzik różowaty.
Poniżej stworzyliśmy listę TOP10 produktów do cery z trądzikiem różowatym, które pomogą stworzyć odpowiednią, codzienną pielęgnację.
Kojące serum do skóry naczyniowej lub z trądzikiem różowatym
Produkt o bardzo lekkiej konsystencji daje natychmiastowe uczucie komfortu, gdyż redukuje rumień i zaczerwienienie skóry. W swoim składzie zawiera wyciąg z kasztanowca i escynę, które obkurczają naczynia krwionośne, prowadząc do zmniejszenia teleangiektazji. W formule serum znajdziemy również składniki przeciwzapalne, wspomagające regeneracje, delikatnie złuszczające naskórek. Efektem stosowania jest wygładzona, złagodzona skóra oraz jednolity koloryt, bez zaczerwienień.
Przeciwstarzeniowy krem do skóry naczynkowej, z rumieniem i trądzikiem różowatym
Formuła produktu opiera się na retinaldehydzie, bukachiolu oraz ekstraktach roślinnych i witaminie E. Ma silne działanie przeciwstarzeniowe, a zarazem łagodzi zmiany występujące w trądziku różowatym. Poprawia jędrność skóry oraz redukuje oznaki starzenia, zmiany trądzikowe, nadmiar wydzielania łoju i zaczerwienienia. Krem dodatkowo wyrównuje koloryt skóry.
Eliksir do cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym
W składzie znajdziemy wyciąg z kwiatostanu kasztanowca, który ma działanie wzmacniające naczynia krwionośne. Dodatkowo redukuje rumień i zaczerwienienie. Zawarte w składzie ruta, kocanka, nawłoć, bodziszek, żywokost, nagietek i dziki bez, zwężają pory, regenerują skórę oraz chronią ją przed podrażnieniem. Niekomedogenne oleje odżywią skórę oraz ochronią przed przesuszeniem, a skwalan wspomaga działanie nawilżające i poprawia transport składników aktywnych.
Produkt zawiera kwas laktobionowy, który zmniejsza ryzyko powstawania teleangiektazji oraz zmarszczek, jak również ma działanie antyoksydacyjne. Dobrze nawilża skórę i wspomaga gojenie. W składzie zawarto także retinol oraz azeloglicynę, które poprawią stan cery w trądziku różowatym. Działają przeciwzaskórnikowo, przeciwbakteryjnie oraz regulują wydzielanie łoju. Serum wyrównuje koloryt skóry oraz poprawia jej nawilżenie.
Opiera swoje działanie na azeloglicynie, która jest połączeniem nawilżającej glicyny oraz oczyszczającego kwasu azelainowego. Redukuje wypryski, krostki oraz zaskórniki, optymalizuje wydzielanie sebum oraz łagodzi zaczerwienienia i rumień. Skóra po użyciu staje się ujednolicona, wygładzona i nawilżona. Krem wspomaga również rozjaśnianie przebarwień.
Serum przeznaczone do cery z trądzikiem różowatym, rumieniem oraz płytko unaczynionej. Wzmacnia naczynka oraz znacząco redukuje objawy towarzyszące przy trądziku różowatym. Chroni skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, które wywołują rumień oraz teleangiektazję. Produkt zawiera sok z arktycznej bażyny czarnej, ekstrakt z czerwonych alg, wyciąg z arniki, kokoryczki i szyszek cyprysowych, które zmniejszają zaczerwienienie i działają przeciwzapalnie, co widocznie wpływa na wyrównanie kolorytu cery. Wyciąg z liści białej herbaty i korzenia kudzu ma właściwości łagodzące podrażnienia oraz redukuje uczucie pieczenia i swędzenia skóry. Serum dostępne jest także w pojemności 15ml.
Krem do skóry naczyniowej z tendencją do trądzika różowatego
Formuła kremu opiera się na Cytryńcu chińskim, wąkrotce azjatyckiej, Morwie białej, Niacynamidzie oraz Azeloglicynie, które są niezbędnymi składnikami w walce z trądzikiem różowatym i cerą naczynkową. Dzięki jego regularnemu stosowaniu dochodzi do redukcji rumienia, wyrównania kolorytu skóry oraz optymalizacji wydzielania łoju. Skóra jest nawilżona, złagodzona oraz mniej reaktywna. Zwiększa się odporność na czynniki zewnętrzne np. wiatr czy mróz. Krem zawiera technologię blur, dzięki której uzyskamy efekt świetlistej, wypoczętej cery.
Przeciwstarzeniowe serum skóra naczyniowa, rumieniowa i uszkodzona
Serum o silnym działaniu przeciwstarzeniowym dla cery naczyniowej oraz z trądzikiem różowatym. Posiada właściwości naprawcze, dzięki obecności procyjanidyny oraz resweratrolu. Redukują one również zmiany powstałe podczas ekspozycji na słońce, uszczelniają naczynka i zmniejszają rumień. Skóra po użyciu staje się odmłodzona i wzmocniona.
W produkcie zawarto połączenie witaminy C, E, A oraz ekstraktu z liści oliwnych, co pozwala na redukcję niedoskonałości występujących podczas trądziku pospolitego i różowatego. Serum posiada działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, ale również regenerujące i uelastyczniające skórę. Zmniejsza skutki fotostarzenia oraz poprawia jej elastyczność. Skóra odzyskuje również optymalny poziom nawilżenia, staje się wygładzona i promienna. Serum dostępne jest także w pojemności 15ml.
W składzie znajduje się 5% kwas azelainowy, witamina E oraz heksylrezorcynol, co powoduje działanie rozjaśniające przebarwienia, redukujące zaskórniki oraz zmiany trądzikowe. Krem wykazuje właściwości bakteriostatyczne oraz optymalizujące wydzielanie sebum, delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka oraz wygładza strukturę skórną. Doskonale wpływa na skórę naczynkową oraz z trądzikiem różowatym, jak również z przebarwieniami i nierównomiernym kolorytem.
Skóry z trądzikiem różowatym z pewnością nie są łatwe w codziennej pielęgnacji, ale odpowiedni dobór preparatów pozwoli na redukcję niedoskonałości, rumienia oraz teleangiektazji, które towarzyszą temu schorzeniu. Napiszcie w komentarzach, jakie Wy macie sposoby walki z trądzikiem różowatym. Czy stosowaliście któryś z wymienionych wyżej preparatów?
Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Dziękujemy bardzo! Na naszym blogu mamy dostępnych kilka wpisów w stylu zestawień produktowych TOP10 - w różnych tematach pielęgnacyjnych. Serdecznie je polecamy!
Ostatnio czytałam o kwasie azelainowym i o tym, że dobrze działa na trądzik różowaty. Można osobno go gdzieś kupić?
Kwas azelainowy to składnik, który często jest stosowany w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym. W naszym sklepie znajdzie Pani wiele kosmetyków zawierających ten składnik. Zachęcamy do kontaktu z naszym kosmetologiem przez czat na stronie sklepu lub bloga, mailowo lub telefonicznie- chętnie pomożemy wybrać dla Pani idealny produkt!
Kwas kwasowi mi się wydaje ze też nie równy. Miałam rożne kremy z kwasem azelainowym, ale to chyba tez jest ważne co dodatkowo jest skomponowane w kremie na trądzik różowaty. Sama widziałam efekty wtedy, gdy miałam go razem z witaminą E, betainą, olejkiem z drzewa różanego, bisabololem czy olejem z glistnika. W takich mieszankach i konfiguracjach przynajmniej u mnie coś się dobrego działo.
Kwas azelainowy to skuteczny składnik aktywny dedykowany skórze z problemem trądziku różowatego, ale oczywiście należy pamiętać o tym, że na efektywność danego preparatu może wpłynąć wiele czynników, między innymi dodatkowe substancje aktywne, formuła, nasze osobiste preferencje czy też kondycja skóry. Pewne substancje aktywne, o których Pani wspomina, dodatkowo wspomagają działanie uszczelniające naczynia, kojące czy redukujące rumień.
Czyli są szanse by to pomogło?
Oczywiście. Kwas azelainowy jest substancją aktywną wykorzystywaną od lat zarówno w dermatologii do leczenia trądziku różowatego, jak i kosmetologii do pielęgnacji skóry naczyniowej. Jego działanie jest wielokierunkowe - działa między innymi przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, redukuje rumień i dodatkowo delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka. Wykazuje także działanie zmniejszające przebarwienia pozapalne. Aby odpowiednio wybrać kurację dedykowaną do cery z problemem rumienia lub trądziku różowatego, zachęcamy do konsultacji z kosmetologiem na naszym czacie, mailowo lub telefonicznie. Po dokładnym wywiadzie i ustaleniu jaki jest Pani rodzaj skóry, wspólnie będziemy mogli dopasować najlepszy, idealnie dopasowany produkt. :)
W sumie mam acne rose z nim i mi pomaga ten kwas więc cos w tym może być. Chyba macie rację co do niego.
Cieszymy się, że w przypadku Pani skóry kwas azelainowy również się sprawdza. :) Pozdrawiamy serdecznie.
Widzę, że tam jest też kwas laktobionowy w płynie oczyszczającym. Co to dokładnie jest? To też działa jak kwas azelainowy?
Kwas laktobionowy zaliczany jest do grupy PHA, czyli polihydroksykwasów. Wykazuje przede wszystkim właściwości nawilżające, niwelujące uczucie ściągniecie, spięcia i szorstkości skóry. Jest to kwas, który na pewno wspomoże pielęgnację skóry wrażliwej, naczyniowej, skłonnej do rumienia czy też z trądzikiem różowatym, jednak na skuteczność danego preparatu wpływ ma cała formuła produktu oraz indywidualne potrzeby skóry.
W celu doboru najlepszej pielęgnacji, zachęcamy do kontaktu z naszymi kosmetologami - przez czat na stronie bloga/sklepu, mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679).
Pozdrawiamy serdecznie :)
Czyli w sumie widzę kwas laktobionowy razem z innymi składnikami, bo jest też glukonolakton, olejek mięty zielonej, ekstrakt z aloesu, alantoina. W mnie przy trądziku różowatym to się sprawdza.
Dzięki za info. Nigdzie nie mogłam znaleźć skladu aknerose
Glukonolakton? Co to w ogóle jest?
Pani Michalino, glukanolakton jest to kwas PHA, czyli polihydroksykwas. Działa łagodniej niż kwasy BHA czy AHA, dlatego będzie dobrą alternatywą dla skór wrażliwych, reaktywnych i płytko unaczynionych. Ma działanie nawilżające, wspomaga odbudowę warstwy hydrolipidowej i pobudza naturalną produkcję kolagenu. Gdyby miała Pani jakiekolwiek pytania to, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady naszych kosmetologów. :)
Czyli to co wymieniła Michalina czyt. ten właśnie glukonolakton, olejek mięty zielonej, ekstrakt z aloesu i alantoina ma sens przy trądziku różowatym?
Pani Karolino, dziękujemy za pytanie. Oczywiście, składniki aktywne, o których Pani wspomina mogą być stosowane przy problemie trądziku różowatego, jednak wpływ na działanie preparatów kosmetycznych ma ich pełny skład i formuła. Dobierając kosmetyki dla siebie warto także uwzględnić jak wyglądają Pani pozostałe etapy pielęgnacyjne oraz czy jest stosowane leczenie dermatologiczne. To wszystko należy wziąć pod uwagę przy wyborze kosmetyków dopasowanych do potrzeb skóry objętej trądzikiem różowatym.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady kosmetologicznej w naszym sklepie mailowo (sklep@topestetic.pl), telefonicznie (736 647 679) lub przez czat na stronie bloga i sklepu. Nasze specjalistki pomogą Pani dobrać odpowiednie kosmetyki do indywidualnych potrzeb skóry - także z uwzględnieniem składników aktywnych, które Panią zainteresowały (jeśli będą one odpowiadały na Pani potrzeby pielęgnacyjne). Takie podejście przynosi najlepsze efekty.
Pozdrawiamy serdecznie :)
Nie wiem jak reszcie, ale u mnie takie składniki się sprawdzają. Trzeba dać im chwilę, ale potrafią przy acne rosacea dużo zrobić.
Dziękujemy za komentarz Pani Nino. Jest nam niezwykle miło, że dane składniki aktywne sprawdzają się w Pani pielęgnacji. Przy pielęgnacji cery objętej trądzikiem różowatym potrzeba cierpliwości. Czasem są to tygodnie, a czasem miesiące, zanim zauważymy na naszej skórze pozytywne zmiany. Trądzik różowaty jest taką przypadłością skóry, której nie da się do końca wyeliminować. Mamy natomiast możliwości w dużym stopniu ją zaleczyć i wprowadzić w stan remisji dzięki odpowiedniemu podejściu do pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że stan skóry może w każdym momencie się zaostrzyć, co nie musi być związane ze stosowanymi kosmetykami. Dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację ze specjalistą.
Na dany moment wydaje mi się, ze wszystko na tyle mi się sprawdza, że chyba nie widzę potrzeby kombinować. Akurat po ostatniej wizycie u dermatologa dopasowano mi leczenie i w tym momencie zaczęłam terapię jeszcze poza Acnerose jeszcze Soolantra. Prędzej nie miałam opcji korzystania z antybiotyków. Raczej woleliśmy z lekarzem skupić się na leczeniu bez atakowania skóry tak silnymi maściami. Już było zapowiedziane, że jeżeli to nie będzie skutkować poprawą, wówczas trzeba by było pomyśleć nad Tetralysalem. Oby się obyło bez tego. Na razie widzę poprawę przy tej rutynie, jaką mam obecnie. Sama też myślę, że dużo zrobiła mi zmiana diety.
Dziękujemy za odpowiedź Pani Nino. Cieszymy się, że w Pani przypadku terapia danymi lekami przynosi pozytywne rezultaty. Pielęgnacja i dobór odpowiednich kosmetyków jest bardzo indywidualną kwestią, dlatego w razie wątpliwości służymy pomocą.
Dzięki Nina za ten komentarz, bo się dopytałam swojego dermatologa o twoje leczeni i powiedział, że jest w porządku tak ogólnie, ale wszystko zależy od stadium.
Ogólnie to Aknerose jest raczej znane, ale lekarz powinien dać zawsze zielone światło.
Jako w sumie dodatek do pielegnacji czy leczenia to ja uwazam, ze moze sie bardzo przydac. Dodatkowo dla mnie jest to jeden z elementow ukladanki, a nie lek sam w sobie. To jest dermo a nie antybiotykoterapia. sama przechodzilam przez izotretynoine a jako pielegnacje wybralam ten zestaw.
Jest bez recepty wiec też sprawdzę.
Jak u Ciebie dieta wyglądała?
Ogranicz nabiał, słodycze, mocne przyprawy typu sól czy ostre. Tak samo gazowane napoje i alkohol u mnie to no - no.
Czy może Pani podać nazwę kremu, o którym wspomina?
W naszym sklepie stawiamy na indywidualne podejście do pielęgnacji, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady naszych kosmetologów mailowo, telefonicznie lub przez czat. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się nam dopasować idealny krem do potrzeb Pani skóry. :)
Gdzieś można jeszcze znaleźć te składniki w jednym produkcie? Minęły prawie 4 lata.
Dzień dobry Pani Moniko. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w znalezieniu kosmetyku zawierającego konkretne składniki aktywne, jak również odpowiadającego na aktualne potrzeby Pani skóry, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych kosmetologów. Dzięki przeprowadzonej rozmowie zostaną przedstawione odpowiednie kosmetyki oraz otrzyma Pani wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry. Porady z naszymi kosmetologami są całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące, a dodatkowo dostępne są przez czat na stronie bloga/sklepu, mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679).
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji. :)
Osobiście nie używam ale z tego co widzę to akurat co jak co na ceneo wyświetla ze acnerose nadal jest dostępne w sprzedaży. Nie powiem Ci czy jest ok ale w sumie możesz tam od razu poczytać opinie... Nie wiem..
Mi nic nie pomogło i skończyło się na tym, że musiałam iść na zabiegi z quadrostar pro, ale mimo wszystko nadal się smaruję mimo zakończonych zabiegów, żeby na pewno do mnie nic nie wróciło.
Pani Agato, prewencja ma bardzo duże znaczenie i pomaga w utrzymaniu jak najdłuższej fazy remisji trądziku różowatego. Gdyby miała Pani jakiekolwiek wątpliwości związane z doborem pielęgnacji odpowiedniej do Pani typu cery, zachęcamy do kontaktu z naszym kosmetologiem. Pozostajemy do Pani dyspozycji telefonicznie, mailowo lub przez czat.
Na czym to się w ogóle opiera?
Że zabieg czy leczenie poprzez pielęgnację, bo to drugie masz dokładnie wyżej opisane, a ten zabieg to laserowo podgrzewa ci któreś cząsteczki krwi i te czastki zatykają ci nieszczelne naczynka. Tzn. ja to tak rozumiem z tego co wyczytałam na stronce clinicy cosmetologicy która to opisuje xD żeby nie było że mam aż taką wiedzę xD
Pani Michalino, zgadza się - jest to profesjonalny zabieg laserowy stosowany w celu redukcji rumienia i zamykania naczyń krwionośnych. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji. :)
Prewencja, czyli zapobieganie zmianom o charakterze naczyniowym (tzw. pajączki, rozszerzone naczynka, zaczerwienienie, a także wspomniany wyżej trądzik różowaty) polega między innymi na ograniczeniu czynników zaostrzających rumień - wysokiej temperatury wody używanej do kąpieli, nagłych zmian temperatury, spożywania pikantnych potraw, picia alkoholu (szczególnie czerwonego wina) czy wystawiania skóry na działanie promieniowania UV.
W przypadku pielęgnacji, która ma powstrzymać nawrót trądziku różowatego, a także zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia w przyszłości, chodzi o to, aby jak najbardziej łagodzić podrażnienia i redukować zaczerwienienie. W tym celu idealnie sprawdzają się kosmetyki na bazie takich substancji aktywnych jak na przykład: witamina C, kwas azelainowy, witamina K, rutyna, niacynamid, wyciąg z miłorzębu japońskiego, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z oczaru wirginijskiego, olejek różany, kwas laktobionowy, pantenol, algi, alantoina, kwas mlekowy.
Ceny z kosmosu. Jak przeciętny człowiek ma kupić krem za 300 zł?
Dzień dobry :)
Pani Angeliko, w naszym sklepie posiadamy kosmetyki gabinetowe i profesjonalne. Ceny produktów są wynikiem zastosowanych technologii, składników aktywnych oraz przeprowadzanych badań, które przekładają się na jakość i skuteczność działania. Szczególnie w przypadku skór problematycznych czy zmienionych chorobowo, odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle istotna i przekłada się na efekty terapeutyczne kuracji.
W naszym sklepie można znaleźć kosmetyki w różnych przedziałach cenowych, jednak, aby były one dobrze dobrane do indywidualnych potrzeb skóry, warto skorzystać z porady naszych kosmetologów.
Bezpłatną konsultację można uzyskać kontaktując się z nami mailowo (sklep@topestetic.pl), telefonicznie (736 647 679) lub przez czat na stronie sklepu.
Pozdrawiamy serdecznie! :)
Sesderma Azelac ma w składzie mikroplastik, więc ....zastanówcie się.
Dziękujemy za Pana komentarz. Mamy świadomość, że mikroplastik jest składnikiem kontrowersyjnym, jednak nie istnieją na ten moment badania potwierdzające, że jest to składnik niebezpieczny, jeśli chodzi o stosowanie w kosmetykach. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy mikroplastiki (jest to bowiem szeroka grupa składników) nie mają działania komedogennego, nie powodują raka, nie przenikają przez skórę do naczyń krwionośnych, nie blokują wnikania innych składników aktywnych. Wypity czy zjedzony składnik ten może oddziaływać na organizm człowieka, ale zaaplikowany na skórę nie ma negatywnego wpływu. Zatem chęć unikania mikroplastiku w kosmetykach ma aktualnie głównie związek z ochroną środowiska, aczkolwiek przemysł kosmetyczny generuje tylko 2% mikroplastiku obecnego w środowisku.
W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań czy wątpliwości nasi kosmetolodzy pozostają do Pana dyspozycji.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasze konto obserwuje już 59120 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych.
Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!