Wypadanie włosów - najczęściej zadawane pytania

3 PAŹDZIERNIKA 2020 111136 WYŚWIETLEŃ

Wypadanie włosów to proces, który fizjologicznie zachodzi w cyklu rozwojowym włosa. Po wypadnięciu włosa zastępuje go nowy, więc wypadanie samo w sobie jest normalnym zjawiskiem, którym nie powinniśmy się martwić. O problemie natomiast możemy mówić, jeśli zaczynamy obserwować nadmierne wypadanie włosów (ponad 100 włosów dziennie), czy też wyraźne ich osłabienie i przerzedzenie. Niejednokrotnie budzi to wiele pytań i zastanawia nas, co w tym przypadku powinniśmy zrobić, aby przywrócić włosom ich dawną gęstość. Dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące utraty włosów.

Jaka jest przyczyna wypadania włosów?

Przyczyn może być wiele. Zwiększona utrata włosów może być przejściowa, związana ze zmianą pór roku i narażanie włosów na uszkodzenia przez promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz oraz narażanie mieszków włosowych na gwałtowne zmiany temperatur. Natomiast zjawisko wypadania może być również związane z zaburzeniami hormonalnymi, jak np. problemy z tarczycą, menopauza, nadmiar androgenów u kobiet. Inną przyczyną jest niedożywienie, zmiana diety, co może powodować niedobory pierwiastkowe we włosie. Do wypadania włosów przyczynić się także mogą przebyte infekcje, przeziębienia, zatrucia metalami ciężkimi, stosowanie niektórych leków, zbyt ciasne upinanie włosów, nadmierne stosowanie środków stylizujących, palenie papierosów. Niezwykle istotnym, a często bagatelizowanym czynnikiem wypadania włosów jest stres, szczególnie ten długotrwały i o znacznym nasileniu. Łysienie może również występować na tle dziedzicznym.

Jakie badania powinno się zrobić przy intensywnym wypadaniu włosów?

Jeśli obserwujemy nadmierną utratę włosów bez konkretnej przyczyny lub po prostu ciężko nam rozpoznać z jakim czynnikiem może być to związane, koniecznie powinniśmy skonsultować problem z lekarzem dermatologiem, który zleci odpowiednie badania. Najczęściej wykonywana jest morfologia, poziom androgenów, prolaktyny, hormonów tarczycy. Dodatkowo pomocne w diagnozie mogą okazać się badania żelaza, ferrytyny, cynku, biotyny, witaminy D.

Oczywiście dane te mają charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza, który najlepiej dobierze zestaw badań po przeprowadzeniu indywidualnego wywiadu.

Znaczącym krokiem w ustalaniu przyczyny wypadania włosów jest również udanie się na wizytę do trychologa, który wykona specjalistyczne badania obrazowe - trichogram oraz trichoskopię. Badania te pozwalają przyjrzeć się stanowi skóry głowy, mieszków włosowych, cebulek włosa, czy też strukturze włosa.

Czy warto stosować suplementację przy wypadaniu włosów?

W przypadku, gdy problem wypadania włosów związany jest z zaburzeniami hormonalnymi, czy istnieniem innych chorób powodujących utratę włosów, w pierwszej kolejności należy zadziałać na przyczynę wypadania, czyli stosowanie odpowiedniej terapii farmakologicznej zleconej przez lekarza.

Natomiast, jeśli wypadanie włosów związane jest raczej z okresowym osłabieniem organizmu, czy niedoborami witamin i minerałów dostarczanych z pokarmem, wówczas idealnym rozwiązaniem jest wzbogacenie diety o odpowiednie suplementy. Przede wszystkim w doborze odpowiedniego preparatu należy kierować się składem, aby zapewniał on składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu włosa.

Polecamy z naszej oferty Solgar Włosy, Skóra, Paznokcie (WSP) - Zaawansowana formuła odżywcza. Produkt zawiera niezbędne elementy do produkcji keratyny i kolagenu, czyli najistotniejszych, a zarazem podstawowych składników skóry, włosów i paznokci. Wysoka przyswajalność suplementu sprawia, że poprawa stanu włosów, skóry i paznokci jest szybko zauważalna.

Innym produktem również godnym uwagi jest Phyto Phytophanere - Kapsułki na włosy i paznokcie. Idealnie dobrana kompozycja witamin, minerałów oraz kwasów omega sprawia, że dostarcza on najpotrzebniejszych składników, aby cieszyć się zdrowymi, gęstymi włosami i pięknymi paznokciami.

Phytophanere 129,90 zł Phyto Phytophanere Kapsułki na włosy i paznokcie 120 szt.

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Jakie szampony polecane są przy wypadaniu włosów?

Przy wypadaniu włosów warto postawić na szampony ukierunkowane działaniem pod ten problem. Szczególnie polecamy z naszej oferty:

Sesderma Seskavel Anti-Hair Loss Shampoo - Szampon przeciw wypadaniu włosów

To szampon bogaty w czynniki wzrostu, kofeinę, biotynę, aminokwasy, keratynę. Stworzony został z myślą o włosach słabych i wypadających. Wzmacnia cebulki włosów, hamując ich wypadanie. Dedykowany jest również dla osób cierpiących na łysienie androgenowe lub plackowate.

O right Caffeine Shampoo - Szampon wzmacniający, przeciw wypadaniu włosów

Jest to szampon bazujący w składzie na kofeinie oraz ekstrakcie z wiązówki błotnej. Oprócz właściwości oczyszczających ma on za zadanie stymulować mikrokrążenie w skórze głowy, a tym samym pobudzać mieszki do wzrostu włosów. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się mocniejsze i gęstsze.

Caffeine Shampoo 138,00 zł O right Caffeine Shampoo Szampon wzmacniający, przeciw wypadaniu włosów 400 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Phytonovatrix Shampoo - Wzmacniający szampon energetyzujący

To szampon z zawartością guarany, ekstraktu z czerwonych alg oraz ekstraktu ze skrzypu. Składniki te efektywnie wzmacniają włosy, tonizują skórę głowy oraz sprawiają, że wypadanie włosów zostaje zredukowane, a nowe łodygi odrastają grubsze i silniejsze.

Phytonovatrix Shampoo 65,90 zł Phyto Phytonovatrix Shampoo Wzmacniający szampon energetyzujący 200 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Czy warto stosować serum/wcierki? Jeśli tak, to jakie?

Aby domowa kuracja przeciw wypadaniu włosów była efektywna, przede wszystkim należy postawić na serum/wcierki, gdyż są to preparaty o najwyższej koncentracji składników aktywnych. Dzięki temu, że preparatów tych nie zmywamy po aplikacji, mają one szansę na skuteczniejsze wnikanie. Natomiast szampony czy odżywki będą uzupełnieniem pielęgnacyjnym.

Polecamy szczególnie:

Ampułki zapewniają nam pełną kurację, która przeciwdziała nadmiernej utracie włosów, pobudza porost włosów oraz poprawia ogólną kondycje włosów. Możemy zastosować je doraźnie przez miesiąc lub jako zabieg pielęgnacyjny przez 3 miesiące. Doskonale sprawdzą się przy napadowym wypadaniu włosów związanym między innymi ze zmianą pór roku.

Phytocyane 162,90 zł Phyto Phytocyane Rewitalizujące ampułki przeciw wypadaniu włosów dla kobiet 12x7,5 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

To specjalistyczna kuracja opierająca się w 99% na naturalnych składnikach roślinnych. Intensywnie wzmacnia cebulki włosów oraz przedłuża fazę anagenu, czyli fazę wzrostu. Ponadto pogrubia cienkie i słabe włosy. 3 miesięczna kuracja pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Aby podtrzymać osiągnięte rezultaty rekomendowane jest powtarzanie kuracji co pół roku.

Phytonovatrix 379,90 zł Phyto Phytonovatrix Globalna kuracja przeciw wypadaniu włosów 12x3,5 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

To zaawansowany produkt do stosowania na noc, który ma na celu zahamowanie wypadania włosów oraz zwiększenie ich gęstości. Innowacyjna technologia NIOXYDINE24, opierająca się na mieszance antyoksydantów oprócz tego, że neutralizuje wolne rodniki to również stymuluje cebulki włosów do wzrostu. Preparat pobudza mikrokrążenie skóry głowy, dzięki czemu mieszki są dotlenione i lepiej odżywione.

Night Density Rescue 175,00 zł Nioxin Night Density Rescue Kuracja powstrzymująca wypadanie włosów 70 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

To kuracja dedykowana włosom słabym, wypadającym, łamliwym. Silnie pobudza wzrost włosów, regeneruje ich strukturę, jak i przedłuża fazę wzrostu włosa. Ponadto mieszki stają się lepiej ukrwione. Włosy w efekcie stają się mocniejsze, bardziej lśniące, a wypadanie zredukowane.

Seskavel Anti-Hair Loss Ampoules 149,99 zł Sesderma Seskavel Anti-Hair Loss Ampoules Ampułki przeciw wypadaniu włosów 12x8 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Produkt w 99% bazuje na składnikach naturalnych, które w intensywny sposób poprawiają wygląd włosów, przede wszystkim wzmacniając je i pobudzając ich wzrost, a także dodając objętości, sprężystości i chroniąc przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Phytonovatrix Energizing Hair Mass Lotion 98,90 zł Phyto Phytonovatrix Energizing Hair Mass Lotion Energetyzujący lotion dodający włosom grubości 150 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kiedy będą widoczne efekty stosowania preparatów przeciw wypadaniu włosów? Jak długo trzeba przeprowadzać kurację?

Czas uzyskania optymalnych rezultatów kuracji uzależniony jest indywidualnie od stanu i kondycji włosów, jednak, aby mówić o efektach powinniśmy kurację przeciw wypadaniu włosów przeprowadzać przez minimum 3 miesiące.

Swędzi mnie skóra głowy, włosy się nadmiernie przetłuszczają i wypadają. Jak się z tym uporać?

W tym przypadku najprawdopodobniej skóra głowy ma cechy skóry łojotokowej. Nadmiernemu wydzielaniu łoju może towarzyszyć świąd. Niestety, nasilony łojotok to pierwszy krok do pojawienia się problemu wypadania włosów. Przy wzmożonym łojotoku, aby efektywnie oczyszczać mieszki i zapobiegać ich zatykaniu, szczególnie ważne jest regularne wykonywanie peelingów skóry głowy, najlepiej raz w tygodniu. Świetnie sprawdzą się w tym celu:

To delikatny, w pełni wegański peeling do skóry głowy, który skutecznie oczyszcza mieszki, złuszczając martwe komórki naskórka. Ponadto zawarty w składzie perłowiec absorbuje nadmiar sebum. Peeling może być stosowany przez każdy typ skóry, nawet te bardziej wrażliwe, gdyż nie powoduje podrażnień. Może być stosowany przez osoby z farbowanymi włosami, ponieważ nie wypłukuje koloru.

My Hair My Canvas New Beginnings Exfoliating Cleanser 134,90 zł Alterna My Hair My Canvas New Beginnings Exfoliating Cleanser Oczyszczający peeling do skóry głowy 198 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

To łagodny peeling enzymatyczny, przywracający równowagę skóry głowy. Enzymy skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, natomiast wyciągi z rumianku i kasztanowca działają kojąco. Skóra w efekcie jest idealnie oczyszczona, włosy odbite od nasady, a świąd zniwelowany.

Oczywiście pielęgnację również warto uzupełnić o odpowiednie szampony i odżywki dedykowane dla włosów przetłuszczających się. Więcej o pielęgnacji tego typu włosów dowiecie się z wpisu - Przetłuszczające się włosy - jak je pielęgnować?

Bamboo A Anti Grease Scalp Serum 129,00 zł O right Bamboo A Anti Grease Scalp Serum Bambusowy peeling enzymatyczny 240 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Pojawiają się u mnie zakola. Czy przy postępującym łysieniu jest szansa, że włosy odrosną?

Zakola u mężczyzn to często pojawiający się problem. Z reguły dotyka mężczyzn w dojrzałym wieku, jednak coraz częściej możemy je obserwować również u osób młodych po 20 roku życia. Jeśli zauważymy postępujące zmiany, przede wszystkim należy ustalić ich przyczynę. Mogą być one uwarunkowane przez męskie hormony i czynniki genetyczne, jak również mogą się pojawiać na tle stresu, nieodpowiedniej diety, niedoborów witamin i minerałów, czy też zażywania niektórych leków.

Z zakolami jesteśmy w stanie walczyć, jednak efekty kuracji uzależnione są indywidualnie od danej przyczyny i zaawansowania problemu. Warto skonsultować się z lekarzem, aby ustalić źródło utraty włosów przy skroniach. W niektórych przypadkach może być konieczne wdrożenie leczenia farmakologicznego.

Na utratę włosów u mężczyzn polecamy z produktów kosmetycznych Phyto Phytolium - Ampułki przeciw wypadaniu włosów typu męskiego. Produkt bogaty jest w cenne składniki hamujące wypadanie włosów, przedłużające żywotność komórek włosów, jak i przyspieszających porost. Dodatkowo struktura włosów staje się bardziej sprężysta i odżywiona. W celu przeprowadzenia pełnej kuracji rekomendowane są 2 opakowania ampułek Phytolium.

Innym wartościowym produktem jest również Crescina 100% Complete Treatment 1300 For Men - Pełna kuracja dla mężczyzn zalecana w leczeniu rzednących i wypadających włosów. Jest to innowacyjna kuracja w formie 2 rodzajów ampułek. Każda z nich zawiera idealnie skomponowany koktajl składników aktywnych, które wzmacniają włosy oraz stymulują ich wzrost. Kuracja ta dedykowana jest do stosowania w zaawansowanej fazie przerzedzenia włosów.

100% Complete Treatment 1300 For Men 610,50 zł Crescina HFSC 100% Complete Treatment 1300 For Men Pełna kuracja dla mężczyzn zalecana w leczeniu rzednących i wypadających włosów 10+10 amp.

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Czy noszenie czapek ma wpływ na wypadanie włosów?

Przy wyborze czapki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, aby była miękka, nadmiernie nie uciskała głowy oraz była wykonana z naturalnego materiału. Jeśli te warunki spełni, nie powinno być negatywnych skutków ubocznych noszenia czapki. Większą szkodę możemy sobie zrobić nie nosząc czapki podczas mrozu, ponieważ odmrożenie skóry głowy może spowodować uszkodzenie mieszków włosowych, a co za tym idzie przyczynić się do wypadania włosów.

Czy farbowanie powoduje wypadanie włosów?

Farbowanie wbrew powszechnym opiniom z reguły nie powoduje wypadania włosów. Należy w tym przypadku odróżnić wypadanie włosów (razem z cebulką) od łamania się struktury włosa. Farba w każdym przypadku oddziałuje na strukturę włosa i niestety, jeśli włos nie jest zdrowy, może go osłabiać powodując jego łamanie się. Dlatego ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku w zabiegach koloryzacyjnych. Nie powinny być one wykonywane zbyt często i podczas powtarzania zabiegu koloryzacyjnego - warto nakładać farbę tylko na odrost. Ryzyko zwiększonej łamliwości włosów oraz ich większego przesuszania wzrasta szczególnie przy intensywnym rozjaśnianiu włosów. Dlatego niezwykle ważna jest regularna pielęgnacja włosów farbowanych, stosowanie nawilżających odżywek oraz masek, które zabezpieczą ich strukturę przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Jeśli już decydujemy się na farbowanie, warto wybierać farby o zwiększonej ilości naturalnych składników odżywczych, które nie będą tak agresywnie oddziaływać na łodygę włosa. Polecamy w tym celu farby marki Phyto, które opierają się na wyciągach roślinnych, stanowiących aż 90% składu produktów.

PhytoColor 6 Blond Fonce 61,90 zł Phyto PhytoColor 6 Blond Fonce Farba do włosów - ciemny blond 50+50+12

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Wypadanie włosów często wiąże się z dyskomfortem u osób borykających się z tym problemem. W końcu bujna, zadbana czupryna to symbol witalności i zdrowia. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby skutecznie walczyć z utratą włosów. Kluczem jest ustalenie przyczyn oraz ich wyeliminowanie oraz odpowiednia pielęgnacja wspomagająca wzrost włosów. Dzięki temu będziemy mogli z powrotem cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami.

A Wy jak radzicie sobie z utratą włosów? Macie sprawdzone sposoby? Chętnie dowiemy się, jakie produkty są Waszymi ulubionymi.

Małgorzata Szymańska

MałgorzataSzymańska

Komentarze
2 komentarze

To bardzo ważne informacje.

Pani Elu, bardzo dziękujemy za komentarz. W razie jakichkolwek pytań pielęgnacyjnych nasi kosmetolodzy są do Pani dyspozycji przez czat, mailowo lub telefonicznie. Pozdrawiamy serdecznie :)

Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Solgar Włosy, Skóra, Paznokcie (WSP) Zaawansowana formuła odżywcza 60 tabletek przejdź do sklepu
Solgar Włosy, Skóra, Paznokcie (WSP)
Zaawansowana formuła odżywcza 60 tabletek
O right Bamboo A Anti Grease Scalp Serum Bambusowy peeling enzymatyczny 240 ml przejdź do sklepu
O right Bamboo A Anti Grease Scalp Serum
Bambusowy peeling enzymatyczny 240 ml
Phyto Phytophanere Kapsułki na włosy i paznokcie 120 szt. przejdź do sklepu
Phyto Phytophanere
Kapsułki na włosy i paznokcie 120 szt.
Phyto Phytolium Ampułki przeciw wypadaniu włosów typu męskiego 12x3,5 ml przejdź do sklepu
Phyto Phytolium
Ampułki przeciw wypadaniu włosów typu męskiego 12x3,5 ml
Crescina HFSC 100% Complete Treatment 1300 For Men Pełna kuracja dla mężczyzn zalecana w leczeniu rzednących i wypadających włosów 10+10 amp. przejdź do sklepu
Crescina HFSC 100% Complete Treatment 1300 For Men
Pełna kuracja dla mężczyzn zalecana w leczeniu rzednących i wypadających włosów 10+10 amp.
Sesderma Seskavel Anti-Hair Loss Shampoo Szampon przeciw wypadaniu włosów 200 ml przejdź do sklepu
Sesderma Seskavel Anti-Hair Loss Shampoo
Szampon przeciw wypadaniu włosów 200 ml
O right Caffeine Shampoo Szampon wzmacniający, przeciw wypadaniu włosów 400 ml przejdź do sklepu
O right Caffeine Shampoo
Szampon wzmacniający, przeciw wypadaniu włosów 400 ml
Phyto Phytonovatrix Shampoo Wzmacniający szampon energetyzujący 200 ml przejdź do sklepu
Phyto Phytonovatrix Shampoo
Wzmacniający szampon energetyzujący 200 ml
Phyto Phytonovatrix Globalna kuracja przeciw wypadaniu włosów 12x3,5 ml przejdź do sklepu
Phyto Phytonovatrix
Globalna kuracja przeciw wypadaniu włosów 12x3,5 ml
Nioxin Night Density Rescue Kuracja powstrzymująca wypadanie włosów 70 ml przejdź do sklepu
Nioxin Night Density Rescue
Kuracja powstrzymująca wypadanie włosów 70 ml
Sesderma Seskavel Anti-Hair Loss Ampoules Ampułki przeciw wypadaniu włosów 12x8 ml przejdź do sklepu
Sesderma Seskavel Anti-Hair Loss Ampoules
Ampułki przeciw wypadaniu włosów 12x8 ml
Alterna My Hair My Canvas New Beginnings Exfoliating Cleanser Oczyszczający peeling do skóry głowy 198 ml przejdź do sklepu
Alterna My Hair My Canvas New Beginnings Exfoliating Cleanser
Oczyszczający peeling do skóry głowy 198 ml
Phyto PhytoColor 5,7 Chatain Clair Marron Farba do włosów - jasny kasztanowy brąz 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 5,7 Chatain Clair Marron
Farba do włosów - jasny kasztanowy brąz 50+50+12
Phyto PhytoColor 4,77 Chatain Marron Profond Farba do włosów - kasztanowy brąz 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 4,77 Chatain Marron Profond
Farba do włosów - kasztanowy brąz 50+50+12
Phyto PhytoColor 1 Noir Farba do włosów - kolor czarny 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 1 Noir
Farba do włosów - kolor czarny 50+50+12
Phyto PhytoColor 6,77 Marron Clair Cappuccino Farba do włosów - jasne brązowe Capuccino 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 6,77 Marron Clair Cappuccino
Farba do włosów - jasne brązowe Capuccino 50+50+12
Phyto PhytoColor 6 Blond Fonce Farba do włosów - ciemny blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 6 Blond Fonce
Farba do włosów - ciemny blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 9 Blond Tres Clair Farba do włosów - bardzo jasny blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 9 Blond Tres Clair
Farba do włosów - bardzo jasny blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 7 Blond Farba do włosów - kolor blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 7 Blond
Farba do włosów - kolor blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 8 Blond Clair Farba do włosów - kolor jasny blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 8 Blond Clair
Farba do włosów - kolor jasny blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 5,3 Chatain Clair Dore Farba do włosów - jasny złoty kasztan 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 5,3 Chatain Clair Dore
Farba do włosów - jasny złoty kasztan 50+50+12
Phyto PhytoColor 6,7 Blond Fonce Marron Farba do włosów - ciemny czekoladowy blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 6,7 Blond Fonce Marron
Farba do włosów - ciemny czekoladowy blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 8,3 Blond Clair Dore Farba do włosów - kolor jasny złoty blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 8,3 Blond Clair Dore
Farba do włosów - kolor jasny złoty blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 7,3 Blond Dore Farba do włosów - kolor złoty blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 7,3 Blond Dore
Farba do włosów - kolor złoty blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 4 Chatain Farba do włosów - kolor kasztan 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 4 Chatain
Farba do włosów - kolor kasztan 50+50+12
Phyto PhytoColor 3 Chatain Fonce Farba do włosów - ciemny kasztan 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 3 Chatain Fonce
Farba do włosów - ciemny kasztan 50+50+12
Phyto PhytoColor 6,3 Blond Fonce Dore Farba do włosów - ciemny złoty blond 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 6,3 Blond Fonce Dore
Farba do włosów - ciemny złoty blond 50+50+12
Phyto PhytoColor 5 Chatain Clair Farba do włosów - jasny kasztan 50+50+12 przejdź do sklepu
Phyto PhytoColor 5 Chatain Clair
Farba do włosów - jasny kasztan 50+50+12
Phyto Phytonovatrix Energizing Hair Mass Lotion Energetyzujący lotion dodający włosom grubości 150 ml przejdź do sklepu
Phyto Phytonovatrix Energizing Hair Mass Lotion
Energetyzujący lotion dodający włosom grubości 150 ml
Phyto Phytocyane Rewitalizujące ampułki przeciw wypadaniu włosów dla kobiet 12x7,5 ml przejdź do sklepu
Phyto Phytocyane
Rewitalizujące ampułki przeciw wypadaniu włosów dla kobiet 12x7,5 ml
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 32400 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
32K 1K
Natalia Krawczyk - Redaktor Współpraca Natalia Krawczyk
tel. 22 641 03 59 w.7
natalia.krawczyk@topestetic.pl