Olej ze słodkich migdałów to składnik często stosowany w kosmetykach do ciała, twarzy oraz włosów. Ze względu na swoje łagodne działanie może być wykorzystywany nawet w kosmetykach dla małych dzieci. Jak odpowiednio dobrać i stosować produkty z tym składnikiem? Olej czy olejek ze słodkich migdałów - jak prawidłowo nazwać ten surowiec? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.
Olej ze słodkich migdałów i jego właściwości
Olej ze słodkich migdałów to bardzo cenny surowiec naturalny, który często wykorzystywany jest w produktach kosmetycznych. Jak sama nazwa wskazuje, pozyskiwany jest z migdałów bogatych w składniki odżywcze, kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy, takie jak witamina A i E. To składnik, który świetnie sprawdzi się zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów. Często określany jako olejek ze słodkich migdałów, wykazuje głównie właściwości nawilżające, zmiękczające, przeciwstarzeniowe i łagodzące.
Olej czy olejek ze słodkich migdałów?
W przypadku tego surowca mówimy o oleju. Nazwa olejek odnosi się do substancji z grupy olejków eterycznych, w przypadku tego surowca mówi się natomiast o oleju ze słodkich migdałów. Ze względu na to, że z migdałów nie pozyskuje się olejku eterycznego, nie istnieje surowiec kosmetyczny o nazwie olejek ze słodkich migdałów. Olej pozyskiwany jest z migdałów w procesie tłoczenia i oznaczany jest w składzie jako Prunus Amygdalus Dulcis Oil.
Olej ze słodkich migdałów do twarzy
To składnik, który może być stosowany zarówno samodzielnie jako pojedynczy składnik, jak i jako element całej formuły kosmetyku. Może wchodzić w skład serum, kremu, emulsji, balsamu lub jako olejek do twarzy. Często znajduje się również w produktach do demakijażu twarzy oraz oczu. Ze względu na swoje właściwości, olej ze słodkich migdałów do twarzy najlepiej sprawdzi się przy cerze suchej, wrażliwej i delikatnej, jednak odpowiednio sformułowany może być stosowany w przypadku każdego typu skóry.
Olej zapobiega nadmiernej utracie wody, a także doskonale odżywia skórę, dzięki czemu staje się miękka i gładka. Ponadto, zawarta w nim witamina E pomaga chronić skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Olej ze słodkich migdałów na twarz może również pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry i podrażnień.
Olej ze słodkich migdałów do włosów
Olej ze słodkich migdałów na włosy działa równie dobrze co na skórę - wzmacnia je, zapobiega ich łamaniu, nawilża i nadaje im blask. Można go stosować samodzielnie jako kosmetyk do olejowania włosów lub jako element składowy odżywki lub szamponu. Olejek do włosów stosowany w czystej postaci sprawia, że są one miękkie i lśniące. Regularnie aplikowany, olej ze słodkich migdałów do włosów wzmacnia łodygę i zapobiega rozdwajaniu końcówek.
Dobrze odpowie na potrzeby włosów włosów średnio- jak i wysokoporowatych. Pod kątem struktury świetnie sprawdzi się również w przypadku włosów falowanych, kręconych lub skłonnych do puszenia. Sprawia, że regularnie pielęgnowane włosy stają się sprężyste, gładkie i błyszczące.
Olej ze słodkich migdałów do kąpieli
To składnik, który nie tylko świetnie sprawdzi się w przypadku włosów i twarzy, ale także w pielęgnacji skóry ciała. Może być stosowany również jako dodatek do kąpieli. Olej ze słodkich migdałów do kąpieli zastosowany nawet w ilości kilku kropli sprawi, że skóra po kąpieli stanie się miękka i aksamitnie gładka. Olej ze słodkich migdałów może stanowić również element pudrów i kul do kąpieli.
Olej ze słodkich migdałów to wyjątkowy surowiec, którego wszechstronne właściwości i zastosowanie czynią go jednym z najpopularniejszych olejów do pielęgnacji skóry i włosów. Ważne, by nie określać go jako olejek ze słodkich migdałów, gdyż jest to typowy składnik olejowy bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz inne substancje wpływające na poprawę kondycji naszej skóry. Olej ze słodkich migdałów to składnik, który dobrze sprawdzi się również jako olej do masażu lub kosmetyk zapobiegający powstawaniu rozstępów.
Używam od dwóch tygodni - na tą chwilę mogę powiedzieć, że szybko się wchłania, nie zapycha i rozświetla skórę twarzy. Mam nadzieję, że to dobry wstęp do dalszej współpracy. :)
Krem dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy po nałożeniu. Współgra z makijażem i kremem z filtrem, nie powoduje rolowania. Ma bardzo przyjemny, lekko cytrusowy zapach. Stosuję od kilku tygodni i skóra jest widocznie jaśniejsza, promienna.