PCA Skin - wyższy poziom pielęgnacji

27 WRZEŚNIA 2017 1514 WYŚWIETLEŃ

Firma z 27 letnią tradycją, pochodząca z USA, której filozofia opiera się na 3 zasadach: innowacjach produktowych, ciągłej edukacji oraz doskonałej obsłudze klienta. Firma od początku istnienia jest liderem w edukacji zdrowej skóry na całym świecie. PCA Skin przez wiele lat wypracowało sobie duże zaufanie na rynku, dzięki owocnej współpracy z lekarzami, naukowcami oraz kosmetologami. Ta niezwykła współpraca, dążenie do doskonałości oraz rygorystyczne badania pozwoliły na stworzenie wysoce efektywnej terapii profesjonalnej, jak i pielęgnacji domowej. Oferta marki opiera się na jednych z najlepszych i najbardziej
innowacyjnych peelingach chemicznych. Firma jest kreatorem zmodyfikowanego peelingu Jessnera oraz innych peelingów przeznaczonych do różnych problemów skórnych. Projekty badawczo-rozwojowe zapewniają tworzenie najwyższej jakości produktów, które wykraczają poza standardy branżowe. Każdy problem skórny rozpatrywany jest oddzielnie i szczegółowo, w celu połączenia w jednym produkcie najlepszych składników aktywnych i najskuteczniejszych rozwiązań technologicznych. Podążając za potrzebami rynkowymi oraz doceniając moc retinolu, PCA Skin stworzyła linię produktów, w której każdy preparat odpowiada na konkretny problem skórny: przebarwienia, starzenie się skóry, trądzik i niedoskonałości.

Retinol - witamina młodości

Retinol, czyli witamina A, jest nie bez powodu nazywany witaminą młodości. Stanowi on jeden z najskuteczniejszych składników przeciwstarzeniowych. Ma wpływ na proliferację keratynocytów oraz ich różnicowanie, co z kolei wiąże się ze zwiększeniem złuszczania zrogowaciałych komórek wierzchniej warstwy naskórka. To dopiero początek. Ma on działanie stymulujące produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa znacząco na poprawę jakości skórnej. Chroni również przed ich degradacją. Widocznie spłyca zmarszczki, poprawia jędrność, elastyczność skóry oraz wygładza jej strukturę. Dłuższa kuracja, zazwyczaj kilkumiesięczna, pozwoli na pogrubienie skóry oraz jej gruntowną przebudowę. Retinol wpływa również na hamowanie aktywności melanocytów, czego efektem jest rozjaśnienie przebarwień oraz wyrównanie kolorytu skóry. Odpowiednio dobrana dawka pozwala na pozbycie się nawet intensywnych przebarwień. Składnik ten jest również doskonałym sprzymierzeńcem skóry problematycznej i trądzikowej. Głównie ma wpływ na normalizację złuszczania, co prowadzi do sprawniejszego usuwania łoju z gruczołów łojowych. Zmniejsza się ilość zaskórników oraz znacząco redukuje ryzyko powstawania wyprysków. Retinol reguluje również wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe, co wpływa na zachowanie matowej skóry na dłużej. Może niektórym wydać zaskakujące, że retinol przy długotrwałym stosowaniu poprawia nawilżenie skóry, gdyż stymuluję produkcję kwasu hialuronowego. Początkowy efekt przesuszania jest związany ze zmniejszonym wydzielaniem łoju, co łatwo możemy zniwelować odpowiednimi kremami nawilżającymi.

PCA Skin - wyższy poziom pielęgnacji

Produkty PCA Skin z retinolem

PCA Skin poszło o krok dalej w tworzeniu produktów z retinolem, gdyż dodatkowo podzieliła je na różne problemy skórne. I tak powstały 3 rewolucyjne preparaty:

PCA Skin - wyższy poziom pielęgnacji

Intensive Brightening Treatment 0,5% Pure Retinol Night

Jest to silnie działająca kuracja rozjaśniająca, która gwarantuje uzyskanie jasnej, promiennej cery. Głównym składnikiem aktywnym jest 0,5% retinol działający depigmentująco. Dodatkowo w formule znajdziemy:

- niacynamid, który ma właściwości antyoksydacyjne, łagodzące, poprawiające koloryt cery,

- resweratrol, redukujący wydzielanie łoju, który również znacząco wpływa na zachowanie zdrowego kolorytu,

- heksylorezorcynol, zmniejszający stany zapalne, a co za tym idzie ryzyko powstawania nowych przebarwień.

Rezultaty widoczne są już po 4 tygodniach stosowania.

PCA Skin - wyższy poziom pielęgnacji

Intensive Age Refining Treatment 0,5% Pure Retinol Night

Produkt ten widocznie cofa oznaki starzenia, dzięki zawartości 0,5% retinolu. Wspomaga procesy odnowy, spłyca zmarszczki, poprawia jędrność i sprężystość skóry. W celu silniejszego działania anti-aging w składzie zawarto również:

- Myristoyl nonapeptide-3, który wzmacnia skórę,

- ekstrakt z komórek macierzystych pomarańczy, spłycający zmarszczki oraz zwiększający elastyczność i jędrność skóry,

- niacynamid, silny antyoksydant odnawiający barierę skórną oraz redukujący zaczerwienienia i żółte plamy pojawiające się wraz z wiekiem.

Intensive Clarity Treatment 0,5% Pure Retinol Night

Produkt ten skutecznie redukuje wypryski trądzikowe, wszelkie niedoskonałości, zaskórniki oraz niweluje zmiany potrądzikowe. Doskonale odblokowuję pory skórne, zapewnia optymalne złuszczanie martwych komórek naskórka oraz reguluje wydzielanie sebum. Oprócz silnie działającego 0,5% retinolu w składzie znajdziemy:

- 2% kwas salicylowy, który doskonale oczyszcza skórę, wnikając w głąb mieszków włosowych, co prowadzi do redukcji ilość zaskórników,

- bakuchiol o właściwościach antybakteryjnych oraz przeciwzapalnych,

- ekstrakt z Syriga Vulgaris, który ma działanie antyoksydacyjne.

W każdym z produktów zastosowano opatentowaną technologię przenikania OmniSome, znacząco wpływa ona na stabilność oraz skuteczność działania składników aktywnych, które zamknięto w liposomach. Składniki te dzięki temu są uwalniane aż przez 10 godzin. Na skutek tego znacząco spada ryzyko podrażnień, które często występują podczas stosowania produktów z retinolem. Zwiększa się również penetracja składników w głąb skóry, a efekty stosowania widzimy już po kilku tygodniach stosowania.

Monika Leman

MonikaLeman

Komentarze
0 komentarzy
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 34600 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
34K 1K
Natalia Krawczyk - Redaktor Współpraca Natalia Krawczyk
tel. 22 641 03 59 w.7
natalia.krawczyk@topestetic.pl