Krem z filtrem do twarzy - wszystko, co warto o nim wiedzieć

08.07.2022 ZUZANNA KWIATKOWSKA-ORYSZAK 4694 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Promieniowanie słoneczne jest jednym z czynników odpowiadających za przyspieszone starzenie się skóry. Opalanie nie tylko wpływa na oparzenia, ale również powstawanie zmarszczek, przebarwień, utratę elastyczności oraz ryzyko rozwoju nowotworów. Podstawę codziennej pielęgnacji powinien więc stanowić krem do twarzy z filtrem dopasowany do potrzeb skóry. W tym wpisie zebraliśmy najważniejsze informacje, które pomogą w wyborze kremu z filtrem idealnego dla naszych potrzeb. Zapraszamy do lektury!

Krem na dzień z filtrem SPF - jaki wybrać?

Najlepszy krem z filtrem to taki, który dobrany jest do potrzeb naszej skóry oraz naszych osobistych preferencji. Pisaliśmy o tym więcej w artykule: Jaki krem z filtrem do twarzy? Sprawdź czym kierować się przy wyborze tego kosmetyku.

Odpowiedź na to pytanie nie jest więc jednoznaczna. W szerokiej ofercie znajdziemy zarówno lekkie kremy z filtrem lub te o bogatszej konsystencji, kremy z ochroną SPF 30 i SPF 50, a także kremy matujące.

Dostępne są preparaty oparte na filtrach chemicznych, fizycznych lub mieszanych, a także z dodatkiem innych składników aktywnych takich jak np. antyoksydanty. Idealny krem z wysokim filtrem powinien zapewniać zarówno ochronę przed promieniowaniem UVA, jak i UVB na poziomie minimum SPF 30 i być dla nas komfortowy w codziennym stosowaniu.

Matujący krem do codziennej pielęgnacji chroniący przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB - Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 to idealny wybór dla skóry mieszanej i tłustej. Zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry w ciągu dnia, będąc niezwykle przyjemnym w stosowaniu.

Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 225,00 zł Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 Matujący krem do codziennej pielęgnacji, chroniący przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB 85 g

Jeśli boicie się, że krem do twarzy z filtrem musi być gęsty i tłusty, nic bardziej mylnego. Polecamy niezwykle lekki i nawilżający krem do skóry tłustej i mieszanej Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 od marki Paula’s Choice.

Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 198,00 zł Paulas Choice Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 Fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej 60 ml

To nie tylko ochrona przed słońcem, ale także pielęgnacja skóry - zawiera składniki takie jak ​​ekstrakt z zielonej herbaty, rumianku, nasion winogron, czarnego bzu, owsa, granatu czy jagód Goji. Krem szybko się wchłania, pozostawiając satynowe wykończenie i uczucie nawilżenia.

PA, UVA w kółku i SPF - co to znaczy?

Na opakowaniach kosmetyków fotoochronnych możemy znaleźć kilka symboli, oznaczających różne właściwości produktu.

  • Najbardziej rozpowszechnione oznaczenie SPF opisuje wartość ochrony przed promieniowaniem UVB. Współczynnik SPF oparty jest na natężeniu rumienia wywoływanego przez promieniowanie UVB i oznacza, ile razy dłużej można poddać działaniu słońca skórę chronioną preparatem fotoochronnym w porównaniu ze skórą niechronioną, bez ryzyka wywołania reakcji rumieniowej.
  • Symbol UVA w kółku oznacza, że ochrona przed promieniowaniem UVA wynosi co najmniej ⅓ deklarowanej przez producenta ochrony przed promieniowaniem UVB.
  • Symbol PA (ang. the protection grade of UVA) wyrażany w skali plusów występujący zwykle na kosmetykach azjatyckich, również mówi o ochronie przed promieniowaniem UVA - im więcej plusów za symbolem PA, tym większą ochronę zapewnia. Oznaczenie PA opiera się na oznaczeniu wartości PPD. Jest to tak zwany współczynnik trwałego przyciemnienia skóry. Jego wartość wskazuje, ile razy zmniejszy się dawka promieniowania UVA absorbowanego przez skórę po aplikacji odpowiedniej ilości produktu z filtrami.

Przyjęta skala to:

  • PPD 2-4 = PA+
  • PPD 4-8 = PA++
  • PPD 8-16 = PA+++
  • PPD powyżej 16 = PA++++

Najwyższe oznaczenie PA++++ znajdziemy na przykład na opakowaniu kremu przeciwsłonecznego z aloesem i wysokim filtrem - Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50 od Holika Holika. Preparat nie tylko zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, ale posiada także niezwykle przyjemną, lekką konsystencję, która powinna sprawdzić się w pielęgnacji każdego typu skóry, również pod makijaż.

Jego formuła została wzbogacona także o dodatkowe składniki aktywne takie jak ekstrakt z soku liści aloesu, ekstrakt z rokitnika, ekstrakt z korzenia marchwi, ekstrakt z róży, niacynamid, witaminę C czy ceramidy.

Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50+ 89,99 zł Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50+ Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml
  • Oznakowanie “broad spectrum”, spotykane często na kosmetykach marek amerykańskich oznacza, że ochrona przed promieniowaniem UVA jest proporcjonalna do ochrony przed promieniowaniem UVB. Im wyższy więc wskaźnik SPF, tym wyższa również ochrona przed promieniowaniem UVA.

Informację o ochronie w szerokim zakresie - broad spectrum zawiera krem - Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 - Antyoksydacyjny krem ochronny SPF 30 marki Jan Marini. Krem posiada lekką i nawilżającą konsystencję, a także dodatek antyoksydantów. Krem jest także wodoodporny, a dzięki technologii Oil Capture System, zapewnia świeży, satynowy wygląd skóry w ciągu dnia.

Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 189,00 zł Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 Antyoksydacyjny krem ochronny 57 g
  • HEV (High Energy Visible Light) to ochrona przed światłem niebieskim.
  • IR (Infrared) - przed promieniowaniem podczerwonym.

Jaka jest różnica między SPF 30, a SPF 50?

Żaden krem z filtrem nie zapewnia całkowitej ochrony przed promieniowaniem. Jeżeli krem zapewnia ochronę na poziomie wyższym niż SPF 50, maksymalne oznaczenie na opakowaniu to SPF50+. Rzeczywista ochrona przed UVB w przypadku SPF 30 to około 97%, natomiast SPF 50 - około 98%. Różnica jest zatem niewielka.

W przypadku prawidłowej aplikacji kremu - odpowiedniej ilości kosmetyku i reaplikacji po 2-3 godzinach ochrona, którą uzyskujemy, jest bardzo zbliżona. Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do aplikowanej ilości lub możliwości reaplikacji, zawsze warto sięgnać po krem do twarzy z jak najwyższym faktorem - SPF 50+.

Filtry fizyczne i chemiczne w INCI - jak je czytać?

Aktualnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele substancji fotoochronnych stosowanych w kremach przeciwsłonecznych. Niektóre z nich, tak jak tlenek cynku, chronią przed promieniowaniem w zakresie UVA i UVB, a inne np. większość filtrów chemicznych, tylko w pewnym zakresie fali - np. części UVB czy UVA.

Preparaty kosmetyczne zawierają więc zwykle kilka filtrów przeciwsłonecznych, aby zapewnić ochronę o szerokim spektrum - zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB na odpowiednim poziomie.

Filtry w składzie INCI kosmetyków - pod jakimi nazwami ich szukać?

Do filtrów fizycznych zaliczamy tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu.

W składzie INCI filtry fizyczne możemy znaleźć między innymi pod nazwami:

Zinc Oxide oraz Titanium Dioxide.

Krem Resvertrol Mineral Cream SPF 30 - przeciwstarzeniowy krem od Dermomedica z resweratrolem i filtrem oparty jest o zawartość filtrów fizycznych. W składzie znajdziemy zarówno tlenek cynku, jak i dwutlenek tytanu, a także resweratrol będący silnym antyoksydantem. Krem sprawdzi się idealnie w codziennej pielęgnacji skóry suchej, normalnej, a także wrażliwej, naczyniowej i po zabiegach estetycznych.

Resveratrol Mineral Cream SPF 30 185,00 zł Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 Przeciwstarzeniowy krem z resweratrolem i filtrem 60 ml

Różnorodność filtrów chemicznych jest jednak dużo większa. Zaliczamy je do różnych grup pod względem budowy chemicznej. Są to między innymi pochodne kwasu salicylowego, kwasu p-aminobenzoesowego, benzofenonu, kwasu cynamonowego, kamfory, benzotriazolu czy triazyny. Znane są również pod nazwami handlowymi jak np. oktokrylen czy awobenzon.

W składzie INCI filtry chemiczne możemy znaleźć między innymi pod wymienionymi nazwami:

Benzophenone-3 (Oxybenzone), Benzophenone-4, Benzophenone-5, 4-Methylbenzylidene (Parsol 5000), Bis-ethyl-hexylophenol methoxyphenyl triazine (Tinosorb S), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Ethylhexyl methoxycinnamate (Tinosorb OMC), Ethylhexyl salicylate (Octisalate), Octocrylene, Terephthalylidende dicamphor sulfonic acid, Ethylhexyl dimethyl PABA, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus), Ethylhexyl Triazone.

Mimo, że nazwy te brzmią skomplikowanie i czasem budzą nasze obawy, należy pamiętać, że bezpieczeństwo składników kosmetycznych, również substancji fotoochronnych, jest na bieżąco kontrolowane przez odpowiednie organy komisji europejskiej.

Lista wszystkich składników promieniochronnych aktualnie dozwolonych do stosowania w produktach kosmetycznych jest więc często aktualizowana i znajduje się w załączniku VI do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczącego produktów kosmetycznych.

Czy wybrać krem z filtrem fizycznym, chemicznym czy mieszanym?

Wybór każdego z nich będzie miał swoje wady i zalety.

Filtry mineralne (fizyczne) to składniki, które są dobrze tolerowane w przypadku skóry wrażliwej, podrażnionej czy uszkodzonej. Do ich zalet możemy zaliczyć działanie przeciwzapalne i zmniejszające łojotok. Filtry fizyczne zapewniają ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, UVB, jak i HEV oraz IR. Stosowane w preparatach w wysokich stężeniach mogą jednak pozostawiać białą poświatę na skórze lub być mniej komfortowe w aplikacji.

Filtry chemiczne są zwykle lubiane ze względu na korzystne właściwości aplikacyjne. Tego typu produkty fotoochronne często mają lekkie konsystencje i świetnie wchłaniają się, nie pozostawiając białej warstwy.

Filtry mieszane zawierają zarówno filtry chemiczne, jak i filtry fizyczne. Mogą być więc świetnym kompromisem, łącząc zalety obu grup filtrów przeciwsłonecznych.

Przykładem preparatu opartego na filtrach mieszanych jest emulsja Sesderma Repaskin Fluido Invisible SPF 50. Krem posiada lekką konsystencję, sprawdzi się dla każdego typu cery, również tłustej i mieszanej i zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz IR. Zawiera także dodatek antyoksydantów chroniąc dodatkowo przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Repaskin Fluido Invisible SPF 50 117,00 zł Sesderma Repaskin Fluido Invisible SPF 50 Emulsja 50 ml

Czy kremy z filtrem są bezpieczne do stosowania w okresie ciąży?

W okresie ciąży jesteśmy szczególnie narażeni na powstawanie przebarwień posłonecznych związanych z zachodzącymi zmianami hormonalnymi. Stosowanie ochrony przed słońcem w ciąży jest więc również bardzo istotne. Rekomendujemy wybór preparatów, które zgodnie z deklaracjami producentów są bezpieczne do stosowania w tym okresie.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie także we wpisie: Co warto wiedzieć o opalaniu w ciąży i jaki krem z filtrem wybrać?

Ile kremu z filtrem aplikować na twarz?

Współczynnik SPF badany jest dla kremów z filtrem aplikowanych w ilości 2mg/cm2, w związku z czym zaleca się aplikację produktu właśnie w takiej ilości również na skórę. Aby obliczyć ilość kremu wystarczającą do zapewnienia odpowiedniej ochrony w naszym przypadku, należy więc dokonać pomiaru powierzchni skóry twarzy i odważyć odpowiednią ilość kosmetyku.

W codziennym stosowaniu często spotyka się zasadę długości dwóch palców. Pomaga ona zrozumieć, że kremy z filtrem należy aplikować w ilości większej niż np. tradycyjne ziarnko groszku. Może być ona pomocna na co dzień, jednak należy pamiętać, że ta metoda może nie być miarodajna ze względu na indywidualne różnice w gęstości preparatów, rodzaju aplikatora (zależnie czy aplikator dozuje cieńszy, czy grubszy “pasek” preparatu), a także powierzchni skóry twarzy.

Jak reaplikować krem z SPF?

W celu utrzymania ochrony na prawidłowym poziomie krem z filtrem należy reaplikować co 2-3h. Wynika to zarówno z mechanicznego ścierania się preparatu na skutek pocierania skóry czy jej pocenia, jak i utraty właściwości promieniochronnych niektórych związków wraz z upływem czasu.

Jeśli na co dzień nie stosujemy makijażu, krem z filtrem należy ponownie aplikować na skórę po upływie 2-3 godzin. Nie ma potrzeby ponownego oczyszczenia skóry twarzy, przed aplikacją należy jednak umyć dokładnie dłonie, a ze skóry warto usunąć nadmiar sebum przy pomocy np. bibułek matujących.

W przypadku stosowania makijażu, ponowna aplikacja kremu z filtrem może okazać się większym wyzwaniem. Jednym z urodowych “trików” może być zastosowanie w tym celu gąbeczki do makijażu, dzięki czemu unikniemy rozsmarowywania i rozmazywania makijażu, a następnie możemy ponownie przypudrować twarz.

Należy mieć jednak na uwadze, że gąbka może pochłonąć część preparatu, krem należy więc aplikować w obfitej ilości, aby zapewnić odpowiednią warstwę na skórze. Jeśli ta metoda nie zdaje egzaminu, w tym wypadku do reaplikacji na makijaż polecamy fotoochronne pudry, mgiełki czy sztyfty.

Świetnym rozwiązaniem może być także zastosowanie kremu z filtrem “z kolorem”. Kremy ochronne z pigmentem mogą zastąpić nam delikatny codzienny makijaż, a w przypadku reaplikacji wystarczy, podobnie jak w przypadku tradycyjnych kremów z filtrem, nałożyć ponownie krem przy pomocy czystych dłoni.

Krem ochronny beżowy - Eclipse SPF 50 od marki iS Clinical cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych Klientów i zapewnia delikatne wyrównanie kolorytu skóry, zastępując wielu osobom makijaż w okresie letnim. Krem oparty jest na filtrach fizycznych, zapewnia ochronę SPF 50 o szerokim spektrum i jest wodoodporny.

Eclipse SPF 50+ Beige 267,00 zł iS Clinical Eclipse SPF 50+ Beige Krem ochronny beżowy 100 g

Na temat stosowania kremów z filtrem pisaliśmy także wcześniej na naszym blogu w artykule: Jak stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym? Zachęcamy do lektury.

W powyższym wpisie postaraliśmy się odpowiedzieć na często nurtujące kwestie odnośnie stosowania kremów z filtrem.

Jeśli jesteście jeszcze na etapie poszukiwania idealnego kremu, zachęcamy do obejrzenia zestawienia naszych ulubieńców: SPF 50 - wybraliśmy TOP 10 najlepszych kremów do twarzy.

Zachęcamy także do konsultacji z naszymi kosmetologami w celu doboru kremu idealnego dla Waszej skóry.

Czy udało Wam się znaleźć odpowiedź na nurtujące Was pytania?? Podzielcie się tym z nami w komentarzach!

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Ochrona przeciwsłoneczna Kosmetyki do pielęgnacji twarzy
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#ochronaprzeciwsloneczna #kosmetykidopielegnacjitwarzy
Zuzanna Kwiatkowska-Oryszak

ZuzannaKwiatkowska-Oryszak

Komentarze
0 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 Matujący krem do codziennej pielęgnacji, chroniący przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB 85 g przejdź do sklepu
Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50
Matujący krem do codziennej pielęgnacji, chroniący przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB 85 g
Paulas Choice Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 Fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej 60 ml przejdź do sklepu
Paulas Choice Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50
Fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej 60 ml
Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50+ Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml przejdź do sklepu
Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50+
Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml
Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 Antyoksydacyjny krem ochronny 57 g przejdź do sklepu
Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30
Antyoksydacyjny krem ochronny 57 g
Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 Przeciwstarzeniowy krem z resweratrolem i filtrem 60 ml przejdź do sklepu
Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30
Przeciwstarzeniowy krem z resweratrolem i filtrem 60 ml
Sesderma Repaskin Fluido Invisible SPF 50 Emulsja 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Repaskin Fluido Invisible SPF 50
Emulsja 50 ml
iS Clinical Eclipse SPF 50+ Beige Krem ochronny beżowy 100 g przejdź do sklepu
iS Clinical Eclipse SPF 50+ Beige
Krem ochronny beżowy 100 g
Sesderma Repaskin Fluido Invisible + Azelac ZESTAW Krem-żel SPF50 50 ml + Krem nawilżający do twarzy 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Repaskin Fluido Invisible + Azelac
ZESTAW Krem-żel SPF50 50 ml + Krem nawilżający do twarzy 50 ml
Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50 x 2 ZESTAW Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml przejdź do sklepu
Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50 x 2
ZESTAW Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml
Sesderma Repaskin Fluido Invisible 2Pack ZESTAW SPF50 50 ml x 2 przejdź do sklepu
Sesderma Repaskin Fluido Invisible 2Pack
ZESTAW SPF50 50 ml x 2
Sesderma Reti Age Anti-Aging Gel Cream + Repaskin Fluido Invisible ZESTAW Krem-żel przeciwstarzeniowy 50 ml + Krem/Żel SPF50 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Reti Age Anti-Aging Gel Cream + Repaskin Fluido Invisible
ZESTAW Krem-żel przeciwstarzeniowy 50 ml + Krem/Żel SPF50 50 ml
Sesderma Azelac RU Luminous Fluid Cream + Repaskin Fluido Invisible ZESTAW Emulsja rozświetlająca SPF 50 50 ml + Krem-żel SPF50 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Azelac RU Luminous Fluid Cream + Repaskin Fluido Invisible
ZESTAW Emulsja rozświetlająca SPF 50 50 ml + Krem-żel SPF50 50 ml
Jan Marini Intensywne Odmłodzenie Dla Każdego Typu Skóry ZESTAW Krem z retinolem 28 g + Krem ochronny SPF 30, 57 g + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Jan Marini Intensywne Odmłodzenie Dla Każdego Typu Skóry
ZESTAW Krem z retinolem 28 g + Krem ochronny SPF 30, 57 g + Kosmetyczka
Obagi Retinol 0,5 + Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 ZESTAW Krem z retinolem 0,5 % 28 g + Matujący krem do codziennej pielęgnacji, chroniący przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB 85 g przejdź do sklepu
Obagi Retinol 0,5 + Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50
ZESTAW Krem z retinolem 0,5 % 28 g + Matujący krem do codziennej pielęgnacji, chroniący przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB 85 g
Paulas Choice Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 + Skin Perfecting 2% BHA Liquid ZESTAW Fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej 60 ml + Płyn złuszczający z 2% kwasem salicylowym 30 ml przejdź do sklepu
Paulas Choice Resist Youth Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 + Skin Perfecting 2% BHA Liquid
ZESTAW Fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej 60 ml + Płyn złuszczający z 2% kwasem salicylowym 30 ml
Jan Marini Skin Care Management System ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt przejdź do sklepu
Jan Marini Skin Care Management System
ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt
Jan Marini Skin Care Management System Starter ZESTAW Przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej 1 szt przejdź do sklepu
Jan Marini Skin Care Management System Starter
ZESTAW Przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej 1 szt
Jan Marini Skin Care Management System ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry suchej i bardzo suchej 1 szt przejdź do sklepu
Jan Marini Skin Care Management System
ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry suchej i bardzo suchej 1 szt
Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50 + Aloe Cleansing Foam + Aloe Soothing Gel Mask Sheet ZESTAW Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml + Pianka oczyszczająca z aloesem 150 ml + Maseczka bawełniana w płachcie 1 szt przejdź do sklepu
Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50 + Aloe Cleansing Foam + Aloe Soothing Gel Mask Sheet
ZESTAW Żel przeciwsłoneczny z aloesem i wysokim filtrem 100 ml + Pianka oczyszczająca z aloesem 150 ml + Maseczka bawełniana w płachcie 1 szt
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 53206 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 736647679 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka