Nowości kosmeceutyczne Dermomedica na jesień 2021

16.10.2021 KLAUDIA ROMANOWSKA 2022 WYŚWIETLEŃ

Jesień to czas wielu zmian w naszych działaniach pielęgnacyjnych. Chętnie sięgamy wówczas po bardziej intensywne kosmetyki, a substancją niewątpliwie królującą w kosmetyczkach jest retinol. Dotychczas wśród terapeutycznych kosmeceutyków marki Dermomedica znajdował się jeden krem z retinolem, jednak starając się odpowiedzieć na potrzeby różnych rodzajów cery, marka zdecydowała się na wzbogacenie swojego portfolio. Do linii Retinolic dołączyły nowości: płatki z retinolem oraz dwa kremy z retinalem. Jeśli jesteście ciekawi, czy byłyby one dobrym wyborem również dla Was, zostańcie z nami!

Dermomedica - świadome podejście do pielęgnacji skóry

Dermomedica to marka profesjonalna, która nie tylko oferuje wysokiej jakości kosmeceutyki o terapeutycznych formułach, ale też skupia się na edukacji. Wraz z aktywnymi formułami dostarcza wiedzę o ich wpływie na skórę i możliwości zastosowania w schematach pielęgnacyjnych. Dlatego też cieszy się stale rosnącym zaufaniem i dużą popularnością wśród osób świadomie dbających o cerę. Składy kosmeceutyków marki są opracowywane przez specjalistów w Polsce, ale ich produkcja odbywa się w USA. Pozwala to na tworzenie wysoce efektywnych formuł z optymalnymi stężeniami składników aktywnych. Do całego procesu Dermomedica podchodzi w sposób transparentny, jasno komunikując stężenia substancji czynnych w produktach. Zaawansowane kosmetyki marki przeznaczone są do pielęgnacji każdego rodzaju skóry wymagającej, a także w trakcie kuracji estetycznych. Dlatego też wśród nowości z linii Retinolic z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ale zacznijmy od nakreślenia korzyści, jakie może przynieść wprowadzenie witaminy A do pielęgnacji.

Innowacyjne spojrzenie na kurację retinolem

Witamina A może być stosowana w produktach kosmetycznych w różnych formach i stężeniach. W zależności od wskazań, potrzeb skóry i jej aktualnego stanu można sięgnąć po retinol, retinal (retinaldehyd) lub formy estrowe, takie jak palmitynian oraz octan retinylu. Pamiętajmy, że charakteryzują się one zupełnie odmiennymi właściwościami i wpływem na skórę. Dlatego warto świadomie wybrać odpowiedni preparat, by cieszyć się szeregiem korzyści, jakie zapewnia stosowanie witaminy A. Retinol i jego pochodne znajdują zastosowanie w wielu problemach skórnych. Warto wymienić tutaj fotostarzenie, trądzik pospolity, trądzik różowaty czy przebarwienia. Regularne i długotrwałe stosowanie kosmetyków z retinolem wpływa na poprawę struktury skóry - jej zagęszczenie i ujędrnienie, wyrównanie kolorytu, wygładzenie zmarszczek, blizn i poszerzonych porów oraz zniwelowanie łojotoku. Jak widzicie, jest to bardzo wszechstronna substancja i warto zrobić dla niej miejsce w jesiennej pielęgnacji.

Jeśli ten temat Was zainteresował, odsyłamy także do naszego innego wpisu o retinolu:

Kosmetyki z retinolem - dlaczego warto je stosować?

Nowości z linii Retinolic

Do tej pory w linii Retinolic można było odnaleźć intensywny 2% Retinol Cream. Natomiast marka Dermomedica, chcąc opracować terapie skrojone na miarę dla każdego rodzaju cery, stale prowadzi badania nad specjalistycznymi formułami. Tak też powstały niezwykle efektywne i dopracowane w każdym szczególe płatki z retinolem oraz dwa kremy z retinalem w różnych stężeniach. Poniżej postaramy się przybliżyć Wam każdy z tych preparatów.

1% Retinol Pads - Płatki z retinolem

Płatki z wysokim, jednoprocentowym stężeniem czystego retinolu to propozycja dla osób, które mają już za sobą proces retynizacji, a ich skóra dobrze toleruje preparaty z niższą dawką witaminy A. Będą pomocne w przypadku cery mieszanej i łojotokowej, w przebiegu trądziku pospolitego. Polecamy je również dla osób borykających się z problemem przebarwień, a także do miejscowego stosowania na blizny i rozstępy.
 Jednak 1% Retinol Pads to nie tylko działanie terapeutyczne, ale też odmładzające i przeciwstarzeniowe. Płatki idealnie sprawdzą się w przypadku cery dojrzałej, na której widoczne są oznaki fotostarzenia, zmarszczki czy utrata jędrności. Unikalna formuła widocznie rewitalizuje skórę i wpływa na poprawę jej struktury. Jedynie cery cienkie, wrażliwe i mocno unaczynione powinny unikać stosowania tej nowości w ofercie marki.

1% Retinol Pads 310,00 zł Dermomedica 1% Retinol Pads Płatki z retinolem 50 szt

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

2% Retinol Cream - Krem z 2% retinolem

Połączenie retinolu, witaminy E oraz kwasu hialuronowego w kremowej formule 2% Retinol Cream to pozycja znana każdemu wiernemu fanowi marki Dermomedica. Ze względu na bardzo intensywne działanie w głębokich warstwach naskórka i skóry właściwej oraz potencjał drażniący, kosmeceutyk ten przeznaczony jest tylko dla osób, które mają doświadczenie w stosowaniu wyższych stężeń retinolu. Można także wprowadzić go w tzw. “metodzie kanapkowej”, jednak zalecamy działanie pod opieką specjalisty. Kuracja zapewnia niesamowite rezultaty w postaci ujędrnienia i zagęszczenia skóry oraz wyrównania jej kolorytu. Retinol znany ze swoich właściwości restrukturyzujących, keratolitycznych i seboregulujących to również doskonała opcja dla osób ze skórą problematyczną i trądzikową. Działanie normalizujące produktu jest równoważone przez nawilżający kwas hialuronowy i witaminę E, co pozwala na zachowanie prawidłowych funkcji bariery hydrolipidowej. Warto pamiętać, że pełny efekt terapeutyczny można zaobserwować po około 18-24 miesiącach regularnego stosowania preparatu.

2% Retinol Cream 310,00 zł Dermomedica 2% Retinol Cream Krem z 2% retinolem 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

0.05% Retinal Cream - Krem z retinalem (witaminą A w postaci aktywnej), bakuchiolem i niacynamidem (witaminą B3)

Krem z 0.05-procentowym retinalem, bakuchiolem i niacynamidem to kosmeceutyk zaprojektowany z myślą o cerach reaktywnych, wrażliwych, naczyniowych, w przebiegu trądziku różowatego lub pospolitego, a przy tym wszystkim, starzejących się. Dzięki temu, że retinal to forma bardziej aktywna, przekształcająca się bezpośrednio w skórze w kwas retinowy, możliwe było zastosowanie niewielkiej dawki pozwalającej uniknąć podrażnień (przy jednoczesnym świetnym efekcie terapeutycznym). Podobnie jak czysty retinol, retinal stymuluje odnowę i przebudowę skóry właściwej. Wpływa przez to na zagęszczenie i ujędrnienie skóry, a także na wzmocnienie ścian drobnych naczyń krwionośnych, w wyniku którego rumień ulega znacznemu wyciszeniu. Dodatkowo, zawarte w kremie bakuchiol i witamina B3 gwarantują silny efekt przeciwzapalny i antyoksydacyjny. Formuła kremu została opracowana w taki sposób, aby zmniejszać również przeznaskórkową utratę wody i dbać o optymalny poziom nawilżenia. Wszystkie te czynniki synergicznie działają na redukcję trądzikowych zmian zapalnych, normalizację pracy cery oraz niwelowanie oznak fotostarzenia.

0.05% Retinal Cream 299,00 zł Dermomedica 0.05% Retinal Cream Krem z retinalem w postaci aktywnej, bakuchiolem i niacynamidem 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

0.1% Retinal Cream - Krem z retinalem (witaminą A w postaci aktywnej), bakuchiolem, niacynamidem (witaminą B3) i resweratrolem

Preparat ten odpowiada na większość problemów skórnych i może być stosowany zarówno przy cerze suchej czy normalnej, jak i mieszanej, łojotokowej. Świetnie sprawdza się w terapii trądziku różowatego, rumienia oraz silnie zapalnego trądziku pospolitego. Unikalna kompozycja składników aktywnych odpowiada również na potrzeby cery dojrzałej, wiotkiej, ze zmarszczkami i widocznymi oznakami fotostarzenia. Retinal mimo wyższego stężenia nie wywołuje podrażnień ani skutków ubocznych charakterystycznych dla procesu retynizacji. Jego działanie odmładzające i przeciwstarzeniowe zostało wzmocnione przez dodatek bakuchiolu i resweratrolu. Bakuchiol - składnik aktywny pochodzenia naturalnego, często porównywany w swoim działaniu do retinolu hamuje aktywność kolagenazy, czyli enzymu mającego zdolność rozkładania naturalnego kolagenu. W efekcie wzrasta jędrność i sprężystość skóry. Resweratrol natomiast odpowiada za niwelowanie szkodliwego wpływu wolnych rodników tlenowych i inhibicję procesów glikacji, które także przyczyniają się do przyspieszenia starzenia się skóry. Zastosowany w kremie niacynamid pełni rolę naturalnego “antybiotyku” kojącego stan zapalny i zaczerwienienie oraz substancji rozjaśniającej. Bogactwo substancji czynnych ogranicza też namnażanie bakterii i drożdżaków, co jest szczególnie ważne przy problemach z trądzikiem. Dzięki przemyślanej formule osoby z cerą wrażliwą, delikatną i trądzikową nie muszą od teraz rezygnować ze stosowania witaminy A. Co więcej, wykazuje ona dwutorowe działanie - normalizujące oraz przeciwstarzeniowe.

0.1% Retinal Cream 350,00 zł Dermomedica 0.1% Retinal Cream Krem z retinalem, bakuchiolem, niacynamidem i resweratrolem 30 ml

Najedź na zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć cenę produktu

Terapie skrojone na miarę

Nowości z linii Retinolic zapewniają możliwość dopasowania kuracji pochodnymi witaminy A do każdego typu cery, nawet najbardziej wymagającej i wrażliwej. W kremach i płatkach dostępne są różne formy i stężenia retinolu oraz retinalu, co pozwala dobrać kosmeceutyk w zależności od stanu i aktualnych potrzeb skóry. Portfolio marki to również szeroki wybór preparatów uzupełniających kurację. Umiejętnie wplecione w schemat działania składniki gwarantują uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów.

Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Dermomedica - TOP 10 najczęściej wybieranych produktów, gdzie omówiliśmy inne kosmeceutyki dostępne w ofercie Dermomedica.

Terapeutyczna oferta marki Dermomedica stale się poszerza. Jesienią została wzbogacona o nowe kosmeceutyki z linii Retinolic: płatki z retinolem i kremy z retinalem. Również inne, znane i lubiane kosmetyki, przeszły niewielkie zmiany i od teraz są dostępne w odświeżonych szatach graficznych. Jeden aspekt w działalności marki jest jednak niezmienny - wysoka efektywność i godne zaufania, transparentne formuły. Przemyślane składy nowości z pochodnymi witaminy A potwierdzają tezę, że retinol to składnik dla każdego, trzeba tylko odpowiednio dopasować kosmetyk.

A Wy - czy próbowaliście już kosmetyków z retinolem lub retinalem? Jeśli tak, to czy pamiętacie, że pośpiech nie jest dobrym doradcą w przypadku witaminy A i jej pochodnych? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze!

Klaudia Romanowska

KlaudiaRomanowska

Komentarze
6 komentarzy

Jestem bardzo ciekawa tych płatków! Uwielbiam te z kwasem azelainowym od Dermomedica, więc te może również się sprawdza. :)

Dziękujemy za Pani komentarz! :) Na naszej stronie może Pani przeczytać więcej na temat płatków Dermomedica:

https://www.topestetic.pl/dermomedica/1-retinol-pads-platki-z-retinolem-50-szt

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej porady naszych kosmetologów - przez czat na stronie bloga/sklepu, mailowo lub telefonicznie.

Pozdrawiamy serdecznie :)

Pani Klaudio, bardzo fajny wpis. Nigdy nie używałam produktów z retinolem lub jego pochodnymi. Zawsze się obawiałam, że dodatkowo podrażni mi moją wrażliwą cerę.

Pani Anno, bardzo dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoimi doświadczeniami! Rzeczywiście, kuracja retinolem przy skórze wrażliwej i reaktywnej wymaga uwagi i ostrożności. Równie ważna, jak dobór samego preparatu z witaminą A jest pielęgnacja uzupełniająca, która powinna skupiać się na nawilżaniu, ukojeniu skóry, odbudowie i ochronie przeciwsłonecznej. Serdecznie zapraszamy Panią do skorzystania z indywidualnej konsultacji z jednym z naszych kosmetologów. Specjaliści pozostają do Pani dyspozycji przez czat, mailowo lub telefonicznie. Pozdrawiamy serdecznie! :)

Fajny wpis, w którym można dowiedzieć się czegoś więcej o produkcie. Z ciekawością czytam i stosuję się do udzielonych rad od ekspertów :)

Pani Joanno bardzo się cieszymy, że ten wpis okazał się być tak pomocny dla Pani! Gdyby miała Pani jakiekolwiek pytania, to nasi kosmetolodzy są do Pani dyspozycji. ;)

Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 42000 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
42K 1K
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 22 641 03 59 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka