Olejki eteryczne to silne koncentraty, które pozyskiwane są z roślin różnymi metodami - dzięki destylacji z parą wodną, wyciskaniem, ekstrakcją, itd. Są podstawą aromaterapii oraz istotną częścią przemysłu farmaceutycznego, w branży perfumeryjnej i w kosmetyce. Natura obdarza nas niezliczoną liczbę gatunków i roślin, z których wytwarzane są drogocenne olejki eteryczne. Każdy rodzaj i stan skóry lub problem do niej przypisany wymaga innego działania i tak rozróżniamy olejki m.in.: - do cery tłustej i trądzikowej - olejek z drzewa herbacianego, tymiankowy, szałwiowy, lawendowy geranium - do skóry z oznakami starzenia się skóry - lawendowy, melisowy, geraniowy, cytrynowy, nerolowy - do skóry dojrzałej, intensywnie odmładzające - olejek różany - do zmniejszania rozstępów - olejek geraniowy do pielęgnacji włosów - rozmarynowy, tymiankowy, sandałowy, lewandowy. Olejki eteryczne stosuje się w zabiegach masażu, mieszając kilka kropel wybranego olejku z bazowym olejem naturalnym. Można je także dodawać do kąpieli w celu aromaterapii. Mogą działać pobudzająco, relaksująco, ujędrniająco, antyseptycznie.
Fajna, treściwa konsystencja. Super się sprawdził po mezoterapii mikroigłowej, gdzie skóra potrzebowała nawilżenia i odżywienia. Teraz również stosuję w miarę potrzeby nawilżenia.
Zmagam się z dość suchą skórą, a ten olejek radzi sobie z nią idealnie! Ma przepiękny zapach, w dodatku jest dość wydajny. W połączeniu z kamieniem tworzą idealny zestaw wieczornej rutyny, stosuję od trzech dni i już widzę znaczną poprawę w nawilżeniu swojej skóry. Efekty spowodowane używaniem kamienia gua sha, zapewne będę mogła ocenić w przeciągu miesiąca-dwóch.
Ten krem jest niesamowity. Pięknie się wchłania, chociaż zapach w pierwszym momencie nie był zachęcający, ale to jak pięknie nawilża odmładza i jak wygląda skóra po nim to mistrzostwo świata. Polecam każdemu.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.