ZAWARTOŚĆ KOSZYKA (0) |
||||
ZAWARTOŚĆ SCHOWKA ( 0 ) |
||||
Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Lato to szczególny moment dla osób, które marzą o skórze delikatnie muśniętej słońcem. Warto więc zadbać o to, aby w kosmetyczce nie zabrakło odpowiedniej pielęgnacji słonecznej. Przyspieszacz opalania to kosmetyk dostępny w postaci mleczka, olejku, balsamu, kremu i żelu. Jego specjalnie opracowana formuła pozwala na szybsze uzyskanie naturalnej i pożądanej opalenizny. Odpowiednio dobrany może również stanowić niezbędną dla skóry ochronę przeciwsłoneczną.
Produkt ten powstał, aby skrócić czas ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne i uzyskać efekt naturalnej złotej opalenizny. W formułach mleczek, olejków i kremów do ciała i twarzy znajdują się prekursory produkcji melaniny, która jest naturalnym barwnikiem w skórze i odpowiada za kolor skóry. W taki więc sposób przyspieszacz do opalania sprawia, że skóra opala się znacznie szybciej, a czas ekspozycji na promieniowanie słoneczne zostaje skrócony. Ponadto w produktach tych możemy spotkać wyciąg z okrzemek i witamin E o działaniu antyoksydacyjnym oraz naturalny olej tahitański i marchwiowy, które odżywiają i nawilżają skórę. Różnorodność konsystencji sprawia, że każdy, znajdzie przyspieszacz opalania odpowiadający jego indywidualnym preferencjom.
Aktywator opalania i przyspieszacz do opalania należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na etykiecie kosmetyku. Zaleca się rozprowadzić go równomiernie i dokładnie wmasować w skórę ciała. Warto zwrócić uwagę czy zakupiony przyspieszacz opalania zawiera filtry ochronne. Jeśli zupełnie ich nie ma albo są one niższe to po odczekaniu chwili, należy zastosować produkt z wysoką ochroną UVA i UVB. Przebywając na słońcu lub po kąpieli wodnej przyspieszacz opalania można reaaplikować co 2-3 godziny pamiętając o ochronie przeciwsłonecznej. W przeciwnym razie przebywanie na słońcu zakończy się poparzeniem skóry. Przyśpieszacz do opalania może być stosowany zawsze przed każdym wyjściem z domu nie tylko na plażę, a więc zawsze, kiedy chcemy pobudzić naturalną produkcję melaniny. Natomiast co do aktywatora to standardowo nakładamy go na 30 minut przed ekspozycją na słońce. Niektórzy producenci zalecają regularną aplikację dwa razy dziennie zaczynajac na 10-15 dni przed planowanym urlopem.
Przyspieszacz do opalania twarzy i ciała to kosmetyk, w którego składzie również mogą zostać zawarte filtry ochronne. Jeśli ochrona ta jest na poziomie SPF 30 lub SPF 50 to będzie ona wystarczająca i ochroni skórę przed niechcianym poparzeniem. Bardzo często jednak przyspieszacz opalania nie jest wzbogacony o filtry do twarzy, a jeżeli już je posiada to, są one na bardzo niskim poziomie jak na przykład SPF 10-15. Wówczas na taki przyspieszacz opalania należy stosować filtr do twarzy i do ciała o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, która będzie wynosić minimum SPF30. Należy także nie mieć obaw, że aplikowany na przyśpieszacz do opalania krem z wysokim filtrem zablokuje oczekiwany efekt opalenizny. Stosując nawet najwyższe filtry i wystawiając naszą skórę na bezpośrednie działanie słońca, nie da się zablokować działania jego promieniowania w 100%. Zatem stosując przyspieszacz z wysokim filtrem efekt opalenizny będzie widoczny, ale uzyskany w sposób bardziej bezpieczny dla skóry. Dla osób, które chcą poprawić koloryt swojej skóry bez opalania doskonałym rozwiązaniem, będzie krem bb z filtrem, jak również samoopalacz czy krem brązujący.
Kolor i szybkość opalenizny w dużej mierze uzależniona jest od ilości barwnika melaniny znajdującej się w skórze. Wraz z długością ekspozycji skóry na słońce ilość jej się zwiększa, dając efekt oczekiwanej opalenizny. Przyspieszacze do opalania pozwalają na skrócenie czasu ekspozycji przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji melaniny i uzyskaniu pięknej opalenizny. Warunkiem jest bezwzględne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Osoby z ciemną karnacją opalają się szybciej na brązowy kolor, a osoby z jasną karnacją wolniej z większym ryzykiem oparzenia skóry.