5.0 ( 44 opinie )
Zaskórniki otwarte i zamknięte to zmiany, z którymi często zmagają się nasi Klienci. Mimo rozbudowanej pielęgnacji i różnorodnych kosmetyków problem nie ustępuje. W takim wypadku pomocne mogą okazać się płatki na zaskórniki.
Zaskórniki są zmianami skórnymi, które mogą pojawić się niemal w każdym wieku. Powstają one na skutek wzmożonej pracy gruczołów łojowych przy jednoczesnej hiperkeratynizacji, czyli zaburzeniu procesów rogowacenia naskórka. W zależności od sposobu ich powstawania i wyglądu wyróżniamy zaskórniki zamknięte i otwarte. Pierwsze z nich cechują się wyglądem czarnych, płaskich lub lekko wyniosłych ,,kropek’’ na skórze, zaś drugie przybierają postać białych, wyniosłych zmian. Istnieje wiele produktów kosmetycznych, które pomogą zredukować ilość powstających zaskórników. Jedną z propozycji są plastry na wągry, które mogą być znane również jako płatki na zaskórniki.
Plastry na zaskórniki to produkty kosmetyczne, które mogą przybierać różnorodne formy. Niektóre z propozycji oparte są na działaniu kwasów AHA, BHA, PHA, zaś inne dostarczają skórze substancji przeciwzapalnych lub łagodzących. Warto wiedzieć, że tego typu kosmetyki powinny być dobierane w zależności od potrzeb skóry oraz stosowanej pielęgnacji. Plastry na zaskórniki mogą być także przeznaczone do przyklejenia na problematyczny obszar. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty przyczyniają się do mechanicznego złuszczania naskórka. Plastry na wągry na nosie stosowane punktowo mogą okazać się pomocne, jeśli to właśnie ten obszar twarzy jest najbardziej problematyczny. Często zmiany pojawiają się także na brodzie lub czole, które potocznie nazywane są strefą T. To właśnie w tym obszarze gruczoły łojowe mogą cechować się największą aktywnością, co wiąże się ze zwiększoną ilością zaskórników w tych miejscach.
Plastry na wągry to propozycja dla osób, u których odpowiednie oczyszczanie, nawilżanie oraz regularne złuszczanie naskórka nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. W zależności od stosowanej pielęgnacji należy dobrać odpowiednią formę produktu. Plastry na zaskórniki na nosie nasączone kwasami AHA lub BHA nie powinny być stosowane, kiedy kilka dni lub tygodni wcześniej wprowadzono retinoidy. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych podrażnień czy zaczerwienień.
Plastry na nos na wągry czy na inne obszary twarzy nie przyniosą zadowalających rezultatów, gdy pozostałe, podstawowe kierunki pielęgnacji zostaną zaniedbane. Podstawą jest odpowiednie oczyszczanie skóry twarzy, nawilżanie, a także ochrona przeciwsłoneczna. To kroki, które są niezbędne niezależnie od rodzaju cery czy jej kondycji. Plastry na wągry będą stanowiły doskonałe uzupełnienie pielęgnacji, nie zaś jej podstawę. Wybór bestsellerowych produktów kosmetycznych bez przygotowania skóry w postaci dokładnego oczyszczenia z zanieczyszczeń nie przyczyni się do poprawy kondycji cery.