INCI - czym jest i co mówi o działaniu kosmetyku? - topestetic i Magda Kaczanowicz

30.05.2023 NATALIA DUTKIEWICZ 12968 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

INCI jest wykazem składników zawartych w kosmetyku. Umiejętność jego czytania jest szczególnie ważna dla osób, które są uczulone na niektóre substancje lub ich grupy. Czy zatem na podstawie składu jesteśmy w stanie określić, jak będzie działał dany kosmetyk i czy będzie skuteczny w pielęgnacji naszej skóry? Te kwestie poruszyliśmy w rozmowie z Magdę Kaczanowicz chemikiem oraz technologiem chemicznym znaną na Instagramie jako Racja Pielęgnacja. Zapraszamy do wysłuchania naszej wspólnej rozmowy.

Wpis z serii: Składniki aktywne

Skład INCI

Zgodnie z prawem, każdy kosmetyk musi posiadać podany na etykiecie skład produktu zgodny z nomenklaturą INCI. Podane w nim informacje pozwalają nam na zdobycie wiedzy o wszystkich składnikach wchodzących w skład danego produktu. Ich kolejność w zapisie na etykiecie nie jest przypadkowa. W składzie INCI są podane substancje w malejącej kolejności, z wyjątkiem tych, które zostały zastosowane w stężeniu mniejszym lub równym 1%, są one wymieniane w dowolnej kolejności na końcu składu.

Warto zauważyć, że w składzie INCI nie ma podanych stężeń procentowych.

Zapytaliśmy Rację Pielęgnację czy na podstawie informacji o składzie INCI jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy dany kosmetyk będzie dla nas odpowiedni oraz jak dokładnie zadziała na skórę.

Pamiętajcie, że jeśli macie trudności ze znalezieniem odpowiedniego kosmetyku dla siebie pośród szerokiej oferty dostępnej w topestetic, to nasi kosmetolodzy chętnie doradzą Wam w kwestii doboru odpowiedniego produktu. Możecie także zwrócić się do nich z pytaniami o dane składniki aktywne, jeśli wzbudzają w Was one jakiekolwiek wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu przez dostępny na stronie sklepu i blogu czat, mailowo oraz telefonicznie.

Więcej rozmów ze specjalistami w dziedzinie kosmetologii znajdziecie na naszych kontach YouTube i Spotyfi.

Natalia Dutkiewicz

NataliaDutkiewicz

Komentarze
0 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 58052 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 508 504 506 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka