Trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory - jakich składników aktywnych szukać w kosmetykach?

18 WRZEŚNIA 2019 22890 WYŚWIETLEŃ

Trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory mogą się pojawić u każdego i praktycznie w każdym wieku. Takie zmiany często są przyczyną naszego psychicznego dyskomfortu, gdyż cera nie zachwyca już blaskiem i nieskazitelnością. Na szczęście na rynku kosmetycznym obecnych jest wiele produktów, które poprawiają kondycję cer problematycznych. Jednakże ważne jest, aby zwracać uwagę, czy zawierają one składniki aktywne odgrywające kluczową rolę w walce z trądzikiem i zaskórnikami.

Poniżej przedstawiamy Wam substancje aktywne polecane w walce z trądzikiem.

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy polecany jest przy trądziku pospolitym, trądziku różowatym grudkowo-krostkowym oraz przy przebarwieniach. Kwas ten wykazuje właściwości keratolityczne, przez co ogranicza tworzenie się zaskórników. Ponadto działa antybakteryjnie i hamuje produkcję kwasów tłuszczowych, odgrywających rolę w powstawaniu zmian trądzikowych. Dodatkowo wykazuje działanie rozjaśniające poprzez hamowanie nadmiernej aktywności melanocytów. Ze względu na zminimalizowane działanie drażniące może być z powodzeniem stosowany przy cerach tłustych, mieszanych, jak i naczyniowych i wrażliwych. Z naszej oferty z tą substancją polecamy: Dermomedica Azelaic Cream - Krem terapeutyczny z kwasem azelainowym oraz Sesderma Azelac - Żel nawilżający do twarzy. Natomiast dla cer tłustych, o działaniu wzmocnionym dodatkowymi kwasami - Dermaquest DermaClear Serum - Intensywne serum do skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi.

Azelaic Cream 208,00 zł DermaClear Serum 248,00 zł Azelac Moisturizing Gel 114,39 zł Dermomedica Azelaic Cream Krem terapeutyczny z kwasem azelainowym 60 mlDermaquest DermaClear Serum Intensywne serum do skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi 29,6 mlSesderma Azelac Moisturizing Gel Żel nawilżający do twarzy 50 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy to kwas BHA i jego naturalnym źródłem jest wierzba biała. Posiada bardzo efektywne działanie oczyszczające i zwężające pory, stąd jego ogromne znaczenie w kuracjach przeciwtrądzikowych. Poprzez działanie złuszczające wygładza strukturę naskórka oraz zwalcza przebarwienia i blizny pozapalne. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu. Polecany jest dla cer mieszanych i tłustych. Spośród produktów z tym składnikiem rekomendujemy: Mesoestetic Acne One - Aktywny krem o wielokierunkowym działaniu, Selvert Thermal Acne Prone Skin The Gel - Żel przeciwtrądzikowy oraz Sesderma Salises - Krem / żel nawilżający.

Salises 99,44 zł Acne Prone Skin The Gel 189,00 zł Acne One 140,00 zł Sesderma Salises Krem-żel nawilżający 50 mlSelvert Thermal Acne Prone Skin The Gel Żel przeciwtrądzikowy 50 mlMesoestetic Acne One Aktywny krem o wielokierunkowym działaniu 50 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy to jeden z delikatniejszych kwasów AHA. Jest uważany za bezpieczny dla większości typów cer. Oprócz działania złuszczającego, posiada również właściwości nawilżające. Ponadto działa antybakteryjnie, reguluje łojotok, a także wyrównuje koloryt, rozjaśnia przebarwienia oraz wygładza zmarszczki i blizny. Z naszej oferty szczególnie polecamy Sesderma Mandelac - Mandelac Żel nawilżający oraz Mandelac - Krem nawilżający

Mandelac 175,49 zł Mandelac 175,49 zł Sesderma Mandelac Żel nawilżający 50 mlSesderma Mandelac Krem nawilżający 50 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy to kwas AHA o niezwykle wysokiej zdolności absorpcji przez skórę. Jego naturalnym źródłem jest trzcina cukrowa. Efektywnie złuszcza martwe komórki naskórka, reguluje wydzielanie sebum oraz zwęża pory skórne. Ponadto ujędrnia i wygładza naskórek. Polecany jest dla cer tłustych, trądzikowych, a także przy nadmiernym przesuszaniu, gdyż zwiększa nawilżenie naskórka. Niewskazany dla cer wrażliwych i naczynkowych. Z kwasem glikolowym polecamy: Image Skincare Total Facial Cleanser 12% - Preparat oczyszczający z kwasem glikolowym oraz Dermaquest Retexture Serum - Specjalistyczne serum z kwasem glikolowym [5%], retinolem [1%] i heksylorezorcynolem [1%].

Retexture Serum 350,00 zł Total Facial Cleanser 12% 165,00 zł Dermaquest Retexture Serum Specjalistyczne serum z kwasem glikolowym [5%], retinolem [1%] i heksylorezorcynolem [1%] 29,6 mlImage Skincare Total Facial Cleanser 12% Preparat oczyszczający z kwasem glikolowym 177 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Retinol

Retinol, który słynie ze swych wszechstronnych właściwości, nie może być pominięty w kuracjach przeciwtrądzikowych. Oprócz działania odmładzającego i przeciwzmarszczkowego, również zwalcza trądzik oraz redukuje przebarwienia. Złuszczając naskórek, odblokowuje pory oraz wygładza strukturę skóry. Optymalizuje rogowacenie oraz przyspiesza odnowę komórkową. Z tym składnikiem polecamy: PCA Skin Clearskin Cream - Krem, PCA Skin Intensive Clarity Tratment 0,5% Pure Retinol Night - serum oraz Dermomedica 2% Retinol Cream - Krem z 2% retinolem.

2% Retinol Cream 253,00 zł Clearskin Cream 250,00 zł Dermomedica 2% Retinol Cream Krem z 2% retinolem 30 mlPCA Skin Clearskin Cream Krem 48,2 g

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Srebro koloidalne

Srebro koloidalne słynie ze swoich szerokich właściwości bakteriobójczych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych, przez co znalazło zastosowanie również przy walce z trądzikiem. Wiele osób przyrównuje jego działanie do antybiotyku. Srebro ponadto przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń. Może być stosowane zarówno przy trądziku pospolitym, jak i różowatym. Nie wykazuje ono działania drażniącego i jest bezpieczne nawet dla cer wrażliwych. Doskonałym wyborem z tym składnikiem będzie Beta Skin Acne Care Cream - Krem do skóry trądzikowej, łagodzi zmiany skórne.

Acne Care Cream 35,00 zł Beta Skin Acne Care Cream Krem do skóry trądzikowej, łagodzi zmiany skórne 75 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Drożdże

Drożdże odnalazły swoje zastosowanie również w kosmetyce. Poprawiają kondycję cery, gdyż są doskonałym źródłem witamin i minerałów. Szczególnie bogate są w witaminy z grupy B. Ponadto eliminują stany zapalne i hamują namnażanie się bakterii. Dzięki temu znaczącą rolę odgrywają w redukcji trądziku. Oczyszczają cerę oraz zwężają rozszerzone pory. Szczególnie polecamy Biologique Recherche Creme Dermopurifiante - Oczyszczający krem do cery trądzikowej.

Creme Dermopurifiante cena w sklepie Biologique Recherche Creme Dermopurifiante Oczyszczający krem do cery trądzikowej 50 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to idealny, naturalny sposób na złagodzenie trądziku. Działa on antyseptycznie i zmniejsza stany zapalne. Doskonale sprawdza się do zwalczania „nagłych niespodzianek” w postaci wyprysków. Polecamy Dr G A Clear Spot Repairing Serum - Serum punktowe na wypryski albo rany.

A Clear Spot Repairing Serum 135,00 zł Dr G A Clear Spot Repairing Serum Serum punktowe na wypryski albo rany 15 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Glinka

Glinki ze względu na swoje lecznicze właściwości świetnie sprawdzają się w niwelowaniu zmian trądzikowych i zwalczaniu łojotoku. Detoksykują oraz głęboko oczyszczają cerę z zanieczyszczeń. Dodatkowo wspomagają gojenie się ran i działają bakteriobójczo. Więcej o glinkach przeczytacie w naszym wpisie: Glinki - jak je stosować?. Natomiast z naszej oferty idealnym wyborem przy cerze trądzikowej będą: Mokosh Green Clay Face & Body Mask - Glinka zielona, maska na twarz i ciało oraz Swederm Lerosett Mineral Deep Cleanser - Oczyszczająca maska z glinki wulkanicznej.

Green Clay Face & Body Mask 24,90 zł Mokosh Green Clay Face & Body Mask Glinka zielona, maska na twarz i ciało 180 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Przy stosowaniu produktów przeciwtrądzikowych, szczególnie na bazie kwasów czy retinolu, które mogą dodatkowo podrażniać cerę, konieczna jest dodatkowa ochrona w ciągu dnia kremem z filtrem o faktorze minimum SPF30! Trzeba pamiętać, że zmiany trądzikowe to niejednokrotnie toczące się stany zapalne w naskórku, a taka cera wykazuje większą wrażliwość na promieniowanie słoneczne. Z tego względu ochrona jest bardzo ważna, by uniknąć pojawienia się przebarwień pozapalnych.

Pielęgnacja cery trądzikowej zwykle jest trudna oraz wymagająca regularności i czasu, jednak odpowiednio dobrane produkty mogą przynieść spektakularne efekty.

Małgorzata Szymańska

MałgorzataSzymańska

Komentarze
0 komentarzy
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Dermomedica Azelaic Cream Krem terapeutyczny z kwasem azelainowym 60 ml przejdź do sklepu
Dermomedica Azelaic Cream
Krem terapeutyczny z kwasem azelainowym 60 ml
Mesoestetic Acne One Aktywny krem o wielokierunkowym działaniu 50 ml przejdź do sklepu
Mesoestetic Acne One
Aktywny krem o wielokierunkowym działaniu 50 ml
Image Skincare Total Facial Cleanser 12% Preparat oczyszczający z kwasem glikolowym 177 ml przejdź do sklepu
Image Skincare Total Facial Cleanser 12%
Preparat oczyszczający z kwasem glikolowym 177 ml
Sesderma Azelac Moisturizing Gel Żel nawilżający do twarzy 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Azelac Moisturizing Gel
Żel nawilżający do twarzy 50 ml
PCA Skin Clearskin Cream Krem 48,2 g przejdź do sklepu
PCA Skin Clearskin Cream
Krem 48,2 g
Beta Skin Acne Care Cream Krem do skóry trądzikowej, łagodzi zmiany skórne 75 ml przejdź do sklepu
Beta Skin Acne Care Cream
Krem do skóry trądzikowej, łagodzi zmiany skórne 75 ml
Sesderma Mandelac Krem nawilżający 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Mandelac
Krem nawilżający 50 ml
Biologique Recherche Creme Dermopurifiante Oczyszczający krem do cery trądzikowej 50 ml przejdź do sklepu
Biologique Recherche Creme Dermopurifiante
Oczyszczający krem do cery trądzikowej 50 ml
Dr G A Clear Spot Repairing Serum Serum punktowe na wypryski albo rany 15 ml przejdź do sklepu
Dr G A Clear Spot Repairing Serum
Serum punktowe na wypryski albo rany 15 ml
Sesderma Mandelac Żel nawilżający 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Mandelac
Żel nawilżający 50 ml
Mokosh Green Clay Face & Body Mask Glinka zielona, maska na twarz i ciało 180 ml przejdź do sklepu
Mokosh Green Clay Face & Body Mask
Glinka zielona, maska na twarz i ciało 180 ml
Dermaquest DermaClear Serum Intensywne serum do skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi 29,6 ml przejdź do sklepu
Dermaquest DermaClear Serum
Intensywne serum do skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi 29,6 ml
Sesderma Salises Krem-żel nawilżający 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma Salises
Krem-żel nawilżający 50 ml
Selvert Thermal Acne Prone Skin The Gel Żel przeciwtrądzikowy 50 ml przejdź do sklepu
Selvert Thermal Acne Prone Skin The Gel
Żel przeciwtrądzikowy 50 ml
Dermaquest Retexture Serum Specjalistyczne serum z kwasem glikolowym [5%], retinolem [1%] i heksylorezorcynolem [1%] 29,6 ml przejdź do sklepu
Dermaquest Retexture Serum
Specjalistyczne serum z kwasem glikolowym [5%], retinolem [1%] i heksylorezorcynolem [1%] 29,6 ml
Dermomedica 2% Retinol Cream Krem z 2% retinolem 30 ml przejdź do sklepu
Dermomedica 2% Retinol Cream
Krem z 2% retinolem 30 ml
Pevonia Spot Treatment Preparat do punktowego stosowania 30 ml przejdź do sklepu
Pevonia Spot Treatment
Preparat do punktowego stosowania 30 ml
PCA Skin Intensive Clarity Treatment 0,5% Pure Retinol Night Serum 29.5 ml przejdź do sklepu
PCA Skin Intensive Clarity Treatment 0,5% Pure Retinol Night
Serum 29.5 ml
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 34600 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
34K 1K
Natalia Krawczyk - Redaktor Współpraca Natalia Krawczyk
tel. 22 641 03 59 w.7
natalia.krawczyk@topestetic.pl