Kosmetyki z witaminą C - najczęściej zadawane pytania cz. II

06.06.2022 KLAUDIA ROMANOWSKA 942 WYŚWIETLEŃ

Wracamy do Was z drugą częścią naszego kompendium o witaminie C. W pierwszej części omówiliśmy dla Was możliwości stosowania i łączenia z innymi produktami kosmetyków z witaminą C. Dzisiaj natomiast przyjrzymy się różnym formom witaminy C, które są wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Odpowiemy na pytanie, jaką pochodną witaminy C wybrać dla siebie oraz czy kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą bez obaw stosować ten składnik. Koniecznie zostańcie z nami!

Stosowanie witaminy C w pielęgnacji

Na wstępie zachęcamy do lektury pierwszej części artykułu: Kosmetyki z witaminą C - najczęściej zadawane pytania cz. I.

W tej serii staramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania oraz rozwiać wszelkie mity dotyczące witaminy C.

Wszystko to specjalnie dla Was, aby codzienna pielęgnacja z użyciem kremu, serum czy maski z witaminą C była nie tylko przyjemna, ale i efektywna.

Czy stężenie i forma witaminy C mają znaczenie?

Myśląc o efektywności witaminy C, rozważacie, czy jej stężenie i forma mają znaczenie. Spieszymy z odpowiedzią, że jak najbardziej tak. Aby lepiej to zobrazować, omówimy cechy poszczególnych pochodnych witaminy C. Wówczas będziecie mogli zobaczyć, że nie każda forma będzie odpowiednia dla każdego typu cery. Oto najczęściej wykorzystywane w kosmetykach postaci witaminy C:

Kwas askorbinowy

Kwas L-askorbinowy to tzw. czysta witamina C rozpuszczalna w wodzie. Występuje ona w naturze i jest bardzo aktywna biologicznie, ale niestety także niestabilna. Aby działała efektywnie, wymaga formułowania w niskim pH oraz stosunkowo wysokim stężeniu. Te cechy sprawiają, że może ona podrażniać bardziej reaktywne cery, wywołując szczypanie, mrowienie czy zaczerwienienie skóry.

Łatwo ulega też utlenieniu, więc obowiązkowo musi być stosowana w połączeniu z filtrami UV. Mimo że jest to wymagający składnik, to chętnie po niego sięgamy ze względu na szybkie efekty widoczne na skórze. Czystą witaminę C zawiera między innymi antyoksydacyjne serum AOX Ferulic hiszpańskiej marki Mesoestetic. Jest to bardzo lekki, płynny kosmetyk, który sprawdzi się świetnie nawet u cer skłonnych do przetłuszczania.

AOX Ferulic 310,00 zł Mesoestetic AOX Ferulic Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

3-0 etylowy kwas askorbinowy

3-0 etylowy kwas askorbinowy to udoskonalona, bardziej stabilna forma witaminy C. Jest rozpuszczalna w wodzie i tłuszczach, dzięki czemu można tworzyć z nią formuły o różnych konsystencjach. Łatwo wnika w głąb skóry, ale nie podrażnia tak jak czysta witamina C. Podobnie jak kwas L-askorbinowy wspomaga syntezę kolagenu, ale na widoczne na skórze efekty trzeba poczekać nieco dłużej.

Dodatkową zaletą jest natomiast fakt, że z kosmetyków z tą formą witaminy C można korzystać przez dłuższy czas od momentu otwarcia opakowania, gdyż nie są tak wrażliwe na światło i tlen. Naszym ulubieńcem zawierającym tę formę witaminy C jest rozświetlające C-Shot Serum marki Neauvia. Mimo, że zawiera aż 30% witaminy C, nie powinno podrażniać nawet wrażliwych czy naczyniowych cer.

C-Shot Serum 390,00 zł Neauvia C-Shot Serum Rozświetlające i antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Glukozyd askorbylu

Glukozyd askorbylu to kwas askorbinowy połączony 
z cząsteczką glukozy. Nadal jest to substancja rozpuszczalna w wodzie, ale działa wolniej i zdecydowanie mniej drażniąco. Dzięki modyfikacji chemicznej jest to forma bardziej stabilna, nie ulega tak szybko utlenieniu. Szczególnie dobrze sprawdzi się u osób ze skórą skłonną do podrażnień, zaczerwienioną, naczyniową.

Jeśli jesteście posiadaczami właśnie takiego typu cery, polecamy Wam zainteresowanie kremem C-flush Cream Rich 2% polskiej marki Dottore. Jest to bardzo lekki kosmetyk, więc świetnie sprawdzi się nakładany pod makijaż czy krem z filtrem.

C-flush Cream Rich 2 % 259,00 zł Dottore C-flush Cream Rich 2 % Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Palmitynian askorbylu

Palmitynian askorbylu to estrowa forma witaminy C o właściwościach lipofilnych. Oznacza to, że jest dobrze rozpuszczalna w tłuszczach i łatwo przenika przez naskórek. Jest też wysoce stabilna. Ponadto, odznacza się wysoką biodostępnością - duża część zaaplikowanej dawki jest wykorzystywana przez komórki skóry i daje efekt terapeutyczny.

Wszystkie te właściwości odnajdziecie w C-ESTA Face Serum amerykańskiej marki Jan Marini. Ze względu na zawartość DMAE polecamy je zwłaszcza dla cer dojrzałych, które wymagają dodatkowo ujędrnienia.

C-ESTA Face Serum 390,00 zł Jan Marini C-ESTA Face Serum Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

MAP i SAP - sole: magnezowa i sodowa fosforanu askorbylu

MAP i SAP to jedne z łagodniejszych form witaminy C. Są rozpuszczalne w wodzie i wykazują dość powierzchowne działanie. Aby były efektywne, zaleca się stosowanie ich w wyższych stężeniach, oscylujących w okolicach 15%. Co ciekawe, SAP wykazuje właściwości przeciwbakteryjne.

Oprócz pielęgnacji skóry twarzy sole fosforanu askorbylu znajdują zastosowanie w pielęgnacji ciała. Kosmetyk z tym składnikiem znajdziemy w portfolio szwajcarskiej marki Selvert Thermal. Mowa o lekkiej, orzeźwiającej formule Vitalizing Body Emulsion, która doskonale pielęgnuje szorstką i pozbawioną blasku skórę.

Vitalizing Body Emulsion 121,00 zł Selvert Thermal Vitalizing Body Emulsion Witaminowa emulsja na ciało 200 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Tetraizopalmitynian askorbylu (BV-OSC)

Tetraizopalmitynian askorbylu to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie pochodnych witaminy C. Wykazuje skuteczność nawet w niskich stężeniach, dobrze przenika do głębszych warstw skóry, jest stabilna i świetnie tolerowana przez skóry wrażliwe. Ze względu na rozpuszczalność w tłuszczach formuły będą bardziej oleiste lub kremowe, przez co fantastycznie sprawdzą się przy cerach przesuszonych lub odwodnionych.

Naszym faworytem jest serum C-Tetra Luxe brytyjskiej marki Medik8, które mimo olejkowej konsystencji szybko się wchłania i nie obciąża skóry.

C-Tetra Luxe 334,70 zł Medik8 C-Tetra Luxe Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

W naszej ofercie są też dostępne kosmetyki łączące wiele różnych pochodnych witaminy C. Polecamy Waszej uwadze maskę oraz krem, które zawierają aż 4 różne formy witaminy C.

Aby uzyskać efekt rozświetlonej, rozjaśnionej i odżywionej skóry, wybierzcie C Infusion TX Mask z portfolio Dermaquest do stosowania 1-2 razy w tygodniu.

C Infusion TX Mask 219,00 zł Dermaquest C Infusion TX Mask Przeciwstarzeniowa maska z kwasem alfa-liponowym [10%] i lipofilową formą witaminy C [4%] 57 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Jeśli natomiast poszukujecie kosmetyku do codziennej pielęgnacji, to krem Vital C Hydrating Repair Creme 20% od Image Skincare sprawdzi się doskonale.

Vital C Hydrating Repair Creme 20% 400,00 zł Image Skincare Vital C Hydrating Repair Creme 20% Silnie odżywczy i wygładzający zmarszczki krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Jaka forma witaminy C zapewnia efekt glow?

Aby uzyskać efekt rozświetlenia, rozjaśnienia i ujednolicenia kolorytu skóry w stosunkowo najkrótszym czasie, polecamy stosowanie czystej formy witaminy C, czyli kwasu L-askorbinowego w stężeniu powyżej 15%. Zapewni on pożądany efekt “glow”, a cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie. Pamiętajcie jednak, że jest to forma o wysokim potencjale drażniącym, więc nie jest odpowiednim wyborem dla każdego typu cery.

Jaką formę witaminy C wybrać dla siebie?

Jeśli zastanawiacie się, jaką formę witaminy C wybrać dla siebie, weźcie pod uwagę przede wszystkim rodzaj Waszej skóry, stopień jej wrażliwości oraz konsystencję kosmetyku.

Cery odporne, skłonne do przetłuszczania, prawdopodobnie lepiej zareagują na lekkie kosmetyki z kwasem L-askorbionowym lub 3-0 etylowym kwasem askorbinowym.

Cery suche i wrażliwe mogą poszukać swojego ideału wśród preparatów na bazie glukozydu i palmitynianu askorbylu lub soli fosforanu askorbylu.

Natomiast tetraizopalmitynian askorbylu można uznać za najbardziej uniwersalną pochodną, która będzie odpowiednia dla większości osób.

Nie bez znaczenia są również dodatkowe składniki uzupełniające formułę kosmetyku. Dlatego jak zawsze w razie wątpliwości polecamy Wam konsultację z naszym kosmetologiem.

Zachęcamy także do lektury wpisów o naszych ulubieńcach:

W jakim wieku można zacząć stosować kosmetyki z witaminą C?

Często nie wiecie, w jakim wieku można zacząć stosować kosmetyki z witaminą C. Jako że składnik ten warunkuje prawidłowe wytwarzanie kolagenu, działa antyoksydacyjnie, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i pomaga w regeneracji utlenionej witaminy E, uważamy, że już od około 18-20 roku życia warto wplatać witaminę C do codziennej pielęgnacji jako prewencję anti-aging.

Czy witaminę C można stosować w ciąży?

Kobiety w ciąży i mamy karmiące zazwyczaj mają obawy dotyczące stosowania kosmetyków ze składnikami stymulującymi, w tym z witaminą C. Tymczasem witamina C jest uznawana za składnik bezpieczny do używania w okresie ciąży i laktacji. Natomiast warto dobrać odpowiedni preparat razem z kosmetologiem, żeby uwzględnić jego pełny skład, gdyż to wśród innych czynników aktywnych lub pomocniczych mogą kryć się substancje wykluczające możliwość stosowania w tym szczególnym czasie.

Czy przy skórze trądzikowej można stosować witaminę C?

Osoby borykające się z trądzikiem pytają nas niejednokrotnie, czy warto wpleść w plan pielęgnacji kosmetyk zawierający witaminę C. Zmiany zapalne same w sobie nie stanowią jednoznacznego przeciwwskazania do korzystania z kosmetyków z witaminą C, ale zdarza się, że preparaty, na których opiera się terapia trądziku, nie pozwalają na jednoczesne korzystanie z tej substancji.

Jeśli jesteście w trakcie leczenia dermatologicznego lub stosujecie kosmetyki na bazie retinolu i kwasów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystniejszym wyborem uzupełniającym kurację będą preparaty regenerujące, kojące. Jeśli natomiast zdecydujecie się na wprowadzenie witaminy C do pielęgnacji, wybierajcie wśród produktów o niskim potencjale drażniącym, o możliwie lekkich, niekomedogennych formułach.

Czy przy cerze wrażliwej można stosować witaminę C?

Jeśli jesteście posiadaczami cery nadreaktywnej, naczyniowej, to pewnie zdarzyło Wam się doświadczyć podrażnienia po użyciu kosmetyku z witaminą C. Dzieje się tak, gdyż najczęściej formuła preparatu nie jest odpowiednio dobrana do potrzeb wrażliwej cery. W wyniku doświadczonego dyskomfortu powstaje przekonanie, że kosmetyki z witaminą C nie są dobrym wyborem przy skórze skłonnej do podrażnień. Nic bardziej mylnego!

Spróbujcie Tranexamic C Serum polskiej marki Dermomedica, a zmienicie zdanie. Serum nie podrażnia, nie szczypie ani nie wzmaga rumienia. Wręcz przeciwnie - działa przeciwzapalnie i z czasem wycisza zaczerwienienia. Sekret tkwi w wykorzystaniu odpowiedniej pochodnej witaminy C w optymalnym stężeniu oraz w uzupełnieniu formuły produktu o substancje korzystnie wpływające na kondycję skóry nadreaktywnej.

Tranexamic C Serum 299,00 zł Dermomedica Tranexamic C Serum Serum z witaminą C, kwasem traneksamowym i czynnikiem wzrostu 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

W naszych dwóch wpisach traktujących o witaminie C staraliśmy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania, rozwiać mity, a także dostarczyć Wam solidnej dawki wiedzy o tej substancji, która od lat jest wykorzystywana w formułach kosmetyków.

Jak widzicie, niektóre zagadnienia są bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Nie ulega jednak wątpliwości, że krem, maskę czy serum z witaminą C może stosować absolutnie każdy. Trzeba tylko poświęcić nieco więcej czasu i świadomie wybrać odpowiedni kosmetyk. Nie obawiajcie się skorzystać przy tym z pomocy specjalisty. Jesteśmy dostępni dla Was przez 7 dni w tygodniu i chętnie służymy radą.

Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń z kosmetykami z witaminą C. W jakiej formie stosujecie ten składnik? Czy używacie witaminy C tylko do pielęgnacji skóry twarzy, czy może także do ciała?

Klaudia Romanowska

KlaudiaRomanowska

Komentarze
2 komentarze

Pani Klaudio, bardzo szczegółowo poruszony temat. Dziękuje za cenne informacje. Ja niestety źle dobrałam krem z witaminą C i skóra zareagowała podrażnieniem (wysypka i mocny rumień). Krem, który się nie sprawdził, to Vital C Hydrating Repair Creme 20% z firmy Image Skincare. Moja cera jest tłusta, ale jednocześnie reaktywna, ze stałym rumieniem na policzkach i częstymi zmianami zapalnymi. Czy polecany krem Dottore mógłby się sprawdzić?

Pani Anno, dziękujemy za komentarz oraz miłe słowa. Oczywiście każda cera może w indywidualny sposób reagować na dany kosmetyk oraz zawarte w nim substancje. Często nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego typu reakcji skóry, gdyż ostateczny efekt po zastosowaniu kosmetyku zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i stężenie składników aktywnych, konsystencja produktu, dobór do aktualnych potrzeb skóry czy też inne kosmetyki uzupełniające pielęgnację.

C-flush Cream Rich 2% zawiera zdecydowanie niższe stężenie witaminy C, posiada też lżejszą konsystencję, więc mógłby się sprawdzić w pielęgnacji cery nadreaktywnej i skłonnej do przetłuszczania. Warto natomiast w pierwszej kolejności skupić się na redukcji zmian zapalnych i wyciszeniu rumienia, stosując składniki kojące i przyspieszające regenerację. Jest to bardzo istotne, gdyż warunkiem dobrej tolerancji składników aktywnych o działaniu stymulującym jest szczelna bariera hydrolipidowa i redukcja stanów zapalnych. W innym wypadku prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnienia jest dość wysokie.

Gdyby miała Pani jakiekolwiek dodatkowe pytania, nasi kosmetolodzy pozostają do Pani dyspozycji. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady kosmetologa w naszym sklepie Topestetic.

Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Mesoestetic AOX Ferulic Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml przejdź do sklepu
Mesoestetic AOX Ferulic
Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml
Neauvia C-Shot Serum Rozświetlające i antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml przejdź do sklepu
Neauvia C-Shot Serum
Rozświetlające i antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml
Dottore C-flush Cream Rich 2 % Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml przejdź do sklepu
Dottore C-flush Cream Rich 2 %
Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml
Jan Marini C-ESTA Face Serum Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml przejdź do sklepu
Jan Marini C-ESTA Face Serum
Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml
Selvert Thermal Vitalizing Body Emulsion Witaminowa emulsja na ciało 200 ml przejdź do sklepu
Selvert Thermal Vitalizing Body Emulsion
Witaminowa emulsja na ciało 200 ml
Medik8 C-Tetra Luxe Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml przejdź do sklepu
Medik8 C-Tetra Luxe
Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml
Dermaquest C Infusion TX Mask Przeciwstarzeniowa maska z kwasem alfa-liponowym [10%] i lipofilową formą witaminy C [4%] 57 ml przejdź do sklepu
Dermaquest C Infusion TX Mask
Przeciwstarzeniowa maska z kwasem alfa-liponowym [10%] i lipofilową formą witaminy C [4%] 57 ml
Image Skincare Vital C Hydrating Repair Creme 20% Silnie odżywczy i wygładzający zmarszczki krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g przejdź do sklepu
Image Skincare Vital C Hydrating Repair Creme 20%
Silnie odżywczy i wygładzający zmarszczki krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g
Dermomedica Tranexamic C Serum Serum z witaminą C, kwasem traneksamowym i czynnikiem wzrostu 30 ml przejdź do sklepu
Dermomedica Tranexamic C Serum
Serum z witaminą C, kwasem traneksamowym i czynnikiem wzrostu 30 ml
Dottore Kuracja Regenerująca ZESTAW Odbudowujący krem na noc z witaminą A 50 ml + Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml przejdź do sklepu
Dottore Kuracja Regenerująca
ZESTAW Odbudowujący krem na noc z witaminą A 50 ml + Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml
Dottore Zestaw Perle ZESTAW Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem 50 ml + Odbudowujący krem na noc (retinol 0,3%) 50 ml + Krem regenerujący 75 ml + Ręcznik przejdź do sklepu
Dottore Zestaw Perle
ZESTAW Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem 50 ml + Odbudowujący krem na noc (retinol 0,3%) 50 ml + Krem regenerujący 75 ml + Ręcznik
Image Skincare Vital C Set ZESTAW Silnie odżywczy i wygładzający zmarszczki krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g + Wygładzający zmarszczki krem pod oczy 15 ml + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Image Skincare Vital C Set
ZESTAW Silnie odżywczy i wygładzający zmarszczki krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g + Wygładzający zmarszczki krem pod oczy 15 ml + Kosmetyczka
Image Skincare Hydrating Night Collection ZESTAW Preparat oczyszczający z 12% wit. C, 177 ml + Krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g + Hydrożelowa maska 1 szt + Opaska 1 szt przejdź do sklepu
Image Skincare Hydrating Night Collection
ZESTAW Preparat oczyszczający z 12% wit. C, 177 ml + Krem z 20% wit. A,C i E 56,7 g + Hydrożelowa maska 1 szt + Opaska 1 szt
Image Skincare Vital C Trial Kit New ZESTAW Kremowy preparat oczyszczający 7,4 ml + Lekki krem z 15% wit. C, 7,4 ml + Krem odżywczy 7 ml + Maska odżywcza 7 ml przejdź do sklepu
Image Skincare Vital C Trial Kit New
ZESTAW Kremowy preparat oczyszczający 7,4 ml + Lekki krem z 15% wit. C, 7,4 ml + Krem odżywczy 7 ml + Maska odżywcza 7 ml
Mesoestetic AOX Ferulic + Brightening Foam ZESTAW Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml + Kremowa pianka myjąca z kwasami AHA do skóry normalnej i mieszanej 100 ml przejdź do sklepu
Mesoestetic AOX Ferulic + Brightening Foam
ZESTAW Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml + Kremowa pianka myjąca z kwasami AHA do skóry normalnej i mieszanej 100 ml
Dermomedica Retinolic C Velvet ZESTAW Serum z witaminą C, kwasem traneksamowym i czynnikiem wzrostu 30 ml + Krem z retinalem (witaminą A ) w postaci aktywnej 15 ml przejdź do sklepu
Dermomedica Retinolic C Velvet
ZESTAW Serum z witaminą C, kwasem traneksamowym i czynnikiem wzrostu 30 ml + Krem z retinalem (witaminą A ) w postaci aktywnej 15 ml
Dermomedica Blask Bez Podrażnień ZESTAW Serum depigmentacyjne i przeciwstarzeniowe 30 ml + Żel do mycia z kwasem azelainowym 177 ml + Kosmetyczka 1 szt przejdź do sklepu
Dermomedica Blask Bez Podrażnień
ZESTAW Serum depigmentacyjne i przeciwstarzeniowe 30 ml + Żel do mycia z kwasem azelainowym 177 ml + Kosmetyczka 1 szt
Mesoestetic Mesoprotech Melan SPF 130+ + AOX Ferulic + Kosmetyczka ZESTAW Fluid koloryzujacy SPF130+ 50 ml + Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml + Biała, pikowana kosmetyczka przejdź do sklepu
Mesoestetic Mesoprotech Melan SPF 130+ + AOX Ferulic + Kosmetyczka
ZESTAW Fluid koloryzujacy SPF130+ 50 ml + Antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml + Biała, pikowana kosmetyczka
Neauvia Nawilżenie i Rozświetlenie ZESTAW Rozświetlające i antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml + Codzienny krem z witaminą C 50 ml + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Neauvia Nawilżenie i Rozświetlenie
ZESTAW Rozświetlające i antyoksydacyjne serum z witaminą C 30 ml + Codzienny krem z witaminą C 50 ml + Kosmetyczka
Neauvia Rytuał Młodości ZESTAW Rozświetlające serum z witaminą C 30 ml + Zaawansowany krem do twarzy 50 ml + Krem pod oczy z ekstraktem z planktonu 30 ml przejdź do sklepu
Neauvia Rytuał Młodości
ZESTAW Rozświetlające serum z witaminą C 30 ml + Zaawansowany krem do twarzy 50 ml + Krem pod oczy z ekstraktem z planktonu 30 ml
Dottore C-flush Set ZESTAW Intensywnie przeciwzmarszczkowe serum z 6% witaminą C 30 ml + Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml przejdź do sklepu
Dottore C-flush Set
ZESTAW Intensywnie przeciwzmarszczkowe serum z 6% witaminą C 30 ml + Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml
Dottore Kuracja Odmładzająca ZESTAW Intensywnie odmładzający krem na noc z 12 % 50 ml + Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml przejdź do sklepu
Dottore Kuracja Odmładzająca
ZESTAW Intensywnie odmładzający krem na noc z 12 % 50 ml + Odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C 50 ml
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 41000 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
41K 1K
Natalia Krawczyk - Redaktor Współpraca Natalia Krawczyk
tel. 22 641 03 59 w.7
natalia.krawczyk@topestetic.pl
ładowanie okienka