Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

07.11.2021 KATARZYNA JAWORSKA-REK 1310 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Amerykańska marka Jan Marini tworzy wyjątkowe dermokosmetyki, które na rynku wyróżniają się przede wszystkim innowacyjnym, zaawansowanym podejściem do zastosowanych receptur kosmetycznych. W poniższym artykule skupiamy się na zabiegach gabinetowych marki. Procedury zabiegu będą bardzo przydatne dla profesjonalistów pracujących w swoich salonach na marce Jan Marini, ale także dla Klientów gabinetów, chcących lepiej poznać ofertę Jan Marini - tym razem od strony profesjonalnej. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wpis z serii: Marka

Amerykańska marka Jan Marini - innowacyjne receptury na rynku dermokosmetycznym

Amerykańska marka Jan Marini powstała w 1994 roku w San Jose w Kalifornii. Od tego czasu niezmiennie wiedzie prym w dermokosmetycznej pielęgnacji skóry. Jej założycielka Jan Marini rozpropagowała markę dzięki opracowaniu innowacyjnych, zaawansowanych receptur pozwalających na uzyskanie maksimum oczekiwanych rezultatów terapeutycznych:

 • zastosowanie kwasu glikolowego w produktach do pielęgnacji skóry,
 • wprowadzenie lipofilowej formy witaminy C w synergii z DMAE,
 • włączenie antyoksydantów do produktów przeciwsłonecznych (wyznaczając tym samym nowy trend ochrony przeciwsłonecznej),
 • opracowanie korygującego produktu opierającego swoje działanie na synergii trzech kwasów: kwasu glikolowego, azelainowego, salicylowego.

Skuteczność wybranych receptur została udokumentowana poprzez niezależne badania opublikowane na łamach czasopisma medycznego Journal of Drugs in Dermatology.

Znalazły się wśród nich m.in. C-ESTA Serum, kultowy Regeneration Booster, czy serce marki - Skin Care Management System wraz z Age Intervention Retinol Plus.

Jan Marini poza ofertą produktów detalicznych, oferuje gamę zabiegów profesjonalnych o różnych poziomach intensywności - od podstawowych nieskomplikowanych zabiegów kosmetycznych, poprzez bardziej zaawansowane, progresywne peelingi glikolowe. Dopełnieniem wspomnianych zabiegów są także procedury na dłonie, oczy i usta, które mogą zostać wplecione do każdego zabiegu na twarz lub stosowane samodzielnie.

Taki zakres procedur odpowiada na potrzeby wielu niedoskonałości skórnych w zależności od skali ich zaawansowania i pozwala na dostosowanie zabiegu do stylu życia Klienta.

Profesjonalne zabiegi bazowe Jan Marini

Marka Jan Marini ma w swojej ofercie dwa rodzaje zabiegów. Jednym z typów zabiegów są zabiegi bazowe, czyli nieskomplikowane, łatwe do wykonania procedury. Opierają swoje działanie na substancjach aktywnych takich jak retinol, enzymy proteolityczne czy witamina C.

Przebieg każdej procedury jest dokładnie taki sam - różni się jedynie rodzajem zastosowanej maski. Zabiegi mogą być łączone z dowolną procedurą jak np. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy waponizacja. Również w ich trakcie można wykonać masaż, nadając zabiegowi bardziej relaksacyjny charakter.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

W ofercie marki znajdują się cztery zabiegi o różnej intensywności:

 • Proteolytic Enzyme Facial - delikatny zabieg enzymatyczny odświeżający koloryt skóry. Doskonały dla skór wrażliwych, jak również wymagających intensywnej dawki nawilżenia.
 • C-esta Facial - rewitalizujący zabieg rozświetlający. Polecany dla skór ziemistych, palaczy, czy jako antyoksydacyjny booster przed ważnym wyjściem.
 • Marini Luminate Facial - zabieg depigmentacyjny. Rekomendowany dla skór z problemem fotostarzenia czy uporczywych przebarwień.
 • Retinol Plus Facial - korygujący zabieg dla skór dojrzałych, z problemem trądziku czy nierównomiernego kolorytu.

Przebieg zabiegu - procedury

Zabieg składa się z trzech głównych faz - oczyszczenia i enzymatycznej eksfoliacji, fazy aktywnej i wykończeniowej.

Faza pierwsza rozpoczyna się od demakijażu, który przeprowadzany jest za pomocą żelu myjącego C Esta Cleansig Gel. Jest to produkt rekomendowany dla każdego typu skóry, w tym skóry wrażliwej. Opiera swoje działanie na lipofilowej formie witaminy C wraz z DMAE, co sprawia, iż już podczas etapu demakijażu rozświetla skórę i dostarcza jej niezbędnej dawki antyoksydantów. Jest na tyle delikatny, że może być z powodzeniem stosowany do demakijażu oczu.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Produkt należy zaaplikować na delikatnie zwilżoną skórę i rozmasować aż do momentu uzyskania piany. Po krótkim masażu należy dokładnie usunąć produkt ze skóry.

Drugim etapem zabiegu jest eksfoliacja przy pomocy enzymów proteolitycznych. Rozpoczyna się od ponownego oczyszczenia skóry preparatem Clean Zyme, który należy pozostawić na skórze na około 2-3 minuty po czym zmyć i przejść do aplikacji maski Skin Zyme na około 20 min. Podczas tej części zabiegu można włączyć wapozon i wykonać masaż.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Aby usunąć maskę ze skóry należy ponownie użyć Clean Zyme Cleanser, który należy rozmasować i usunąć za pomocą myjki nasączonej w ciepłej wodzie.

Po tym etapie rozpoczyna się aktywna faza zabiegu - aplikacja wybranej maski. Marka oferuje cztery różne kremowe maski dostosowane pod konkretne dolegliwości skóry:

 • Micro Mask - opiera swoje działanie na synergii takich składników jak wąkrota azjatycka, masło shea, wodorosty, witamina C i E oraz oleje roślinne, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia, działa kojąco oraz rewitalizuje skórę.
Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy
 • C Esta Face Mask - maska stanowiąca bardzo silny koktajl antyutleniający. Błyskawicznie rozświetla koloryt skóry i nadaje jej promienisty wygląd.
Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy
 • Marini Luminate Mask - maska depigmentacyjna bazująca na synergii all trans retinolu wraz z substancjami mającymi na celu rozjaśnienie przebarwień oraz zapobieganie ich nawrotom. Ujednolica koloryt skóry oraz naprawia uszkodzenia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.
Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy
 • Retinol Plus Mask - maska korygująca wygląd skóry. Błyskawicznie nadaje skórze świeższego, odmłodzonego wyglądu. Niweluje oznaki starzenia, rozjaśnia i wygładza teksturę skóry. Może być stosowana także profilaktycznie dla większości typów skóry.
Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Maski pozostawiamy na skórze na około 10-15 min dostosowując czas w zależności od typu i kondycji skóry osoby poddawanej zabiegowi.

Ostatnią fazą zabiegu jest zamknięcie i wykończenie pielęgnacji poprzez aplikację aktywnego serum i odpowiedniego kremu.

Ten etap rozpoczyna C Esta Face Serum, które podbija potencjał antyoksydacyjny zabiegu. Dzięki zastosowaniu lipofilowej formy witaminy C, serum nie podrażnia skóry i może być stosowane bezpiecznie u najbardziej reaktywnych skór.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Na wykończenie zabiegu aplikowany jest odpowiedni krem: Transformation Face Cream - do skóry tłustej, mieszanej, normalnej lub Age Intervention Cream - dla skór suchych.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Opcjonalnie w przebieg zabiegu zaleca się wpleść produkty pielęgnacyjne na okolicę oczu i ust.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Zabieg zamyka aplikacja odpowiedniego kremu filtrem.

Pierwszym dostępnym w ofercie marki Jan Marini jest kultowy Antioxidant Daily Face Protectant SPF 30 o ultra lekkiej konsystencji.

Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy

Jeśli zależy nam na lekkim wyrównaniu kolorytu skóry, sprawdzi się Marini Physical Protection SPF 45 z delikatnym pigmentem. Kosmetyk ten bazuje wyłącznie na filtrach fizycznych.

Nie należy wykonywać peelingu u Pacjenta, jeśli wystąpią którekolwiek z wymienionych przeciwwskazań:

Odczucia okołozabiegowe

Przebieg zabiegu jest bardzo komfortowy, nie wywołuje on negatywnych odczuć w postaci podrażnienia skóry czy nadmiernego szczypania. Początkowo może być odczuwalne lekkie uczucie ciepła i delikatne mrowienie w aktywnej fazie (w zależności od wybranej maski). Skóra po zabiegu może pozostać zdrowo zaróżowiona. Możliwa jest bezpośrednia aplikacja makijażu zaraz po zakończonym zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki i wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. W przypadku Pacjentów w trakcie serii zabiegów, przed każdym zabiegiem należy zaktualizować kartę konsultacyjną.

 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • otwarte zmiany lub opryszczka
 • atopowe zapalenie skóry / egzema
 • chemioterapia lub radioterapia
 • poparzenia słoneczne
 • trądzik różowaty w fazie aktywnej
 • doustne stosowanie izotretynoiny w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • alergie na salicylany lub na jakikolwiek składnik preparatu stosowanego w zabiegu
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • opóźnione gojenie się ran

Terapie łączone

Aby osiągnąć możliwie jak najwyższą skuteczność przeprowadzanych zabiegów można zastosować łączone terapie zabiegowe. Pozwala to na uzyskanie najbardziej spektakularnych efektów poprawy jakości skóry. Zabiegi mogą być stosowane w synergii wraz z zabiegami aparaturowymi, hi-tech, jak również mogą stanowić dopełnienie procedur medycznych stosowanych w gabinetach lekarskich (laseroterapia czy zabiegi medycyny estetycznej).

Zabiegi Jan Marini stanowią doskonałe dopełnienie ofert gabinetowych. Pozwalają na szybkie, widoczne rezultaty nie wymagające od Klienta okresu rekonwalescencji. To sprawia, że są bardzo chętnie wybierane przez Klientów oczekujących sprawdzonych i efektywnych rezultatów.

Katarzyna Jaworska-Rek

KatarzynaJaworska-Rek

Komentarze
2 komentarze
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Zabiegi prezentują się świetnie! Jan Marini to zdecydowanie jedna z moich ulubionych marek.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo dziękujemy za komentarz i opinię. Pozdrawiamy serdecznie. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 58052 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 508 504 506 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka