Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

12.09.2022 KATARZYNA JAWORSKA-REK 1210 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Marka Jan Marini od samego początku skradła serca specjalistów branży beauty. Poza kosmetykami do domowej pielęgnacji, Jan Marini to także zabiegi profesjonalne. Ich szeroka baza umożliwia dostosowanie odpowiedniej procedury do wrażliwości skóry - zarówno jeśli skóra wymaga delikatnego złuszczania bazującego na enzymach proteolitycznych, jak również intensywniejszej eksfoliacji. Co warto wiedzieć o zabiegach gabinetowych Jan Marini? Przyglądamy się im w poniższym artykule!

Wpis z serii: Marka

Marka Jan Marini

Amerykańska marka Jan Marini Skin Research niezmiennie od wielu lat wiedzie prym w dziedzinie pielęgnacji skóry. Założycielka marki Jan Marini od nastoletnich lat borykała się z problemem trądziku. Chcąc poprawić wygląd swojej skóry, rozpoczęła poszukiwanie składników aktywnych, które mogłyby zniwelować ten problem.

Dzięki temu udało jej się opracować unikalne receptury, które są pomocne nie tylko w przypadku trądziku, ale również wielu innych niedoskonałości skórnych - takich jak przebarwienia, zmarszczki czy trądzik różowaty.

Więcej o produktach Jan Marini pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie: Kosmetyki Jan Marini - innowacyjna pielęgnacja twarzy o potwierdzonej skuteczności.

Zabiegi gabinetowe Jan Marini

Poza codzienną pielęgnacją skóry marka oferuje również zabiegi profesjonalne, które są dostosowane w zależności od tego czy skóra wymaga delikatniejszego, enzymatycznego złuszczania, czy też bardziej radykalnych eksfoliacji na bazie kwasu glikolowego.

Jednymi z nich są zabiegi bazowe - o których pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie: Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy.

Drugą częścią zabiegów profesjonalnych są peelingi glikolowe zapewniające szybką i wyraźną poprawę kondycji skóry. Są one dostosowane do potrzeb różnych niedoskonałości skórnych takich jak fotouszkodzenia, ostuda, przebarwienia pozapalne, trądzik, blizny potrądzikowe oraz drobne linie i zmarszczki.

Marka oferuje dwa rodzaje stężeń roztworów glikolowych: 40% i 70%. Można łączyć je z jedną z trzech masek w celu dostosowania intensywności peelingu w zależności od potrzeb skóry.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Taka kombinacja pozwala na uzyskanie aż 8 różnych procedur zabiegowych:

Glycolic And Enzyme Resurfacing Protocol

Bazuje na synergii połączenia jednego z wybranych roztworów glikolowych 40% Gel Exfoliator lub 70% Gel Peel wraz ze Skin Zyme Mask. Sprawdza się w przypadku skór bardziej reaktywnych, wrażliwych.

Glycolic Resurfacing Protocol

Opiera swoje działanie na wybranym roztworze glikolowym 40% Gel Exfoliator lub 70% Gel Peel. Doskonały jako wstępny zabieg, mający na celu oszacowanie indywidualnego poziomu reakcji skóry.

Glycolic And Luminate Resurfacing Protocol

Stanowi połączenie jednego z wybranych roztworów glikolowych 40% Gel Exfoliator lub 70% Gel Peel z Marini Luminate Mask. Oferuje zaawansowaną kombinację składników rozjaśniających i przeciwutleniaczy w celu ujednolicenia kolorytu skóry. Zaleca się włączenie tego typu zaawansowanego protokołu do serii zabiegowej po wstępnym wykonaniu peelingu Glycolic Resurfacing Protocol.

Glycolic And Retinol Resurfacing Protocol

To połączenie jednego z wybranych roztworów glikolowych 40% Gel Exfoliator lub 70% Gel Peel z Retinol Plus Mask. Synergia retinolu z roztworem glikolowym widocznie koryguje wygląd skóry, niweluje objawy fotostarzenia oraz wspomaga terapię skór trądzikowych z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych.

Zaleca się wykonanie serii 6 peelingów (w odstępach co 7 do 14 dni). W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zabiegowych, w trakcie trwania serii zabiegowych możliwa jest zmiana intensywności protokołów (w oparciu o poziom reaktywności skóry danego pacjenta).

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Przebieg procedury zabiegowej

Zabieg składa się z trzech głównych faz - oczyszczenia, chemicznej eksfoliacji oraz fazy wykończeniowej zamykającej pielęgnację.

Fazę pierwszą rozpoczyna podwójny demakijaż twarzy przy użyciu C ESTA Cleansig Gel. Produkt bardzo dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, a jest przy tym na tyle delikatny, że może być stosowany również do skóry wrażliwej. Składnikami aktywnymi żelu są witamina C w postaci lipofilowej wraz z DMAE. Jest na tyle delikatny, że może być z powodzeniem stosowany do demakijażu oczu.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Faza aktywna

Po dokładnym oczyszczeniu skóry, na skórze zostaje przeprowadzony etap przygotowawczy - czyli odtłuszczenie skóry specjalnym preparatem oraz aplikacja odpowiedniego roztworu peelingującego. W zależności od wybranego roztworu, peeling można pozostawić na około 10 minut. W kolejnych zabiegach po poznaniu tolerancji skóry można stopniowo wydłużać czas do 15 minut.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

W zależności od tego, jaki rodzaj procedury zostanie przeprowadzony, roztwory glikolowe mogą być aplikowane na skórę samodzielnie lub wraz z jedną z trzech poniższych masek.

 • Marini Luminate Mask - maska depigmentacyjna bazująca na synergii all trans retinolu wraz z substancjami mającymi na celu rozjaśnienie przebarwień oraz zapobieganie ich nawrotom. Ujednolica koloryt skóry oraz naprawia uszkodzenia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.
 • Retinol Plus Mask - maska korygująca wygląd skóry. Błyskawicznie nadaje skórze świeższego, odmłodzonego wyglądu. Niweluje oznaki starzenia, rozjaśnia i wygładza teksturę skóry. Może być stosowana także profilaktycznie dla większości typów skóry.
 • Skin Zyme Mask - maska na bazie enzymów proteolitycznych. Zastosowana w synergii z kwasem glikolowym pozwala na uzyskanie łagodniejszej opcji protokołu zabiegowego odpowiedniego dla najbardziej wrażliwych skór.
Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Po zmyciu roztworu ze skóry należy zaaplikować na około 15 minut maskę Micro Mask, która wycisza i koi ewentualnie powstałe podrażnienia. Poza działaniem uspokajającym, dzięki zawartości substancji aktywnych takich jak antyoksydanty, witaminy, masło shea i aloes, maska rewitalizuje skórę oraz zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Ostatnią fazą zabiegu jest zamknięcie i wykończenie pielęgnacji poprzez aplikację aktywnego serum i odpowiedniego kremu nawilżającego oraz ochrony SPF.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Ten etap przebiega dokładnie w ten sam sposób jak w przypadku zabiegów bazowych opisanych w poprzednim wpisie: Zabiegi profesjonalne - Jan Marini pielęgnacja twarzy.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Odczucia w trakcie zabiegu

Niezależnie od wybranej procedury, peelingi glikolowe niosą za sobą bardzo niewielki dyskomfort. Początkowe szczypanie i mrowienie skóry ustępuje po kilku minutach od aplikacji żelu peelingującego. Całkowity dyskomfort znika po zastosowaniu maski łagodzącej. Po zabiegu skóra zyskuje bardzo wyraźny efekt glow.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Pielęgnacja pozabiegowa

Na wyjątkową uwagę w ofercie marki zasługuje również oferowane wsparcie pozabiegowe Jan Marini. Marka dla potrzeb swoich klientów skomponowała produkty pozabiegowe, które są odpowiednie dla wszystkich typów skór.

Znajdziemy tutaj zarówno lekkie produkty kondycjonujące skórę, jak również bardziej okluzyjne, gęste preparaty szczególnie cenione przez skóry bardzo suche i odwodnione. Wspomniane produkty stanowią doskonałe dopełnienie pielęgnacji także po wszelkiego rodzaju zabiegach laserowych, mocniejszych eksfoliacjach czy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Jan Marini - profesjonalne zabiegi złuszczające dostępne w wybranych gabinetach

Przeciwwskazania

Bardzo istotna w procesie konsultacyjnym jest wstępna ocena skóry pacjenta. Pozwala to zmniejszyć ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych oraz dopasować najlepszy program pielęgnacyjny.

Nie należy wykonywać peelingów u osób, u których wystąpił choć jeden z wymienionych:

 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • otwarte zmiany lub opryszczka
 • atopowe zapalenie skóry / egzema
 • chemioterapia lub radioterapia
 • poparzenia słoneczne
 • trądzik różowaty w fazie aktywnej
 • terapia doustna izotretinoiną ukończona w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • alergie na salicylany lub na jakikolwiek składnik preparatu stosowanego w zabiegu
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • opóźnione gojenie się ran

Terapie glikolowe Jan Marini oferują bardzo szeroki wachlarz procedur, które stosowane wraz z innymi procedurami gabinetowymi przynoszą spektakularny efekt poprawy wyglądu skóry. Wsparte odpowiednią pielęgnacją domową, są doskonałym remedium na niedoskonałości skóry w przypadku osób bojących się inwazyjnych procedur czy nielubiących zbyt długiego okresu rekonwalescencji.

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Pielęgnacja szyi i dekoltu Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Złuszczanie
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#pielegnacjaszyiidekoltu #kosmetykidopielegnacjitwarzy #zluszczanie
Katarzyna Jaworska-Rek

KatarzynaJaworska-Rek

Komentarze
0 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 57567 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 508 504 506 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka