Złuszczanie to proces naturalnie zachodzący w skórze. Największy organ ludzkiego ciała fizjologicznie pozbywa się obumarłych komórek naskórka średnio co 28 dni, jednak z wiekiem proces ten wydłuża się. W celu zachowania gładkiej skóry o promiennym wyglądzie warto sięgnąć po peeling. Podczas gdy peeling do twarzy czy peeling do ciała są niezwykle popularne i często wykorzystywane w pielęgnacji, peeling do skóry głowy dopiero zaczyna pojawiać się na półkach i w kosmetyczkach.
Czy warto wykonywać peeling skóry głowy?
Jak najbardziej! Złuszczanie martwych komórek warstwy rogowej może przynieść szereg korzyści. Przede wszystkim peelingi do skóry głowy ułatwiają przenikanie składników aktywnych. Jeśli więc stosujecie wcierki czy ampułki do skóry głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów lub regulacji przetłuszczania, jest to wręcz niezbędny krok. Pogrubiała, zalegająca warstwa naskórka skutecznie utrudnia wchłanianie substancji czynnych, przez co zaburza efektywność wszelkiego rodzaju kuracji. Peeling pomaga też pozbyć się pozostałości kosmetyków zalegających na skórze głowy. Odpowiedni kosmetyk usuwa nadbudowaną piankę, żel czy lakier do włosów, odświeżając skalp i przyczyniając się do odbicia włosów od nasady.
Jak wybrać odpowiedni peeling do głowy?
Peeling do skóry głowy może znacząco wpłynąć na stan włosów, ale nieodpowiednio dobrany może też wywołać szkody. Niezwykle istotny jest rodzaj preparatu - wybierać można pomiędzy peelingami enzymatycznymi, a ziarnistymi. Te pierwsze są zdecydowanie bezpieczniejszą opcją, polecaną dla osób początkujących i wszystkich tych, którzy nie są pewni wyboru. Enzymatyczny peeling do skóry głowy będzie odpowiedni także w przypadku skłonności do podrażnień czy przesuszeń. Działa on delikatnie, rozpuszczając martwe komórki naskórka, które są następnie spłukiwane ze skóry. Peeling oparty na właściwościach enzymów może być też stosowany nieco częściej, jeśli zachodzi taka potrzeba. W porównaniu do klasycznego peelingu z drobinkami może być również wygodniejszy w użyciu, gdyż złuszczające ziarenka nie pozostają we włosach. Ale i na to jest sposób. Jeśli preferujecie peelingi ziarniste, ale chcecie uniknąć długiego spłukiwania, nałóżcie na długość włosów odżywkę. Ułatwi ona poślizg i usunięcie drobinek. Peelingi ziarniste nie są jednak dobrym wyborem dla każdego. Skorzystać z nich mogą osoby z normalną i skłonną do przetłuszczania skórą głowy, która nie ma tendencji do zaczerwienień i podrażnień.
Jak stosować peeling do skóry głowy?
Najważniejsze w tym wypadku są zalecenia producenta. Przed użyciem należy zapoznać się z opisem preparatu i sumiennie do niego stosować. Peelingi mogą być aplikowane na suchą lub zwilżoną skórę głowy. Należy zwrócić uwagę, czy zalecany jest masaż - będzie to wymagane w przypadku peelingów ziarnistych, jednak może korzystnie wpłynąć również na efektywność peelingów enzymatycznych. Już sam masaż wpływa bowiem na pobudzenie mikrokrążenia i lepsze dotlenienie komórek. Natomiast peeling skóry głowy to coraz częstszy element świadomej pielęgnacji włosów, przyczyniający się do poprawy kondycji fryzury. Dzieje się tak dlatego, że ze zdrowej skóry głowy wyrastają zdrowe włosy.
Doskonale oczyszcza włosy, sprawia, że są miękkie i lśniące. Po użyciu szamponu moje włosy wyglądają na zdrowe i zadbane. Zapach również jest przyjemny i długo utrzymuje się na włosach. Jestem naprawdę zadowolona z efektu i mogę śmiało polecić ten szampon każdemu, kto chce poprawić kondycję swoich włosów.
Używam tego szamponu od miesiąca. Włosy po umyciu są bardzo miękkie, nie plączą się, co 2 mycie używam odżywki na włosy, a co kolejne tylko szampon. Widzę różnicę w tym, że włosy mniej wypadają. Jednak kupiłam go również z myślą o tym aby włosy się mniej przetłuszczały. Tego efektu nie uzyskałam. Na pewno zniwelował krostki i problemy na skórze głowy oraz właśnie wypadanie włosów. W przypadku zmniejszenia przetłuszczania się włosów, nie widzę różnicy.
O szamponach można pisać bez końca. Jest to produkt, który nie tylko zmywa brud ze skóry głowy, ale przygotowuje włosy do pielęgnacji, niewiele jest szamponów, które nadają się do codziennego/częstego używania, a ten dla mnie taki jest. Nie tylko pięknie myje i daje uczucie czystości i świeżości głowy, ale nawet mogłabym nie zastosować odżywki i byłoby ok. Na pewno kupię kolejne opakowania. Szampon jest bardzo wydajny (jeszcze żadnego nie używałam tak długo).
Mąż używa codziennie, ja co trzeci. Włosy nie puszą się i nie elektryzują. Są nawilżone, miękkie, dobrze się układają. Głowa męska się mniej przetłuszcza ;) Dla mnie trochę słabo się pieni. To jedyna negatywna uwaga. Dobry produkt, super, że wspólny!
Bardzo dobry szampon do wrażliwej skóry głowy, która się przetłuszcza i są na niej krostki. Mam też problem z wypadaniem włosów, ale jeszcze nie mogę ocenić czy jest poprawa. Na pewno po umyciu włosy są uniesione, wolniej się przetłuszczają. Bałam się, że po umyciu będą szorstkie i poplątane, bo mam cienkie włosy, ale właśnie są rewelacyjne nawet bez odżywki.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.