Kosmetyki z witaminą C - najczęściej zadawane pytania cz. I

21.05.2022 KLAUDIA ROMANOWSKA 5894 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Witamina C to jeden z najpopularniejszych składników wykorzystywanych w pielęgnacji skóry, a mimo to stale pojawiają się wątpliwości dotyczące stosowania, działania i właściwości tej substancji. Kosmetyki z witaminą C są dostępne w portfolio wielu marek z naszej oferty. Aby czerpać korzyści z ich stosowania, warto odpowiednio dopasować preparat do rodzaju i potrzeb skóry. Dlatego przychodzimy Wam z pomocą i w dzisiejszym wpisie odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące witaminy C.

Witamina C w kosmetykach

Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania, wątpliwości oraz mity na temat witaminy C i przygotowaliśmy dla Was dwa wpisy objaśniające wybrane zagadnienia dotyczące tego składnika. Zapraszamy na część pierwszą naszego kompendium o witaminie C.

Kiedy najlepiej stosować kosmetyki z witaminą C - rano czy wieczorem?

Pytanie, kiedy aplikować krem lub serum z witaminą C spędza sen z powiek niejednej osobie. Prawdę mówiąc, można stosować kosmetyki z witaminą C zarówno rano, jak i wieczorem. Natomiast ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne gorąco zachęcamy do używania preparatu z witaminą C w pielęgnacji porannej. Wzmocni on potencjał przeciwutleniający komórek skóry i spowolni proces fotostarzenia (zwłaszcza, jeśli będziemy stosować także krem z filtrem).

Czy kremy z filtrami UV są konieczne w czasie stosowania witaminy C?

Często pytacie nas, czy kremy z filtrami UV są konieczne w czasie stosowania witaminy C. Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej złożona. Wydawałoby się, że nie, bo witamina C nie jest substancją światłouczulającą. Natomiast wysokie stężenie kwasu askorbinowego (czyli czystej witaminy C) w połączeniu z niskim pH często może doprowadzić do podrażnienia. Właśnie wtedy na niechronionej skórze mimo wszystko mogą pojawić się przebarwienia.

Ponadto, jak już wspomnieliśmy, witamina C działa antyoksydacyjnie, czyli w dużej mierze spowalnia proces fotostarzenia.

Nie stosując filtrów przeciwsłonecznych, popadamy w mechanizm błędnego koła, gdyż dobroczynne działanie witaminy C jest neutralizowane przez słońce.

W efekcie tego jesteśmy narażeni na fotostarzenie. Dlatego zalecamy sumienne stosowanie kremów z filtrami UV w czasie używania witaminy C.

Czy to prawda, że nie można stosować witaminy C latem?

Mit, że nie można stosować witaminy C latem, mocno zakorzenił się w zbiorowej świadomości i niestety jest chętnie powielany. Nic bardziej mylnego! Umiejętnie stosowane kosmetyki z witaminą C mogą wręcz pomóc naszej skórze, przetrwać lato w dobrej kondycji.

Jeśli mamy tendencję do powstawania przebarwień, to wzmocnienie zdolności skóry do ochrony przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego jest bardziej niż pożądane. Z pomocą przychodzi wtedy witamina C. Co więcej, w naszej ofercie dostępne są kremy przeciwsłoneczne wzbogacone o witaminę C. Przykładem jest Sun C Sunscreen SPF 40 marki Nimue, który łączy działanie fotoochronne z antyoksydacyjnym.

Sun C Sunscreen SPF 40 176,00 zł Nimue Sun C Sunscreen SPF 40 Krem przeciwsłoneczny 60 ml

Czy można łączyć witaminę C z retinolem lub kwasami?

Zdarza się, że macie wątpliwości, czy można łączyć witaminę C z retinolem lub kwasami. Słusznie, gdyż jest to pielęgnacja zaawansowana i musimy na nią odpowiednio przygotować skórę. Takie połączenie może bowiem wywołać podrażnienia, zaczerwienienie skóry czy złuszczanie. Warto w tej kwestii zaufać markom kosmetycznym, które proponują gotowe rozwiązania.

Skin Care Management System 1280,00 zł Jan Marini Skin Care Management System ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt

Genialny Skin Care Management System marki Jan Marini aż 11 razy z rzędu został wybrany najlepszym zestawem do pielęgnacji twarzy przez czasopismo NewBeauty Magazine! Zawarty w nim Bioclear Face Lotion z kwasami: glikolowym, salicylowym i azelainowym nakładamy na skórę bezpośrednio po C-ESTA Face Serum, które zawiera witaminę C.

C-ESTA Face Serum 420,00 zł Jan Marini C-ESTA Face Serum Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml

Świetnym wyborem jest też Anti - Aging Face Cream marki Retix C, który łączy działanie retinolu i witaminy C. Dodatkowo, fantastycznie uzupełnia kurację gabinetową zabiegiem o tej samej nazwie.

Anti - Aging Face Cream 160,00 zł Retix C Anti - Aging Face Cream Przeciwzmarszczkowy krem z retinolem i witaminą C 48 ml

Osobom, które chcą bardziej zagłębić się w zagadnienie łączenia poszczególnych składników aktywnych proponujemy artykuły:

Z czym najlepiej łączyć witaminę C?

Na pytanie, jaki kosmetyk najlepiej stosować razem z witaminą C, pewnie już teraz znacie odpowiedź. Podpowiadamy, że najkorzystniejszym dla skóry połączeniem jest serum, bądź krem z witaminą C, aplikowany pod tzw. SPF, czyli krem z filtrami UV.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, synergiczne działanie tych dwóch kosmetyków sprawia, że opóźniamy proces starzenia oraz chronimy skórę przed powstawaniem przebarwień.

Czy po zabiegach z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej można stosować kosmetyki z witaminą C?

Na pytanie, czy po zabiegach z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej można stosować kosmetyki z witaminą C, niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od rodzaju wykonanego zabiegu, kondycji skóry, stopnia jej wrażliwości, efektu, jaki chcemy uzyskać oraz planu całej terapii.

Jeśli zabieg miał na celu stymulację produkcji włókien kolagenowych, to można przedyskutować z terapeutą możliwość zastosowania witaminy C, gdyż jest ona niezbędnym kofaktorem w tym procesie i warunkuje prawidłową syntezę włókien podporowych, tym samym poprawiając efekt pozabiegowy. Przestrzegamy jednak przed samodzielnym eksperymentowaniem. Skóra po zabiegu jest najczęściej podrażniona, a nie chcemy przecież doprowadzić do powikłań.

Czy możemy stosować kilka kosmetyków z witaminą C jednocześnie?

Stosowanie kilku kosmetyków z witaminą C jednocześnie jest kwestią dyskusyjną. W zależności od formuły i stężenia konkretnych preparatów odpowiedź na to pytanie może być inna.

Przykładowo, nie ma przeciwwskazań, aby połączyć serum i krem z serii C-VIT marki Sesderma. Takie zastosowanie nie powinno wywołać podrażnień i jest dobrze tolerowane nawet przez skóry wrażliwe.

C-VIT Liposomal Serum 198,00 zł C-VIT Moisturizing Facial Cream 195,00 zł Sesderma C-VIT Liposomal Serum Serum liposomowe 30 mlSesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream Krem nawilżający 50 ml

Natomiast w przypadku marki Medik8 musimy wybrać pomiędzy serum a kremem z serii z witaminą C, gdyż producent nie zaleca łączenia kosmetyków z tym składnikiem.

Daily Radiance Vitamin C Spf 30 108,00 zł C-Tetra Luxe 336,00 zł C-Tetra 222,00 zł Medik8 Daily Radiance Vitamin C Spf 30 Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30 12,5 mlMedik8 C-Tetra Luxe Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 mlMedik8 C-Tetra Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml

Jeśli nie jesteście pewni, jak używać preparatów, które wzbudziły Wasze zainteresowanie, koniecznie skonsultujcie to ze specjalistą. Nasi kosmetolodzy są do Waszej dyspozycji przez czat, mailowo lub telefonicznie.

To już wszystkie zagadnienia, które dzisiaj dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że teraz już wiecie, o jakiej porze dnia lepiej stosować kosmetyki z witaminą C oraz czy można bezpiecznie stosować je latem.

Staraliśmy się także przybliżyć Wam kwestię łączenia witaminy C z różnymi innymi składnikami kosmetyków dostępnych w naszej ofercie. W kolejnej części wpisu skupimy się natomiast na różnych formach witaminy C oraz możliwościach ich zastosowania przy poszczególnych typach skóry. Poruszymy także kwestię stosowania witaminy C w czasie ciąży. Już dzisiaj zapraszamy Was do drugiej części naszego kompendium o witaminie C.

Tymczasem czekamy na Was w komentarzach poniżej. Koniecznie napiszcie nam, czy lubicie stosować kosmetyki z witaminą C. Czy macie swojego ulubieńca?

#witaminac

Klaudia Romanowska

KlaudiaRomanowska

Komentarze
2 komentarze
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Z niecierpliwością czekam na drugą część wpisu! Super :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo dziękujemy za miły komentarz :) Zachęcamy do śledzenia naszego bloga. Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Nimue Sun C Sunscreen SPF 40 Krem przeciwsłoneczny 60 ml przejdź do sklepu
Nimue Sun C Sunscreen SPF 40
Krem przeciwsłoneczny 60 ml
Jan Marini Skin Care Management System ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt przejdź do sklepu
Jan Marini Skin Care Management System
ZESTAW Przeciwzmarszczkowy dla skóry normalnej i mieszanej 1 szt
Jan Marini C-ESTA Face Serum Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml przejdź do sklepu
Jan Marini C-ESTA Face Serum
Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml
Retix C Anti - Aging Face Cream Przeciwzmarszczkowy krem z retinolem i witaminą C 48 ml przejdź do sklepu
Retix C Anti - Aging Face Cream
Przeciwzmarszczkowy krem z retinolem i witaminą C 48 ml
Sesderma C-VIT Liposomal Serum Serum liposomowe 30 ml przejdź do sklepu
Sesderma C-VIT Liposomal Serum
Serum liposomowe 30 ml
Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream Krem nawilżający 50 ml przejdź do sklepu
Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream
Krem nawilżający 50 ml
Medik8 Daily Radiance Vitamin C Spf 30 Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30 12,5 ml przejdź do sklepu
Medik8 Daily Radiance Vitamin C Spf 30
Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30 12,5 ml
Medik8 C-Tetra Luxe Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml przejdź do sklepu
Medik8 C-Tetra Luxe
Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml
Medik8 C-Tetra Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml przejdź do sklepu
Medik8 C-Tetra
Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml
Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream + Serum ZESTAW Krem nawilżający 50 ml + Serum liposomowe 30 ml przejdź do sklepu
Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream + Serum
ZESTAW Krem nawilżający 50 ml + Serum liposomowe 30 ml
Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream + Eye Contour Cream ZESTAW Krem nawilżający 50 ml + Krem pod oczy 15 ml przejdź do sklepu
Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream + Eye Contour Cream
ZESTAW Krem nawilżający 50 ml + Krem pod oczy 15 ml
Sesderma C VIT Serum + Moisturizing Facial Cream ZESTAW Serum liposomowe 30 ml + Krem nawilżający 50 ml + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Sesderma C VIT Serum + Moisturizing Facial Cream
ZESTAW Serum liposomowe 30 ml + Krem nawilżający 50 ml + Kosmetyczka
Medik8 C-Tetra Cream Antyoksydacyjny krem z witaminą C 50 ml przejdź do sklepu
Medik8 C-Tetra Cream
Antyoksydacyjny krem z witaminą C 50 ml
Medik8 Pure C15 Serum antyoksydacyjne z czystą witaminą C 2x15 ml przejdź do sklepu
Medik8 Pure C15
Serum antyoksydacyjne z czystą witaminą C 2x15 ml
Medik8 Daily Radiance Vitamin C Spf 30 Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30, 50 ml przejdź do sklepu
Medik8 Daily Radiance Vitamin C Spf 30
Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30, 50 ml
Medik8 Csa Philosophy Essential Edition For Men ZESTAW Żel oczyszczający 40 ml + Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30, 50 ml + Krem z retinolem 50 ml przejdź do sklepu
Medik8 Csa Philosophy Essential Edition For Men
ZESTAW Żel oczyszczający 40 ml + Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30, 50 ml + Krem z retinolem 50 ml
Medik8 Crystal Retinal 3 + Daily Radiance Vitamin C Spf 30 ZESTAW Serum na noc 30 ml + Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30, 50 ml + Kosmetyczka przejdź do sklepu
Medik8 Crystal Retinal 3 + Daily Radiance Vitamin C Spf 30
ZESTAW Serum na noc 30 ml + Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30, 50 ml + Kosmetyczka
Jan Marini Bioclear Face Lotion Lotion korygujący wygląd skóry 30 ml przejdź do sklepu
Jan Marini Bioclear Face Lotion
Lotion korygujący wygląd skóry 30 ml
Medik8 Super C Ferulic Silne serum antyoksydacyjne z witaminą C i kwasem ferulowym 30 ml przejdź do sklepu
Medik8 Super C Ferulic
Silne serum antyoksydacyjne z witaminą C i kwasem ferulowym 30 ml
Jan Marini Skin Care Management System Starter ZESTAW Przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej 1 szt przejdź do sklepu
Jan Marini Skin Care Management System Starter
ZESTAW Przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej 1 szt
Jan Marini Blask I Odżywienie Dla Każdego Typu Skóry ZESTAW Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml + Krem ochronny koloryzujący SPF 45, 57 g przejdź do sklepu
Jan Marini Blask I Odżywienie Dla Każdego Typu Skóry
ZESTAW Serum do twarzy z witaminą C i DMAE 30 ml + Krem ochronny koloryzujący SPF 45, 57 g
Medik8 The Csa Kit Retinol Edition ZESTAW Żel oczyszczający 40 ml + Serum z witaminą C 30 ml + Krem nawilżający 50 ml + Serum z wit. A 0,3 % 15 ml przejdź do sklepu
Medik8 The Csa Kit Retinol Edition
ZESTAW Żel oczyszczający 40 ml + Serum z witaminą C 30 ml + Krem nawilżający 50 ml + Serum z wit. A 0,3 % 15 ml
Medik8 The Csa Kit Bakuchiol Edition ZESTAW Żel oczyszczający 40 ml + Serum z witaminą C 30 ml + Krem nawilżający 50 ml + Serum peptydowe 30 ml przejdź do sklepu
Medik8 The Csa Kit Bakuchiol Edition
ZESTAW Żel oczyszczający 40 ml + Serum z witaminą C 30 ml + Krem nawilżający 50 ml + Serum peptydowe 30 ml
Medik8 C-Tetra Set ZESTAW Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml + Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30 12,5 ml przejdź do sklepu
Medik8 C-Tetra Set
ZESTAW Serum z witaminą C i antyoksydantami 30 ml + Krem antyoksydacyjny C-Tetra SPF 30 12,5 ml
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 47331 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 22 641 03 59 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka