Pielęgnacja skóry zimą - najczęściej zadawane pytania

05.02.2022 MARIA ŚWIGOŃ 3242 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Pielęgnacja skóry zimą to często temat, który wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Nieustannie narażona na działanie wiatru, mrozu i niskich temperatur, a także suchego powietrza w pomieszczeniach, nie ma ona łatwo. Jak więc dbać o skórę zimą? Jak sprawić, by pękające usta i suche dłonie podczas zimowych miesięcy nadal były w dobrej kondycji oraz wyglądały pięknie i zdrowo? W tym wpisie odpowiemy na najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące prawidłowej pielęgnacji zimowej.

Czy zimą muszę stosować krem z filtrem?

Niezależnie od pory roku koniecznie stosujmy krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Dlaczego? Część promieniowania ultrafioletowego (mowa o promieniowaniu UVA) przenika przez chmury, szyby okienne i samochodowe, a jego natężenie nie zmienia się zbytnio w ciągu dnia czy podczas różnych pór roku. Oznacza to, że nawet w pochmurny, zimowy dzień, jesteśmy narażeni na jego działanie.

Dawki promieniowania UVA kumulując się w skórze przez całe życie, powodują powstawanie w niej licznych zmian nazywanych zbiorowo fotostarzeniem skóry.

Dlatego też koniecznie pamiętajmy o stosowaniu zimą kremu z filtrem, np.: Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 lub Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30.

Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 220,00 zł Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 Antyoksydacyjny krem ochronny 57 g

Więcej na temat stosowania filtrów przeciwsłonecznych w okresie jesienno-zimowym oraz wpływu promieniowania UV na skórę przeczytacie w naszych wpisach: Dlaczego warto stosować filtry przeciwsłoneczne także jesienią i zimą? oraz Promieniowanie UV - jaki ma wpływ na naszą skórę?

Resveratrol Mineral Cream SPF 30 194,00 zł Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 Przeciwstarzeniowy krem z resweratrolem i filtrem 60 ml

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą na narty?

Gdy oddajemy się śnieżnemu szaleństwu, pamiętajmy o wspomnianej wyżej fotoprotekcji, gdyż przebywając wysoko w górach, jesteśmy bardziej narażeni na szkodliwe działanie promieniowania UV. Dodatkowo śnieg odbijając je, potęguje działanie promieniowania i sprawia, że łatwiej powstają przebarwienia czy oparzenia słoneczne.

Intensive Cream 190,00 zł Cell Fusion C Expert Intensive Cream Krem głęboko nawilżający do skóry ekstremalnie suchej 100 ml

Po całym dniu na świeżym, mroźnym powietrzu zafundujmy swojej skórze solidną dawkę regeneracji, stosując produkty intensywnie odbudowujące jej barierę ochronną. W tym celu świetnie sprawdzi się krem Cell Fusion C Expert Intensive Cream lub Thalgo Nutri Soothing Rich Cream.

Nutri Soothing Rich Cream 216,00 zł Thalgo Nutri Soothing Rich Cream Bogaty odżywczo-łagodzący krem 50 ml

Czy muszę zmienić pielęgnację na zimę?

Zimą potrzeby skóry ulegają zmianie. Często staje się ona przesuszona, podrażniona, może pojawić się świąd i widoczne gołym okiem suche skórki. W takim wypadku w okresie zimowym warto wprowadzić do pielęgnacji produkty zawierające składniki mocno regeneracyjne i o nieco bogatszej konsystencji.

Reti Age Serum 218,00 zł Sesderma Reti Age Serum Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml

Kiedy jednak kondycja skóry nie wzbudza zastrzeżeń, to zimową pielęgnację warto rozszerzyć o produkty zawierające retinol lub kwasy. W tej roli dobrze sprawdzą się Sesderma Reti Age Serum oraz Dottore Rossatore Resurfacing Cream.

Rossatore Resurfacing Cream 309,00 zł Dottore Rossatore Resurfacing Cream Wygładzający krem na noc do cery naczyniowej i wrażliwej 50 ml

Czy jeśli stosuję kwasy, to mogę także retinol?

Jeśli planujemy dopiero wprowadzić retinol do swojej codziennej pielęgnacji, to najlepiej nie łączyć tego z równoczesnym aplikowaniem produktów zawierających kwasy. Początkowo stosowanie retinolu może prowadzić do silnego przesuszenia i podrażnienia skóry, co w połączeniu z działaniem kwasów mogłoby przynieść skórze więcej szkód niż pożytku. Aby zgłębić ten temat, serdecznie zachęcamy do lektury poniższych wpisów na naszym blogu:

Jaki krem będzie odżywczy na zimę, ale odpowiedni dla skóry problematycznej?

W pielęgnacji zimowej cery ze skłonnością do powstawania niedoskonałości i zapychania ujść gruczołów łojowych bardzo dobrze sprawdzi się Paula’s Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer. Produkt ten otula skórę ochronną powłoczką bez obciążania jej, doskonale nawilża i jednocześnie sprawia, że skóra tłusta i problematyczna wygląda świeżo i zdrowo.

Czy zimą mogę stosować kosmetyki zawierające wodę w składzie?

Tak, jak najbardziej! Wbrew krążącym mitom, woda zawarta w nałożonym na skórę kosmetyku, nie zamarznie na jej powierzchni po wyjściu na mróz. Tak naprawdę odparowuje ona z naskórka już po kilku minutach od aplikacji produktu.

Water-Infusing Electrolyte Moisturizer 189,00 zł Paulas Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer Nawilżający krem elektrolitowy 50 ml

Jak poradzić sobie z pękającymi ustami zimą?

Podczas planowania zimowej pielęgnacji nie zapominajmy o ustach! Nie zawierają one gruczołów łojowych, a ich naskórek jest bardzo cienki, przez co szybko ulegają one przesuszeniu i pękają. By do tego nie dopuścić, warto stosować raz w tygodniu peeling do ust Mokosh Lip Scrub Raspberry, a w ciągu dnia kilkakrotnie aplikować produkt Image Skincare Daily Defense Lip SPF 15. Warto także zwrócić uwagę, aby pomadka ochronna zawierała również filtr SPF.

Lip Scrub Raspberry 39,00 zł Daily Defense Lip SPF 15 125,00 zł Mokosh Lip Scrub Raspberry Peeling do ust - Malina 15 mlImage Skincare Daily Defense Lip SPF 15 Ochrona i nawilżenie ust 7 g

Suche dłonie zimą - jak je zregenerować?

W okresie zimowym nasze dłonie często są bardzo suche i spierzchnięte. By wspomóc ich regenerację, można stosować produkty bogate przede wszystkim w oleje roślinne i woski, np.: Samarite Supreme Balm lub Hagi Pomada Do Ciała w formie wygodnego sztyftu.

Supreme Balm 99,99 zł Samarite Supreme Balm Regenerujący balsam do ciała i twarzy 90 ml

Odpowiednią ochronę bariery hydrolipidowej skóry dłoni zapewnia zakładanie gumowych rękawic w czasie wykonywania domowych porządków. Nie zapominajmy także o noszeniu ciepłych rękawiczek podczas zimowych spacerów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Jak dbać o skórę dłoni zimą? 6 porad kosmetologa topestetic.

Supreme Balm 99,99 zł Samarite Supreme Balm Regenerujący balsam do ciała i twarzy 90 ml

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na poruszony tutaj temat, zapraszamy do lektury poniższych wpisów z naszego bloga:

Pielęgnacja skóry zimą nie musi, ale może różnić się od tej dobranej na inne pory roku. Mamy nadzieję, że powyższy wpis pomógł Wam rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące prawidłowego traktowania skóry w czasie tej pory roku. A w jaki sposób Wy dbacie o skórę zimą? Chętnie poznamy Wasze sposoby! Dajcie znać w komentarzach.

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Kosmetyki do pielęgnacji ciała Kosmetyki do pielęgnacji dłoni Kobieta Pielęgnacja zimowa Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Kosmetyki do pielęgnacji ust
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#kosmetykidopielegnacjiciala #kosmetykidopielegnacjidloni #kobieta #pielegnacjazimowa #kosmetykidopielegnacjitwarzy #kosmetykidopielegnacjiust
Maria Świgoń

MariaŚwigoń

Komentarze
0 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 Antyoksydacyjny krem ochronny 57 g przejdź do sklepu
Jan Marini Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30
Antyoksydacyjny krem ochronny 57 g
Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 Przeciwstarzeniowy krem z resweratrolem i filtrem 60 ml przejdź do sklepu
Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30
Przeciwstarzeniowy krem z resweratrolem i filtrem 60 ml
Cell Fusion C Expert Intensive Cream Krem głęboko nawilżający do skóry ekstremalnie suchej 100 ml przejdź do sklepu
Cell Fusion C Expert Intensive Cream
Krem głęboko nawilżający do skóry ekstremalnie suchej 100 ml
Thalgo Nutri Soothing Rich Cream Bogaty odżywczo-łagodzący krem 50 ml przejdź do sklepu
Thalgo Nutri Soothing Rich Cream
Bogaty odżywczo-łagodzący krem 50 ml
Sesderma Reti Age Serum Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml przejdź do sklepu
Sesderma Reti Age Serum
Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml
Dottore Rossatore Resurfacing Cream Wygładzający krem na noc do cery naczyniowej i wrażliwej 50 ml przejdź do sklepu
Dottore Rossatore Resurfacing Cream
Wygładzający krem na noc do cery naczyniowej i wrażliwej 50 ml
Paulas Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer Nawilżający krem elektrolitowy 50 ml przejdź do sklepu
Paulas Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer
Nawilżający krem elektrolitowy 50 ml
Mokosh Lip Scrub Raspberry Peeling do ust - Malina 15 ml przejdź do sklepu
Mokosh Lip Scrub Raspberry
Peeling do ust - Malina 15 ml
Image Skincare Daily Defense Lip SPF 15 Ochrona i nawilżenie ust 7 g przejdź do sklepu
Image Skincare Daily Defense Lip SPF 15
Ochrona i nawilżenie ust 7 g
Samarite Supreme Balm Regenerujący balsam do ciała i twarzy 90 ml przejdź do sklepu
Samarite Supreme Balm
Regenerujący balsam do ciała i twarzy 90 ml
Dottore Kuracja Wzmacniająca ZESTAW Krem do cery naczyniowej 50 ml + Krem na noc do cery naczyniowej 50 ml przejdź do sklepu
Dottore Kuracja Wzmacniająca
ZESTAW Krem do cery naczyniowej 50 ml + Krem na noc do cery naczyniowej 50 ml
Sesderma Retises 0,5% Cream + Reti Age Serum ZESTAW Regenerujący krem przeciwzmarszczkowy 30 ml + Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml przejdź do sklepu
Sesderma Retises 0,5% Cream + Reti Age Serum
ZESTAW Regenerujący krem przeciwzmarszczkowy 30 ml + Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml
Sesderma Reti Age Gel Cream + Reti Age Serum ZESTAW Krem-żel przeciwstarzeniowy 50 ml + Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml przejdź do sklepu
Sesderma Reti Age Gel Cream + Reti Age Serum
ZESTAW Krem-żel przeciwstarzeniowy 50 ml + Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml
Dottore Kuracja Intensywnie Wzmacniająca ZESTAW Krem 50 ml + Peeling 100 ml + Maska 100 ml + Krem 50 ml przejdź do sklepu
Dottore Kuracja Intensywnie Wzmacniająca
ZESTAW Krem 50 ml + Peeling 100 ml + Maska 100 ml + Krem 50 ml
Hagi Pomada Do Ciała Ochronna pomada w sztyfcie do ciała z olejem Monoi 75 ml przejdź do sklepu
Hagi Pomada Do Ciała
Ochronna pomada w sztyfcie do ciała z olejem Monoi 75 ml
Samarite Bestseller Set ZESTAW Krem 45 ml + Balsam do ciała 90 ml + Eliksir 150 ml + Żel do twarzy 300 ml + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Samarite Bestseller Set
ZESTAW Krem 45 ml + Balsam do ciała 90 ml + Eliksir 150 ml + Żel do twarzy 300 ml + Kosmetyczka
Hagi Pomada Do Ciała Ochronna pomada do ciała z masłem Cupuacu 75 ml przejdź do sklepu
Hagi Pomada Do Ciała
Ochronna pomada do ciała z masłem Cupuacu 75 ml
Sesderma Reti Age Cream + Reti Age Serum ZESTAW Krem przeciwzmarszczkowy 50 ml + Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml + Kosmetyczka Sesderma przejdź do sklepu
Sesderma Reti Age Cream + Reti Age Serum
ZESTAW Krem przeciwzmarszczkowy 50 ml + Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml + Kosmetyczka Sesderma
Jan Marini Skin Care Management System ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt przejdź do sklepu
Jan Marini Skin Care Management System
ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt
Jan Marini Intensywne Odmłodzenie Dla Każdego Typu Skóry ZESTAW Krem z retinolem 28 g + Krem ochronny SPF 30, 57 g + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Jan Marini Intensywne Odmłodzenie Dla Każdego Typu Skóry
ZESTAW Krem z retinolem 28 g + Krem ochronny SPF 30, 57 g + Kosmetyczka
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 54797 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 736647679 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka