Regularne złuszczanie stanowi ważny element pielęgnacji każdego rodzaju skóry, także skóry wrażliwej. Marki, które opierają swoje formuły na naturalnych składnikach, stale rozszerzają swoje oferty o nowe propozycje, w tym także kosmetyki usuwające martwy naskórek.
Jak działa naturalny peeling do twarzy?
Naturalny peeling do twarzy pozwala usunąć nagromadzone komórki martwego naskórka, ułatwia wnikanie substancji aktywnych o działaniu nawilżającym, przeciwstarzeniowym czy antyoksydacyjnym, a także rozjaśnia przebarwienia. Ze względu na mechanizm działania wyróżniamy: peeling mechaniczny (np. peeling cukrowy, peeling kawowy, peeling solny), peeling enzymatyczny i peeling kwasowy.
Jaki peeling wybrać?
Peeling do twarzy zawsze dobieramy do aktualnego stanu skóry. Jeżeli posiadasz wrażliwą cerę, szczególnie polecane są peelingi enzymatyczne. Skóry zmagające się z łojotokiem mogą wybrać, np. naturalny peeling do twarzy z dodatkiem kwasu salicylowego, który działa seboregulująco, zwęża pory i redukuje zaskórniki. Złuszczanie martwego naskórka i stymulacja syntezy włókien kolagenu opóźnia procesy starzenia i przyczynia się do zmniejszenia widoczności zmarszczek, dlatego też w przypadku skór dojrzałych bardzo dobrze sprawdzą się np. peelingi na bazie kwasu glikolowego. Peeling gruboziarnisty wykazuje intensywne działanie ścierające, dlatego sprawdzi się w przypadku skóry ciała. Dostępne peelingi nie tylko złuszczają, ale mogą także dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, a naturalne składniki nadają im piękny zapach. Znaleźć możemy nuty kwiatowe, korzenne czy owocowe, jak np. zapach przypominający startą skórkę pomarańczy.
Jak często stosować peelingi?
Częstotliwość aplikacji peelingu należy dostosować do potrzeb skóry i zaleceń producenta. W przypadku cery wrażliwej i suchej skóry peeling nakładamy 1-2 razy w tygodniu. Skóry tłuste, niewrażliwe, w zależności od rodzaju kosmetyku, mogą zwiększyć częstotliwość aplikacji do 2-3 razy w tygodniu. Peelingu nie należy zmywać zimną czy zbyt ciepłą wodą – najlepiej wykorzystać do tego celu wodę o temperaturze pokojowej.