Jak reaplikować ochronę przeciwsłoneczną na makijaż?

06.06.2023 ALEKSANDRA JANKOWIAK 6102 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest niezwykle ważna nie tylko dla zdrowia, ale także wyglądu naszej skóry. Nakładanie produktu z filtrem przeciwsłonecznym raz, na początku dnia, niestety nie wystarcza dla utrzymania pełnej ochrony. Jak prawidłowo aplikować i replikować filtry, aby odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę? Jaką wysokość SPF wybrać? W tym wpisie postaramy się wyjaśnić, jak reaplikować ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia, również na makijaż.

Dlaczego warto stosować SPF?

Promienie UV: UVB i UVA nie tylko zwiększają ryzyko powstania nowotworów skóry, ale także przyczyniają się do powstawania przebarwień, zmarszczek czy teleangiektazji. W ostatnich latach rosnąca świadomość dotycząca ochrony przed słońcem spowodowała wzrost popularności kosmetyków z SPF. Niestety nakładanie produktu z filtrem przeciwsłonecznym jedynie w pielęgnacji porannej nie wystarcza, gdyż w trakcie dnia może dochodzić do osłabienia jego działania na skutek pocenia czy ścierania.

Kosmetyki makijażowe z filtrem

U wielu osób, które regularnie używają makijażu, powstaje pytanie, czy konieczne jest stosowanie osobnych produktów z filtrem przeciwsłonecznym pod makijażem? Pomimo tego, że niektóre podkłady, kremy BB i inne kosmetyki mogą zawierać SPF, często jest to niewystarczające do zapewnienia skutecznej ochrony przed promieniowaniem UV przez cały dzień.

W celu uzyskania pełnej ochrony należy nałożyć odpowiednią ilość produktu fotoochronnego. Użycie zbyt małej ilości kosmetyku lub nieodpowiedniego poziomu SPF może nie zagwarantować skutecznej ochrony, a tak dzieje się często w przypadku kosmetyków typu podkład czy krem BB z pigmentem. Z tego powodu zaleca się stosowanie oddzielnego produktu z filtrem przeciwsłonecznym przed nałożeniem makijażu.

Kosmetyki z ochroną przeciwsłoneczną można nałożyć na oczyszczoną skórę jako pierwszy krok w pielęgnacji, a następnie kontynuować aplikację pozostałych kosmetyków makijażowych.

Reaplikacja filtra - gwarancja ochrony

Replikacja ochrony przeciwsłonecznej i aplikacja kosmetyków fotoochronnych na makijaż jest niezbędna dla zachowania zdrowej i pięknej skóry. Niezależnie od tego, czy preferujemy naturalne, delikatne wykończenie, czy pełne krycie, ważne jest, aby pamiętać o ochronie przed promieniowaniem UV.

Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom z filtrem przeciwsłonecznym i regularnemu nakładaniu produktów ochronnych, możemy cieszyć się piękną skórą, jednocześnie chroniąc ją przed negatywnymi skutkami działania słońca.

W ciągu dnia poprzez ścieranie, wydzielanie potu, a także w wyniku metabolizmu substancji w skórze, filtry tracą swoje właściwości. W celu utrzymania ich odpowiedniego działania zaleca się więc ponawiać ich aplikację co 2-3 godziny.

Jak reaplikować SPF na makijaż?

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka rozwiązań, które sprawią, że nakładanie SPF w ciągu dnia nie będzie stanowiło problemu.

Mgiełka

To jedne z najwygodniejszych w aplikacji kosmetyków fotoprotekcyjnych. Występują w formie areozolu lub spray’u, który po rozpyleniu równomiernie rozkłada się na skórze tworząc warstwę ochronną. Mgiełka z filtrami przeciwsłonecznymi może być stosowana bezpośrednio na skórę lub na makijaż, dzięki czemu świetnie sprawdzi się u osób aktywnie uprawiających sport lub przebywających w pracy.

Jedyną z propozycji jest Mesoestetic Mesoprotech Antiaging Facial Sun Mist Mgiełka do twarzy SPF 50+. W jej składzie poza filtrami przeciwsłonecznymi znajdziemy także cenne dla skóry antyoksydanty.

Mesoprotech Antiaging Facial Sun Mist SPF 50+ 187,00 zł Mesoestetic Mesoprotech Antiaging Facial Sun Mist SPF 50+ Mgiełka do twarzy 60 ml

Puder

Puder z SPF jest kosmetykiem, który zawiera cząsteczki filtrów mineralnych (takich jak tlenek cynku). Ich celem jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV, fotostarzeniem oraz zapobieganie fotouszkodzeniom. Jedną z głównych zalet pudrów z filtrem SPF jest ich łatwość użycia, a także możliwość odświeżenia makijażu czy dodatkowego zmatowienia skóry.

Puder wystarczy aplikować tak często, jak to konieczne - za pomocą pędzla lub gąbki. Dzięki temu pudry z filtrem są praktyczne i doskonale nadają się do noszenia w torebce na co dzień, pozwalając na szybką poprawę ochrony przeciwsłonecznej w trakcie dnia.

Pierwszą propozycją w formie pudru, którą chcielibyśmy Wam przedstawić, jest kosmetyk Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30 Mineralny puder ochronny SPF 30 w pędzlu. Dostępny w 3 kolorach, dzięki czemu jego odcień można bez problemu dopasować do karnacji. Kosmetyk może być stosowany zarówno bezpośrednio po porannej pielęgnacji, jak i na makijaż.

Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30 319,00 zł Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30 Mineralny puder ochronny w pędzlu (kolor Medium) 4,3 g

Dla osób, którym zależy jednocześnie na wygodzie, jak i ekologicznych rozwiązaniach, polecamy Jane Iredale Powder-Me SPF30 Dry Sunscreen Puder z pędzlem SPF30. Nowoczesna forma pozwala bowiem na zakup wkładów uzupełniających do pędzla. Puder Jane Iredale dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych (w tym jednej transparentnej, która sprawdzi się w przypadku każdego odcienia skóry).

Powder-Me SPF 30 Dry Sunscreen 363,00 zł Jane Iredale Powder-Me SPF 30 Dry Sunscreen Puder z pędzlem (kolor Nude) 2 x 2,5 g

Jeśli szukacie pędzla z wyższym poziomem ochrony, świetną propozycją jest iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu. To rozwiązanie dla osób, którym zależy na subtelnym efekcie z dodatkową ochroną.

PerfecTint Powder SPF 40 390,60 zł PerfecTint Powder SPF 40 390,60 zł PerfecTint Powder SPF 40 390,60 zł PerfecTint Powder SPF 40 390,60 zł PerfecTint Powder SPF 40 390,60 zł iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Kość Słoniowa 2 x 3,5 giS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Kremowy 2 x 3,5 giS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Beż 2 x 3,5 giS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Brąz 2 x 3,5 giS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Głęboki Brąz 2 x 3,5 g

Jak jednak odpowiednio aplikować pudry w pędzlu? Każdy z pudrów przed zastosowaniem należy aktywować i wydobyć na pędzel cząsteczki pudru. Nakładać obficie przez co najmniej 60 sekund, małymi, okrężnymi ruchami. W razie potrzeby w trakcie aplikacji dołożyć puder na pędzel - tak, aby dokładnie pokryć całą powierzchnię skóry.

Sztyft lub pomadka

Skóra warg jest szczególnie delikatna i podatna na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV, dlatego powinna być szczególnie chroniona. Stosowanie pomadki do ust z SPF pomaga chronić skórę przed ich przesuszeniem, pękaniem czy przedwczesnym starzeniem. Nowoczesne błyszczyki czy balsamy łączą funkcję nawilżającej pomadki do ust z filtrem przeciwsłonecznym, zapewniając pełną ochronę, pielęgnację, a także piękny wygląd.

W celu zabezpieczenia ust można wybrać neutralne sztyfty lub balsamy, ale także kosmetyki, które zapewnią dodatkowy kolor. Jednym z takich kosmetyków jest Colorescience Lip Shine Błyszczyk ochronny do ust SPF35, który posiada ochronę na poziomie SPF35, a jednocześnie nadaje ustom wyrazu i objętości. Błyszczyk pielęgnuje usta, dbając o odpowiedni poziom nawilżenia i uwydatnia je dzięki obecności peptydów. Kosmetyk występuje w 4 wyjątkowych kolorach oraz wersji bezbarwnej.

Innym ciekawym produktem tej marki jest balsam Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm Balsam do ust oraz policzków SPF50. To wyjątkowy produkt stworzony do makijażu i ochrony ust, a także policzków. Produkt Colorescience posiada wysoki poziom fotoprotekcji na poziomie SPF50. Jednocześnie chroni i pielęgnuje skórę, nadając twarzy wyjątkowego charakteru.

Sunforgettable Total Protection Color Balm 179,00 zł Sunforgettable Total Protection Color Balm 179,00 zł Sunforgettable Total Protection Color Balm SPF 50 179,00 zł Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm Balsam do ust oraz policzków SPF50 (kolor Berry) 9 gColorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm Balsam do ust oraz policzków SPF50 (kolor Blush) 9 gColorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm SPF 50 Balsam do ust oraz policzków (kolor Bronze) 9 g

Warto także zaopatrzyć się w sztyfty bezbarwne, które możemy aplikować na dowolną partię twarzy i ciała, np. uszy czy skrzydełka nosa. Przykładem takiego szczytu jest Colorescience Total Protection Sport Stick Ochrona przeciwsłoneczna w sztyfcie SPF50.

Total Protection Sport Stick SPF 50 179,00 zł Colorescience Total Protection Sport Stick SPF 50 Ochrona przeciwsłoneczna w sztyfcie 18g

Krem lub podkład w kompakcie

Jeśli poprzednie propozycje nie przekonały Was do tego, że reaplikacja kosmetyków w ciągu dnia może być szybka, prosta i wygodna, to przychodzimy do Was z kolejną propozycją. Kremy i podkłady w kompakcie pozwalają na dokładną aplikację produktu na całej powierzchni twarzy. Kosmetyk nakłada się przy pomocy gąbeczki, która rozprowadza się go po skórze. W zależności od jego rodzaju może różnić się poziomem krycia oraz ochrony.

Pierwszym produktem, który chcielibyśmy przedstawić jest krem tonujący Cell Fusion C Toning Sun Cushion SPF 50+ / PA ++++ Kompaktowy krem tonujący z filtrem przeciwsłonecznym. Kosmetyk zapewnia ochronę na poziomie SPF 50. Może być stosowany zarówno jako kosmetyk bazowy w codziennej pielęgnacji, jak również jako kosmetyk do dokładania ochrony przeciwsłonecznej w ciągu dnia.

Pozwala on na subtelne wyrównanie kolorytu (bez dużego krycia). Kosmetyk Cell Fusion C dobrze sprawdzi się zarówno w codziennym stosowaniu, jak i na plaży, gdyż wygodna forma gąbeczki pozwala na higieniczną aplikację produktu również w sytuacji, gdy dokładamy kolejną warstwę kosmetyku.

Toning Sun Cushion SPF 50+ / PA ++++ 175,00 zł Cell Fusion C Toning Sun Cushion SPF 50+ / PA ++++ Kompaktowy krem tonujący z filtrem przeciwsłonecznym 13 g

Jeśli jednak interesuje Was produkt pozwalający na dokładne zatuszowanie niedoskonałości i osiągniecie efektu makijażowego, ciekawą propozycją może okazać się Skeyndor Protective Compact Make Up SPF50 Podkład koloryzujący w kompakcie. Podobnie, jak poprzednia propozycja, kosmetyk marki Skeyndor może być stosowany w ciągu dnia - również jako uzupełnienie makijażu.

Przyłbica ochronna

Dla osób, którym zależy na jak najwyższej ochronie skóry przed słońcem, najlepiej sprawdzi się przyłbica ochronna. To z pewnością jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki temu świetnie sprawdzi się nie tylko u osób aktywnych, spędzających dużo czasu na zewnątrz, ale także u tych korzystających z zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

W dodatku noszenie przyłbicy nie narusza makijażu. Dermomedica Youth Protector Blue - Violet Przyłbica fotoprotekcyjna - ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB, HEV to również świetne rozwiązanie dla osób borykających się z problemem nawracających przebarwień.

Youth Protector Blue - Violet 210,00 zł Dermomedica Youth Protector Blue - Violet Przyłbica fotoprotekcyjna - ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB, HEV 1 szt

Warto pamiętać, że ochrona przed słońcem nie ogranicza się tylko do twarzy. Ważne jest, aby chronić także pozostałe części ciała narażone na działanie promieniowania UV poprzez regularną aplikację kremów z filtrem. Dodatkowo w działaniu ochronnym ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce w najgorętszych godzinach dnia i pamiętać o noszeniu odzieży ochronnej (takiej jak kapelusz czy okulary przeciwsłoneczne).

Pamiętajmy, że ochrona przed słońcem jest nie tylko najlepsza w prewencji przeciwstarzeniowej, ale także stanowi klucz do zachowania zdrowej skóry. A jakie są Wasze ulubione sposoby na reaplikację filtrów w ciągu dnia na makijaż? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Ochrona przeciwsłoneczna
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#ochronaprzeciwsloneczna
Aleksandra Jankowiak

AleksandraJankowiak

Komentarze
2 komentarze
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Cenne rady dziękuję.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Dario również dziękujemy za komentarz. Cieszymy, że wpis był dla Pani przydatny. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Mesoestetic Mesoprotech Antiaging Facial Sun Mist SPF 50+ Mgiełka do twarzy 60 ml przejdź do sklepu
Mesoestetic Mesoprotech Antiaging Facial Sun Mist SPF 50+
Mgiełka do twarzy 60 ml
Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30 Mineralny puder ochronny w pędzlu (kolor Medium) 4,3 g przejdź do sklepu
Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30
Mineralny puder ochronny w pędzlu (kolor Medium) 4,3 g
Jane Iredale Powder-Me SPF 30 Dry Sunscreen Puder z pędzlem (kolor Nude) 2 x 2,5 g przejdź do sklepu
Jane Iredale Powder-Me SPF 30 Dry Sunscreen
Puder z pędzlem (kolor Nude) 2 x 2,5 g
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Kość Słoniowa 2 x 3,5 g przejdź do sklepu
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40
Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Kość Słoniowa 2 x 3,5 g
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Kremowy 2 x 3,5 g przejdź do sklepu
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40
Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Kremowy 2 x 3,5 g
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Beż 2 x 3,5 g przejdź do sklepu
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40
Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Beż 2 x 3,5 g
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Brąz 2 x 3,5 g przejdź do sklepu
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40
Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Brąz 2 x 3,5 g
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40 Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Głęboki Brąz 2 x 3,5 g przejdź do sklepu
iS Clinical PerfecTint Powder SPF 40
Puder ochronny SPF 40 w pędzlu - kolor Głęboki Brąz 2 x 3,5 g
Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm Balsam do ust oraz policzków SPF50 (kolor Berry) 9 g przejdź do sklepu
Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm
Balsam do ust oraz policzków SPF50 (kolor Berry) 9 g
Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm Balsam do ust oraz policzków SPF50 (kolor Blush) 9 g przejdź do sklepu
Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm
Balsam do ust oraz policzków SPF50 (kolor Blush) 9 g
Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm SPF 50 Balsam do ust oraz policzków (kolor Bronze) 9 g przejdź do sklepu
Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm SPF 50
Balsam do ust oraz policzków (kolor Bronze) 9 g
Colorescience Total Protection Sport Stick SPF 50 Ochrona przeciwsłoneczna w sztyfcie 18g przejdź do sklepu
Colorescience Total Protection Sport Stick SPF 50
Ochrona przeciwsłoneczna w sztyfcie 18g
Cell Fusion C Toning Sun Cushion SPF 50+ / PA ++++ Kompaktowy krem tonujący z filtrem przeciwsłonecznym 13 g przejdź do sklepu
Cell Fusion C Toning Sun Cushion SPF 50+ / PA ++++
Kompaktowy krem tonujący z filtrem przeciwsłonecznym 13 g
Dermomedica Youth Protector Blue - Violet Przyłbica fotoprotekcyjna - ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB, HEV 1 szt przejdź do sklepu
Dermomedica Youth Protector Blue - Violet
Przyłbica fotoprotekcyjna - ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB, HEV 1 szt
Jane Iredale Powder-Me SPF 30 Dry Sunscreen Puder z pędzlem (kolor Golden) 2 x 2,5 g przejdź do sklepu
Jane Iredale Powder-Me SPF 30 Dry Sunscreen
Puder z pędzlem (kolor Golden) 2 x 2,5 g
Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30 Mineralny puder ochronny w pędzlu ( kolor Fair ) 4,3 g przejdź do sklepu
Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30
Mineralny puder ochronny w pędzlu ( kolor Fair ) 4,3 g
Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30 Mineralny puder ochronny w pędzlu (kolor Tan) 4,3 g przejdź do sklepu
Colorescience Sunforgettable Brush-On Shield SPF 30
Mineralny puder ochronny w pędzlu (kolor Tan) 4,3 g
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 57131 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 508 504 506 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka