Jak ułożyć pielęgnację przy kuracji na przebarwienia Cosmelan?

14.11.2021 KLAUDIA ROMANOWSKA 9832 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Przebarwienia to przypadłość dotykająca coraz większą część społeczeństwa. Skuteczna terapia wymaga właściwego doboru składników aktywnych, umiejętnego rozplanowania w czasie i uzupełnienia o odpowiednie produkty kojące, regenerujące oraz ochronne. Cosmelan to jedna z najefektywniejszych dostępnych kuracji depigmentacyjnych. W tym wpisie opowiemy Wam, jak ułożyć pielęgnację podczas terapii. Jeżeli rozważacie podjęcie działania rozjaśniającego z marką Mesoestetic, zapraszamy do lektury!

Wpis z serii: Marka

Szacuje się, że ponad 90% osób po 50 roku życia boryka się z problemem przebarwień. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, walka z przebarwieniami nie należy do najłatwiejszych. Aby usunąć uporczywe przebarwienia po trądziku (tzw. przebarwienia pozapalne), przebarwienia hormonalne, plamy posłoneczne czy soczewicowate, należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, stosować do kilku bardzo ważnych zasad i wybrać skuteczną kurację depigmentacyjną np. Cosmelan.

Czym jest kuracja depigmentująca Cosmelan?

Mesoestetic Cosmelan 2 Krem na przebarwienia 30 g

Cosmelan i Demamelan, dostępne w ofercie hiszpańskiej marki Mesoestetic to przede wszystkim terapie rozjaśniające. Mimo, że na początku stosowania może pojawić się złuszczanie, to nie są to klasyczne peelingi chemiczne. Powinny być one rozpatrywane jako kuracje depigmentujące, które doskonale poradzą sobie z każdym typem przebarwień. Cosmelan może być stosowany niemal przy każdym rodzaju skóry. Oczywiście warto skonsultować tę kwestię ze specjalistą i zachować szczególną ostrożność w przypadku skóry reaktywnej, wrażliwej, z rumieniem. Należy podkreślić, że za każdym razem kwalifikacji do zabiegu powinien dokonać doświadczony i przeszkolony kosmetolog lub dermatolog. Kuracja opiera się bowiem na synergicznym działaniu zabiegu gabinetowego i pielęgnacji domowej.

Cosmelan i Demamelan, dostępne w ofercie hiszpańskiej marki Mesoestetic to przede wszystkim terapie rozjaśniające.

Cosmelan 2 575,00 zł Mesoestetic Cosmelan 2 Krem na przebarwienia 30 g

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury wpisu: Kuracje depigmentacyjne Cosmelan i Dermamelan - co warto wiedzieć? W tym miejscu chcielibyśmy również zaznaczyć, że w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się krem przeznaczony do pielęgnacji domowej - Cosmelan 2. Natomiast całość terapii Cosmelan jest dostępna w autoryzowanych salonach kosmetologicznych oraz gabinetach lekarskich.

Jak ułożyć pielęgnację przy kuracji na przebarwienia Cosmelan?

Mimo, że producent udostępnia szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu i częstotliwości aplikacji poszczególnych produktów, to ostateczny schemat działania zawsze powinien być dobrany indywidualnie przez terapeutę prowadzącego kurację. Przez cały czas trwania terapii należy również pozostawać pod opieką i kontrolą kosmetologa lub lekarza dermatologa przeszkolonego przez markę Mesoesetetic i obserwować uważnie swoją skórę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zgłaszać niepokojące objawy. Pamiętajmy także, że wyłącznie stosowanie pełnego protokołu gwarantuje skuteczność terapii.

W dzisiejszym artykule omówimy podstawowe zasady dotyczące przebiegu kuracji Cosmelan. Przedstawimy także nasze propozycje kosmetyków, które doskonale sprawdzą się do pielęgnacji domowej w tym szczególnym czasie. Zapraszamy do lektury!

Przygotowanie skóry twarzy

Przed rozpoczęciem kuracji należy dokładnie przeanalizować stan skóry i jej potrzeby. Terapia depigmentująca z zastosowaniem Cosmelan jest bardzo wymagająca, dlatego najpierw należy zadbać o odpowiednią regenerację. Skóra nie może być objęta stanem zapalnym. Oznacza to, że kuracja Cosmelan nie jest dobrym wyborem w fazie trądziku aktywnego czy też bezpośrednio po oparzeniu słonecznym. Zachęcamy także do odpowiedniego zaplanowania terapii w kontekście życia zawodowego i towarzyskiego. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach stosowania możemy doświadczyć dyskomfortu, podrażnienia, uczucia ściągnięcia czy też złuszczania. W związku z tym skóra może wyglądać gorzej.

Delikatne oczyszczanie twarzy

Jeśli jesteście pewni, że Wasza skóra jest gotowa na rozpoczęcie terapii depigmentującej Cosmelan, możecie przystąpić do kompletowania zestawu kosmetyków uzupełniających pielęgnację domową. Absolutną podstawą jest delikatne oczyszczanie skóry z poszanowaniem jej bariery hydrolipidowej. W tym szczególnym czasie nie rekomendujemy stosowania mocno pieniących się żeli czy kosmetyków na bazie kwasów AHA lub BHA. Doskonałym wyborem będzie Hydracream Fusion, czyli równoważący i przeciwdziałający zanieczyszczeniom krem - olejek do mycia twarzy. Oprócz łagodnego działania myjącego, preparat zapewnia skórze działanie antyoksydacyjne. Ponadto, wspomaga funkcjonowanie mikrobioty i odbudowę płaszcza ochronnego.

Hydracream Fusion 125,00 zł Mesoestetic Hydracream Fusion Równoważący i przeciwdziałający zanieczyszczeniom krem - olejek do mycia twarzy 100 ml

Odbudowa i odżywianie skóry twarzy

Krokiem, którego nie możemy pominąć bezpośrednio po zaaplikowaniu kremu Cosmelan 2, jest preparat natłuszczający i odbudowujący warstwę hydrolipidową. Bogate portfolio marki Mesoestetic pozwala nam na wybór pomiędzy dwoma kosmetykami: Melan Recovery - Krem o silnych właściwościach natłuszczających oraz nawilżających oraz Hydra-Vital Factor K - Krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym na twarz i szyję. Pierwszy z nich został zaprojektowany specjalnie z myślą o uzupełnieniu kuracji kremem Cosmelan 2. Zapewnia skórze ukojenie, niweluje zaczerwienienia i przywraca komfort. Dodatkowo zawiera składniki delikatnie regulujące proces melanogenezy, czyli powstawania barwnika. Z kolei krem Hydra-Vital Factor K skupia swoje działanie przede wszystkim na nawilżeniu skóry. Zawarte w nim substancje zapobiegają ucieczce wilgoci, tworząc na skórze delikatny film ochronny. W związku z tym formuła preparatu zabezpiecza naskórek, zmniejszając uczucie suchości i ściągnięcia.

Melan Recovery 220,00 zł Mesoestetic Melan Recovery Krem o silnych właściwościach natłuszczających oraz nawilżających 50 ml

Ochrona przeciwsłoneczna przy problemie przebarwień

Równie ważnym elementem terapii jest ochrona przeciwsłoneczna. Kosmetyk fotoochronny musi być stosowany codziennie, nie tylko podczas pielęgnacji porannej, ale także co 2-3 godziny w ciągu dnia. Reaplikacja preparatu przeciwsłonecznego jest niezmiernie ważna, dlatego że stosowane w kosmetykach filtry chemiczne ulegają destabilizacji wskutek pochłaniania promieniowania UV. Z kolei filtry fizyczne mogą zostać mechanicznie usunięte z powierzchni naskórka, na przykład poprzez tarcie. Nie dajcie się zwieść pochmurnej, jesienno-zimowej aurze. Promieniowanie UVA, które jest główną przyczyną przyspieszonego starzenia się, a także powstawania przebarwień, dociera do powierzchni Ziemi zarówno latem, jak i zimą w takim samym natężeniu. Przenika ono również przez szyby okienne i samochodowe. Dlatego niezależnie od pory roku oraz tego, czy pozostajecie w pomieszczeniach zamkniętych czy przebywacie na zewnątrz, krem z filtrami UV musi zostać Waszym przyjacielem. Nasi faworyci w tej kategorii to duet Mesoprotech Melan 130+ - Fluid koloryzujący SPF 50+ oraz Antiaging Facial Sun Mist - Mgiełka do twarzy SPF 50+. Polecamy Wam stosowanie fluidu podczas pielęgnacji porannej. Ze względu na zawartość pigmentu może z powodzeniem zastąpić delikatny makijaż. Jego formuła została ponadto wzbogacona o składniki wspomagające usuwanie przebarwień. Fotoprotekcyjna mgiełka do twarzy to z kolei niezwykle wygodny sposób do replikacji filtrów przeciwsłonecznych w ciągu dnia. Preparat ten może być też aplikowany na makijaż.

Mesoprotech Melan 130 190,00 zł Mesoestetic Mesoprotech Melan 130 Fluid koloryzujacy SPF50+ 50 ml

Ukojenie i regeneracja

Jeśli uczucie dyskomfortu jest bardzo duże, możemy uzupełnić terapię o maskę o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym Hydra Vital Face Mask. Preparat ten, aplikowany grubszą warstwą, doskonale odbudowuje uszkodzoną barierę ochronną naskórka, przynosząc natychmiastowe ukojenie. Maska stymuluje procesy regeneracyjne i odnowę komórkową, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku skóry podrażnionej i przesuszonej. Składniki aktywne zawarte w tym preparacie działają dwukierunkowo: intensywnie wiążą wilgoć, a jednocześnie relipidują. Takie połączenie sprawia, że odpowiadają na podstawowe potrzeby skóry poddanej terapii Cosmelan.

Hydravital Face Mask 270,00 zł Mesoestetic Hydravital Face Mask Maska o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym 100 ml

Nawilżanie skóry twarzy

W drugiej i trzeciej fazie kuracji domowej istnieje możliwość rozbudowania schematu pielęgnacyjnego. Aby przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia i zwiększyć jej elastyczność, do pielęgnacji domowej warto wprowadzić Ha Densimatrix - Serum z kwasem hialuronowym. Rekomendujemy stosowanie tego kosmetyku podczas pielęgnacji porannej, bezpośrednio pod krem z filtrami UV. Doskonale radzi sobie z odwodnieniem ze względu na zawartość cząsteczek kwasu hialuronowego o różnej wielkości. W innowacyjnej formule znajduje się także kompleks anty-hialuronidazy chroniący przed degradacją naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. Serum Ha Densimatrix to doskonały wybór dla każdego rodzaju skóry, nie tylko w czasie trwania kuracji Cosmelan.

Ha Densimatrix 305,00 zł Mesoestetic Ha Densimatrix Serum z kwasem hialuronowym 30 ml

Kuracja depigmentująca Cosmelan to niezwykle efektywny sposób walki z niechcianymi przebarwieniami. Ze względu na wysoką skuteczność jest chętnie wybierana przez wiele osób borykających się z problemem plam pigmentacyjnych. Pamiętajmy jednak, że ze względu na intensywne działanie wymaga ona zachowania szczególnej ostrożności i stosowania się do kilku bardzo ważnych zasad. Przede wszystkim na podkreślenie zasługuje fakt, iż tylko przeprowadzanie pełnego protokołu zapewnia skuteczność terapii. Za każdym razem należy pozostawać pod czujnym okiem terapeuty i niezwłocznie zgłaszać wszystkie niepokojące zjawiska. W pielęgnacji domowej zachęcamy Was do minimalizmu kosmetycznego. Podstawę w tym czasie powinny stanowić cztery produkty: serce kuracji, czyli krem Cosmelan 2, delikatny preparat myjący - Hydracream Fusion, krem regenerujący Melan Recovery oraz fluid fotoochronny Mesoprotech Melan 130+. W zależności od potrzeb i stanu skóry można natomiast wzbogacić schemat pielęgnacyjny o kosmetyki wymienione przez nas w dzisiejszym artykule.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne i wpłyną pozytywnie na skuteczność Waszych terapii rozjaśniających przebarwienia. Koniecznie podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami!

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Filtr przeciwsłoneczny SPF 40-50 Kuracja Kosmetyki na przebarwienia Złuszczanie
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#filtrprzeciwslonecznyspf4050 #kuracja #kosmetykinaprzebarwienia #zluszczanie
Klaudia Romanowska

KlaudiaRomanowska

Komentarze
6 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

To tylko część prawdy o tej kuracji. Autor bardzo powściągliwie napisał o intensywności zabiegu. Przez pierwsze dwa tygodnie wygląda się strasznie- skóra wciąż się łuszczy, jest bardzo podrażniona i bolesna, może się pojawić opryszczka. Wciąż dokładany jest krem złuszczający a na to natłuszczający i filtr. Chodzi się z tłustą paćką na twarzy i wygląda się fatalnie. Jeśli komuś to nie przeszkadza to ok, ale musiałam wziąć dwa tygodnie urlopu. Kolejny tydzień- wygląd poprawia się niewiele. Dopiero po 3 tygodniach wraca się do w miarę normalnego wyglądu. Byłam zachwycona efektem uzyskanym po miesiącu kuracji. Po kolejnym- plamy wróciły a Pani doktor wykonująca zabieg stwierdziła, że tak czasem bywa. Mi zabrakło pełnych informacji na temat tego zabiegu przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu i dolegliwościach jakie się z tym wiążą. Czasem gdy czytam takie artykuły i nachodzi mnie chęć na powtórkę, czytam swoje notatki wykonane w trakcie zabiegu. Wtedy chęć mi przechodzi. Każdy kto zdecyduje się na ten zabieg powinien poznać dokładny jego przebieg a nie tylko lukrowany opis, jak w tym artykule.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Szanowna Pani, dziękujemy za Pani komentarz i podzielenie się swoimi doświadczeniami. Jak najbardziej zgadzamy się z Pani opinią, że kuracja Cosmelan jest bardzo intensywna i w trakcie jej trwania można doświadczyć wielu skutków ubocznych. Dlatego też podkreślamy, że za każdym razem kwalifikacji do zabiegu powinien dokonać doświadczony i przeszkolony kosmetolog lub dermatolog. W obowiązku specjalisty, który wykona zabieg leży bowiem dokładne poinstruowanie Pacjenta oraz wyjaśnienie, jakie dolegliwości mogą się pojawić. W naszym artykule omówiliśmy jedynie kwestię pielęgnacji domowej już po zabiegu. Ma ona na celu łagodzenie podrażnienia i dyskomfortu. Podczas konsultacji indywidualnych zawsze podkreślamy, że kuracja Cosmelan jest jedną z najintensywniejszych terapii na rynku kosmetologicznym, ale absolutnie nie powinna być stosowania jeśli nie ma ku niej wskazań lub występują przeciwwskazania. Warto zatem z pełną świadomością poddać się zabiegowi gabinetowemu i kontynuować terapię minimum przez 3 miesiące w domu, aby uzyskać pożądany efekt, a wszelkie wątpliwości konsultować ze specjalistą, pod którego opieką pozostajemy. Przed wykonaniem zabiegu warto dopytać o cały przebieg kuracji. Zachęcamy także do odpowiedniego zaplanowania terapii w kontekście życia zawodowego i towarzyskiego, o czym wspomnieliśmy we wpisie.
W naszej ofercie dostępne są również mniej inwazyjne preparaty depigmentujące o równie efektywnym działaniu przeznaczone do pielęgnacji domowej.
Gdyby była Pani zainteresowana doborem indywidualnego schematu pielęgnacyjnego, pozostajemy do dyspozycji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Wykonałam zabieg Cosmelan 27.12.2021. Pierwsze trzy tygodnie to masakra na twarzy, do dziś mam skórę bardzo podrażnioną i czerwoną. Lekko jeszcze się łuszczy. Przebarwienie z czoła zeszło, ale boję się nawrotu skoro wszyscy którzy pisali, że wracały im przebarwienia.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Moniko, bardzo dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoimi doświadczeniami. We wpisie staraliśmy się zaznaczyć, że w pierwszych tygodniach kuracji zazwyczaj pojawia się uczucie dyskomfortu, ściągnięcia oraz podrażnienie i złuszczanie. W związku z tym skóra może wyglądać gorzej. Dlatego przez cały czas trwania terapii należy pozostawać pod opieką i kontrolą specjalisty, który zalecił i wykonał zabieg. Bardzo ważna jest w tym wypadku pielęgnacja pozabiegowa i postępowanie w domu, gdyż wyłącznie stosowanie pełnego protokołu gwarantuje skuteczność terapii. Pełen protokół obejmuje zabieg w gabinecie oraz 3-miesięczną kurację domową, natomiast ostateczny schemat działania zawsze powinien być dobrany indywidualnie przez terapeutę prowadzącego kurację. Nie należy zapominać o sumiennym stosowaniu ochrony przed promieniowaniem UV i o unikaniu ekspozycji na słońce. Niestety, jeśli skóra ma predyspozycję do powstawania przebarwień, trzeba zachować szczególną ostrożność i przez cały rok stosować się do metod zapobiegających powstawaniu zmian pigmentacyjnych. Jeśli miałaby Pani ochotę na konsultację z kosmetologiem, pozostajemy do dyspozycji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, kilka informacji na początek: 8 lat temu miałam wykonany pełny zabieg: maska u lekarza i Cosmelan2 do domu. Masakra. Uczulenie, brak snu, podrażnienie, kilkanaście miesięcy doprowadzania skóry do możliwego funkcjonowania. Znienawidziłam. Potem lasery, różne gabinety kosmetyczne itd. Jakieś 3 lata temu zdecydowałam się na sklep topestetic i wspólnie ułożoną pielęgnacje. Przyszedł czas na plamy, które są moja zmorą. Mam brązowe zgrubienia na twarzy, 45 lat, jasną skórę z plamami. Cosmelan2- po obejrzeniu filmików w internecie, przeczytaniu wszystkich możliwych wpisów i komentarzy moja opinia: przygotuj skórę (zero inwazyjnych kremów zabiegów łącznie z witaminą C przez jakiś czas przed), zadbaj o całą serię, którą kosmetolodzy ułożą z Tobą (ja 8 lat temu nie miałam fantastycznego Hydracream Fusion, Melan Recovery różowy, Mesoprotech 130 oraz kwasu ha Densimatrix). To jest bardzo ważne! Zadzwoń i dopytaj, jeśli czujesz, że coś jest nie tak. (Moja lekarka powiedziała wtedy: trudno, może ma Pani uczulenie na jakiś składnik). Czasem pełny zabieg to za dużo - tak było u mnie. Reasumując: plamy pięknie się rozjaśniają. Skórę ratuję, gdy jest podrażniona i opuchnięta, pomijając 3 dawkę w ciagu dnia. Smaruję twarz, okolice oczu (tak, tam też pięknie się napina i rozjaśnia) szyję - co 2 dzień. Pory zwężone, piękna nowa skora na twarzy (bez medycyny estetycznej) plamy rozjaśnione (wiem ze bedą ze mną na zawsze, ale to nie oznacza ze mogą się rozszerzać i zgrubiać na czole i skroniach i brodzie). To jest kuracja: nie serum, krem na przebarwienia (ważne żeby się nastawić psychicznie- przez 3 miesiące nie zawsze będzie łatwo). Polecam każdej osobie, która się przygotuje i potraktuje bardzo poważnie kurację. PS. Niekoniecznie zawsze można znaleźć kompetentnego lekarza lub kosmetologa przeszkolonego, który będzie wiedział, że „ jesteśmy zielone w temacie” - dlatego pytajcie. Dzwońcie tu, pytajcie lekarza, czytajcie, sprawdzajcie co się dzieje na poszczególnych etapach, jak skora reaguje „ dobrze”, a co jest nie porządane. To jest najlepsza rzecz na rynku włączając lasery, przypalając kolagen, stosując chemię, płacąc po kilka stów za kolejne sera do twarzy.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie do naszego sklepu i podzielnie się swoją historią. Cieszymy się, że w przypadku Pani skóry kuracja przyniosła pożądane efekty. W pełni zgadzamy się z tym, że podczas stosowania produktu istotne jest dzielenie się swoimi wątpliwościami i zadawanie pytań osobom przeszkolonym w kwestii kuracji Cosmelan.

Pozdrawiamy serdecznie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 48867 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 22 641 03 59 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka