Solgar - Witaminy, minerały, zioła

10 SIERPNIA 2017 10260 WYŚWIETLEŃ

Solgar

Odpowiednie odżywianie czyli dobrze zbilansowana dieta ma zapewnić zdrowie i dobrą kondycję organizmu. Niestety nie zawsze się nam to udaje. Ze względu na intensywny tryb życia, ogrom obowiązków jak i brak czasu nie zawsze jest możliwość spożywania regularnych i odpowiednio skomponowanych posiłków. Jesteśmy wtedy zmęczeni, osłabieni, ponieważ w naszym organizmie brakuje odpowiednich ilości witamin i minerałów. Z pomocą przychodzi nam suplementacja w postaci tabletek i kapsułek.

Suplement diety

O suplementach diety jest ostatnio bardzo głośno, nie zawsze jednak są to opinie pozytywne. Ale czym właściwie jest suplement diety?
SUPLEMENT DIETY to preparat zawierający w swym składzie witaminy, mikro- i makroelementy, enzymy, minerały, tłuszcze oraz ekstrakty roślinne. Jego zadaniem jest wspomaganie prawidłowego funkcjonowania organizmu poprzez uzupełnienie diety w niezbędne substancje odżywcze.

Od ponad 70 lat istnieje marka, która wytwarza wysokiej klasy suplementy diety. Jakość tworzonych przez nią preparatów potwierdzają liczne badania oraz wieloletnie doświadczenie.

O marce

Solgar jest amerykańską marką wytwarzającą witaminy, minerały i zioła od roku 1947. Wszystkie suplementy diety opracowywane i wytwarzane są w oparciu o wiedzę, najnowsze osiągnięcia i innowacyjne technologie. Liczne grono naukowców bierze udział w procesie tworzenia unikatowych receptur w taki sposób, aby wszystkie preparaty spełniały swe zadania.

W swym portfolio marka zawiera ponad 400 preparatów, wszystkie odpowiednio przebadane zarówno jeśli chodzi o ich skład, wpływ na organizm ludzki oraz skuteczność działania. Wszystko to ma miejsce w instytucie naukowym marki Solgar (Solgar Nutrition Research Center).

Złoty Standard

W porównaniu z innymi suplementami, preparaty marki Solgar wyróżniają się świetną jakością oraz takimi cechami jak:

- Witaminy o wysokiej potencji
czyli takie, które dobrze się wchłaniają, mają odpowiednio wysokie dawki oraz wykazują pozytywne i widoczne działanie.

- Schelatowane aminokwasowo minerały
co oznacza, że przechodzą w stanie nienaruszonym przez układ trawienny, łatwo przenikają z jelit do krwiobiegu, gdzie wykazują swe działanie oraz nie wchodzą w interakcje z innymi preparatami i lekami.

- Naturalne (L-) aminokwasy
występują w wolnej postaci, czyli nie posiadają wiązań peptydowych. Dzięki temu wchłaniają się bardzo dobrze, z łatwością przenikają do krwiobiegu i nie obciążają układu trawiennego.

- Świeże, zabezpieczone przed utlenianiem NNKT
Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe do których zaliczamy między innymi Omega 3-6-9. Otrzymywane są wyłącznie ze świeżych surowców, w procesach dzięki którym ryzyko ich utleniania i jełczenia jest zminimalizowane.

- Zioła, standaryzowane o pełnej sile działania
w składzie znajdują się zarówno ekstrakty jak i sproszkowane, nieprzetworzone zioła, dzięki czemu suplementy posiadają wszystkie składniki i właściwości roślin występujących w naturze.

Podsumowując, składniki każdego z suplementów diety z łatwością ulegają wchłanianiu oraz cechują się wysoką bioaktywnością wspomagając nasze zdrowie.

Złoty Standard (Golden Standard), którego symbolem jest złota etykieta na opakowaniu oznacza najwyższą jakość zarówno jeśli chodzi o każdy z pozyskiwanych składników, ich standaryzację, proces wytwarzania, opakowanie oraz gotowy produkt.

Jakość

Wszystkie produkty podlegają kontroli jakości na każdym z etapów produkcji. Niezwykle ważne jest pozyskiwanie surowców. Przykładem może być miłorząb japoński, który pochodzi wyłącznie z najczystszych rejonów Chin oraz olej preparatu Pełne Spektrum Omega pozyskiwany z łososia żyjącego w najczystszych wodach Alaski.

Dopiero po potwierdzeniu ich najwyższej jakości i czystości wykonywane są dalsze testy określające dokładne zawartości składników aktywnych. Gwarantuje to najwyższy standard gotowych preparatów.

Marka Solgar współpracuje z wieloma organizacjami naukowymi w celu potwierdzania wyników badań i stałego podnoszenia standardów. Dzięki temu jest światowym liderem w dziedzinie badań składników odżywczych takich jak witaminy, minerały czy zioła.

Trwałość

Dodatkowym atutem jest potwierdzona przez liczne testy stabilność składów wszystkich preparatów. Oznacza to, że przez cały czas przechowywania zgodnie z określoną datą ważności ilości i stężenia składników aktywnych są stałe. Nie ulegają zmniejszeniu, rozkładowi czy utlenianiu.

Szklana buteleczka

Każdy preparat zamknięty jest w słoiczku z ciemnego szkła przeznaczonego do celów farmaceutycznych. Co to oznacza? Ciemna barwa świetnie chroni przed promieniowaniem słonecznym. Szkło buteleczki jest bezołowiowe, nieporowate, bezwonne oraz nieługowane dzięki czemu nie reaguje ze składnikami preparatów zamkniętych w środku. Ponadto podlega recyklingowi, co stanowi dodatkowy atut.

Mimo starodawnego wyglądu taki rodzaj opakowania sprawia, że produkty zabezpieczone są od światła, wilgoci i ciepła w najlepszy możliwy sposób.

Dla kogo Solgar?

W bogatej ofercie preparatów marki Solgar znajdują się suplementy diety dla każdego. Dla najmłodszych są Kanguwity i Mądre Rybki wspomagające zdrowie oraz prawidłowy rozwój.

Dla przyszłych mam i mam karmiących specjalny preparat Witaminy i Minerały Prenatalne oraz wiele innych, jak Kwas Foliowy, Magnez zapobiegający skurczom czy Kwasy Omega 3, których bezpieczeństwo stosowania jest potwierdzone w tym niezwykłym i wyjątkowym okresie życia kobiety.

W ofercie są również Specjalne kompozycje opracowane dla kobiet jak i dla mężczyzn, dla sportowców, dla seniorów, na piękne włosy, skórę i paznokcie, dla zdrowych stawów, kości, układu pokarmowego, układu krążenia oraz wspomagające odporność. Naprawdę ogromny wybór suplementów wspomagających zdrowie, dostosowany do wielu różnych potrzeb.

Suplementy dla wegetarian i wegan

W szerokiej gamie marki Solgar znajduje się wiele preparatów stworzonych z myślą o potrzebach wegetarian i wegan. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich składników aktywnych kompozycje suplementów opracowane zostały tak, aby w ich recepturach nie było komponentów pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo stworzone zostały miękkie kapsułki nie zawierające składników zwierzęcych jak żelatyna.

Na opakowaniu znajduje się wyraźna informacja, czy dany produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Preparaty hipoalergiczne i bezglutenowe

Suplementy diety marki Solgar są hipoalergiczne. Na każdym opakowaniu znajduje się informacja jakich składników zbędnych czy alergizujących w składzie nie ma. Najczęściej wymieniane to: cukier, sól, skrobia, drożdże, kukurydza, pszenica, soja, produkty mleczne, sztuczne konserwanty, sztuczne substancje zapachowe i barwiące. Zdecydowana większość preparatów jest również bezglutenowa.

Ceryfikaty

- Wszystkie suplementy diety tej marki posiadają certyfikat Non-GMO (nie modyfikowane genetycznie).
- Marka Solgar posiada certyfikat koszerności.
- Suplementy diety posiadają certyfikat Halal, dzięki spełnianiu wymogów brytyjskiej organizacji Halal Food Authority .

Mirella Ogniewska

MirellaOgniewska

Komentarze
0 komentarzy
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 34600 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
34K 1K
Natalia Krawczyk - Redaktor Współpraca Natalia Krawczyk
tel. 22 641 03 59 w.7
natalia.krawczyk@topestetic.pl