Wybraliśmy 10 skutecznych kosmetyków na przebarwienia na twarzy

10.03.2024 ANNA SPECZIK 2544 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Mamy do czynienia z różnego rodzaju przebarwieniami i każde powinniśmy inaczej traktować - zarówno planując kompleksową pielęgnację, jak i specjalistyczne zabiegi. Leczenie i profilaktyka plam pigmentacyjnych mogą się różnić ze względu na ich charakter. Jedne powstają na podłożu hormonalnym, mechanicznych urazów, silnej ekspozycji słonecznej, a inne są wynikiem np. zmian trądzikowych. Zależy nam również na pielęgnacji dostosowanej do wieku, by odnieść jak najwięcej korzyści dla wyglądu skóry.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji na przebarwienia?

Plamy pigmentacyjne ulegają znacznemu rozjaśnieniu dzięki odpowiednio prowadzonej komplementarnej pielęgnacji. W ich miejscu zawsze jednak będzie istniało ryzyko ponownego przyciemnienia skóry.

Zapobiegając nawrotom przebarwień, kluczowe znaczenie ma stosowanie kosmetyków podtrzymujących efekt kuracji rozjaśniających, uwzględniając przy tym konieczną całoroczną fotoprotekcję.

Gdy nasza skóra ma silną tendencję do nadprodukcji melaniny, wówczas nigdy nie powinniśmy z tego rezygnować. Poniżej znajdziecie propozycje różnego rodzaju dermokosmetyków, które są dużym wsparciem dla skór z przebarwieniami.

Biologique Recherche Lotion P50 PIGM 400 Złuszczający i rozjaśniający lotion 150 ml

Przed nami jeden z czterech słynnych lotionów, które są niezastąpionym punktem wyjściowym do każdej pielęgnacji Biologique Recherche. Łączy w sobie działanie toniku i peelingu. Liczba 50, którą dostrzegamy w nazwie każdego z nich, symbolizuje orientacyjny czas dwóch cykli komórkowych przeliczonych na dni.

Tyle skóra potrzebuje na osiągnięcie zadowalających korzyści z regularnego stosowania lotionu. P50 PIGM 400 jest wielofunkcyjnym preparatem wzbogaconym o kwasy złuszczające i i substancje o właściwościach rozjaśniających. Stosując go każdego dnia rano i wieczorem pomagamy skórze odzyskać blask i ujednolicenie. Staje się ona gładsza i lepiej przyswaja substancje aktywne z pozostałej pielęgnacji.

Ten rodzaj lotionu będzie odpowiedni nawet dla najbardziej wrażliwych skór. Świetnie się sprawdzi w przypadku cer ze skłonnością do przetłuszczania się dzięki zdolności regulacji wydzielania sebum.

Działanie rozjaśniające oraz zapobiegające powstawaniu nowych przebarwień będzie dopełniał Biologique Recherche Creme PIGM 400 aktywny krem rozjaśniający na przebarwienia.

Lotion P50 PIGM 400 cena w sklepie Biologique Recherche Lotion P50 PIGM 400 Złuszczający i rozjaśniający lotion 150 ml

Sesderma Azelac RU Gel Cream Krem-Żel depigmentujący 50 ml

Dla skór z zaburzeniami pigmentacji i objawami starzenia hiszpańska marka Sesderma opracowała linię Azelac RU. W tym miejscu przedstawiamy preparat w postaci krem-żelu do pielęgnacji nocnej, który przynosi znakomite rezultaty w hiperpigmentacji pozapalnej w miejscach, gdzie wcześniej występowały zmiany trądzikowe, ale także w plamach pigmentacyjnych wywołanych przez słońce, ciążę, starzenie czy kuracje hormonalne.

Ta lekka w konsystencji formuła zawiera aktywne substancje rozjaśniające, takie jak kwas azelainowy, 4-butyl rezorcynol, a także czynniki wzrostu (HGH, EGF, TGF-BETA2, IGF) pochodzenia roślinnego, które niwelują objawy fotostarzenia skóry oraz redukują drobne linie i zmarszczki. Dodatek retinolu i retinalu będzie potęgować działanie depigmentujące i przeciwstarzeniowe. Składniki aktywne są zamknięte w liposomach, dzięki czemu swobodnie docierają do głębszych warstw skóry.

Azelac RU Gel Cream 181,00 zł Sesderma Azelac RU Gel Cream Krem-Żel depigmentujący 50 ml

Medik8 Crystal Retinal 3 Stabilne serum na noc o średniej mocy z aldehydem retinowym 30 ml

Medik8 to marka, która w pielęgnacji bardzo mocno stawia na aktywne formy witaminy A w różnych stężeniach. Posiada kilka linii dermokosmetyków z tą substancją. Dokładnie opisaliśmy je we wpisie: Retinoidy w kosmetykach Medik8 na zmarszczki, utratę jędrności, trądzik i zaskórniki.

Od dawna jest nam znana odmładzająca moc retinoidów, ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że mają one wpływ także na redukcję przebarwień. Ich głównym mechanizmem jest przyspieszenie cyklu odnowy komórek. Wraz z wybranym dziennym serum o właściwościach rozjaśniających taka kompleksowa terapia przynosi bardzo dobre i stosunkowo szybkie rezultaty.

Medik8 Crystal Retinal, z której pochodzi Crystal Retinal 3, opiera swoje działanie na formie aldehydu retinowego, która jest odpowiednia dla osób rozpoczynających pielęgnację z witaminą A. W tym serum pomocniczo występują również kwas hialuronowy, gliceryna i witamina E, które zapewniają wygładzenie i nawilżenie skóry.

To idealne rozwiązanie dla osób, które z jednej strony walczą z niedoskonałościami w przebiegu trądziku, z drugiej strony skóra ta ma nierównomierny koloryt i strukturę, a przy tym wszystkim poszukują także silnej prewencji przeciwstarzeniowej.

Crystal Retinal 3 279,00 zł Medik8 Crystal Retinal 3 Stabilne serum na noc o średniej mocy z aldehydem retinowym 30 ml

Jan Marini Marini Luminate Face Lotion Lotion depigmentacyjny 30 ml

W tym lotionie mamy do czynienia z selektywnym połączeniem aż 6 aktywnych składników rozjaśniających wraz z 0,3% all trans retinolem. Są to substancje o multifunkcyjnym działaniu. Jedne z nich stanowią silną antyoksydację, inne wykazują zdolność redukcji toczącego się w skórze stanu zapalnego, a jeszcze inne to skuteczne inhibitory tyrozynazy, które hamują aktywność tego enzymu i ograniczają tym samym melanogenezę.

W recepturze lotionu Jan Marini mamy do czynienia także ze specjalnym składnikiem o nazwie Nonapeptide-1, który z wysoką skutecznością hamuje ten proces i zmniejsza syntezę melaniny.

Preparat ten może być stosowany samodzielnie, a także jako 3 krok zgodnie z fazami pielęgnacji nocnej Jan Marini Skin Care Management System Starter. Sprawdzi się w przypadku wszystkich typów skór. Istotne jest natomiast przestrzeganie zasad stosowania, które marka dokładnie wyznacza, a więc przede wszystkim stopniowe wprowadzanie lotionu. Efektem ubocznym tej pielęgnacji, aczkolwiek bardzo pożądanym przez skóry dojrzałe, jest wyraźne zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek.

Marini Luminate Face Lotion 420,00 zł Jan Marini Marini Luminate Face Lotion Lotion depigmentacyjny 30 ml

Mesoestetic Dermamelan Treatment Krem na przebarwienia do stosowania w domu 30 g

To bardzo intensywnie kuracja marki Mesoestetic, która stanowi drugi etap medycznego zabiegu depigmentacyjnego i wymaga odpowiedniego przygotowania. W jej trakcie nie wolno stosować równolegle innych potencjalnie drażniących dermokosmetyków, np. na bazie kwasów złuszczających czy retinoidów. Należy je odstawić najlepiej 3-4 tygodnie wcześniej, a podczas kuracji polegać jedynie na nawilżającej i regenerującej skórę pielęgnacji.

W tym miejscu szczególnie chcemy polecić Mesoestetic Hydra-Vital Factor K krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym na twarz i szyję, który nie ma sobie równych w przypadku działań naprawczych w skórze podczas kuracji Dermamelan. To, co warte podkreślenia, jest ona skuteczna na każdy typ przebarwień, nawet najbardziej opornych. Poprzez intensywne działanie na białka strukturalne kuracja wykazuje dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe.

Kuracji mogą poddać się skóry o każdym fototypie, a częstotliwość aplikacji dobieramy indywidualnie do aktualnego stanu i rodzaju skóry. Nie jest wskazana dla skór wrażliwych, z rumieniem i trądzikiem różowatym, a także przy aktywnych stanach zapalnych i trądziku pospolitym. Przybliżony czas kuracji depigmentującej to 4 miesiące.

Po jej zakończeniu warto włączyć w pielęgnację aktywne serum podtrzymujące ten spektakularny efekt. Znakomicie sprawdzi się tu serum Mesoestetic Melan, któremu poświęciliśmy poniższy akapit.

Dermamelan Treatment 720,00 zł Mesoestetic Dermamelan Treatment Krem na przebarwienia do stosowania w domu 30 g

Mesoestetic Melan Tran3x New Intensywny koncentrat o działaniu depigmentującym na noc 30 ml

Bezbarwne, wodniste serum, które natychmiast się wchłania i dzięki temu łatwo, przyjemnie i szybko się go nakłada, co dla wielu z nas jest bardzo cenne, zwłaszcza w porannej rutynie, kiedy się spieszymy i z reguły nie mamy zbyt wiele czasu. Swoją skuteczność opiera na kompleksie enzymatycznym, w skład którego wchodzą kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy oraz enzymatycznego składnika aktywnego, niacynamidu, kwasu traneksamowego, a także połączenia kwasu sojowego z glikogenem morskim.

Każdy z tych składników z osobna działa korzystnie w kontekście ujednolicenia kolorytu, a w tak bogatym zestawieniu stanowi niezwykle intensywną pielęgnację depigmentującą. Należy pamiętać, że kwasy przebudowują naskórek i eliminują melaninę, zwiększają także syntezę kolagenu i elastyny.

Mesoestetic to ekspert w dziedzinie redukcji przebarwień i ten preparat jest kolejnym dowodem na to, że profilaktyka przebarwień może być niezwykle skuteczna. W dodatku rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku skór skłonnych do zapychania oraz w redukcji zmian o podłożu trądzikowym.

Melan Tran3x New 332,00 zł Mesoestetic Melan Tran3x New Intensywny koncentrat o działaniu depigmentującym na noc 30 ml

Dermomedica Sylimarin Reti C Glow Cream Luksusowy krem z witaminą C, sylimaryną, retinolem i kompleksem antyoksydacyjnym 60 ml

Składniki aktywne w tym kosmeceutyku zostały tak dobrane, aby działały synergicznie w kierunku zmniejszenia oznak starzenia, zagęszczenia skóry i rozjaśnienia plam pigmentacyjnych. Krem Dermomedica przeznaczony jest dla skóry normalnej, suchej i mieszanej, z nierówną strukturą i z oznakami starzenia się. Będzie także doskonałą kuracją dla skór po przebytym trądziku wieku dorosłego, który pozostawił po sobie blizny i przebarwienia. Z pewnością nie jest to krem polecany dla skór wrażliwych.

Na naszą uwagę zasługuje sylimaryna, która jest przewodnią substancją czynną w tej recepturze. Udowodniona została jej zdolność do niwelowania szkodliwych skutków promieniowania słonecznego i zmniejszania stresu oksydacyjnego, co w kontekście walki z przebarwieniami ma zasadnicze znaczenie. Została ona połączona z kapsułkowanym retinolem. Innymi ważnymi składnikami wspomagającymi pielęgnację są amfifilowa witamina C, kwas salicylowy, kwas ferulowy, glutation, witamina E i kofeina.

Sylimarin Reti C Glow Cream 419,00 zł Dermomedica Sylimarin Reti C Glow Cream Luksusowy krem z witaminą C, sylimaryną, retinolem i kompleksem antyoksydacyjnym 60 ml

Dermaquest SkinBrite Cream Przeciwstarzeniowy krem rozjaśniająco-wybielający 57 ml

Dla tych, którzy poszukują aktywnego kremu na przebarwienia, przedstawiamy kolejną, wartą uwagi propozycję - przez wielu bardzo dobrze już poznany przeciwstarzeniowy krem rozjaśniająco-wybielający Dermaquest. W tej nazwie mieści się dokładnie pełne spektrum jego działania. W przeciwieństwie do wyżej wspomnianego kremu, Skinbrite Cream jest dozwolony i bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Jak doskonale wiemy, przebarwienia powstające w tym okresie to bardzo powszechny problem, który niestety może z nami już pozostać i się utrwalać. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zacząć zwalczać przebarwienia już we wczesnym etapie ich powstawania. Temat przebarwień w ciąży poruszyliśmy we wpisie: Przebarwienia w ciąży - jak je niwelować i jak im zapobiegać?

Wracając do Skinbrite Cream, w jego składzie zastosowane zostały lipofilowa forma witaminy C i aż 16 inhibitorach tyrozynazy. Wykazuje on także działanie przeciwzapalne i silnie antyoksydacyjne. Jest to również idealne rozwiązanie dla skór naczyniowych i z tendencją do zaczerwienień.

SkinBrite Cream 438,00 zł Dermaquest SkinBrite Cream Przeciwstarzeniowy krem rozjaśniająco-wybielający 57 ml

Beaute Pacifique Tyrostase Krem rozjaśniający 50 ml

Krem Tyrostase marki Beaute Pacifique stanowi skuteczną terapię przebarwień posłonecznych i pozapalnych. Jest odpowiedni w przypadku każdego rodzaju skóry. Krem stosuje się na miejscowo na przebarwienia lub na większe obszary twarzy z nierównomiernym kolorytem. Stabilna forma witaminy C w połączeniu z palmitynianem retinylu wyjątkowo dobrze się sprawdza w przypadku skór trądzikowych, a ekstrakt z korzenia lukrecji wspomaga gojenie się ran.

W recepturze wykorzystano wysoki potencjał diacetyloboldyny. Jest to bardzo interesujący składnik, któremu udowodniona zostało zdolność skutecznego hamowania syntezy tyrozynazy będącego kluczowym enzymem w produkcji melaniny.

Z kolei występująca w kremie arbutyna jest inhibitorem tyrozynazy i ogranicza jej aktywność, zmniejszając biosyntezę melaniny w melanocytach. Zasługą takiego unikalnego połączenia substancji czynnych w kremie i regularne stosowanie go zgodnie z przeznaczeniem jest poprawa kondycji skóry i odzyskanie pięknego, równomiernego kolorytu, z mniejszą ilością niedoskonałości na skórze.

Tyrostase 179,00 zł Beaute Pacifique Tyrostase Krem rozjaśniający 50 ml

Image Skincare Intense Brightening Creme Krem bardzo intensywnie rozjaśniający przebarwienia 48 g

Na wstępie warto zaznaczyć, że marka Image Skincare opracowała innowacyjną metodę zamykania substancji czynnych w jednej cząsteczce. Są one rozmieszczone na jej wielu warstwach (sferach) i stopniowo są uwalniane podczas wnikania w skórę. Technologia wektorowa pozwala na 48-godzinny czas uwalniania i stanowi mechanizm, który umożliwia danemu składnikowi dotarcie do miejsca docelowego w skórze.

W tym kremie są to takie substancje, jak silnie hamujące proces melanogenezy ekstrakty ze stokrotki i kurkumy, pobudzająca syntezę kolagenu witamina C, uczep owłosiony działający podobnie do retinolu, ale bez ryzyka potencjalnego podrażnienia oraz DermaPep (Dipeptide-16) blokujący działanie αMSH odpowiedzialnego za proces melanogenezy i przeciwdziałający szkodliwym skutkom promieniowania UV.

Intense Brightening Creme to rozwiązanie dla każdego rodzaju skóry o zaburzonym kolorycie i z melasmą.

Intense Brightening Creme 392,00 zł Image Skincare Intense Brightening Creme Krem bardzo intensywnie rozjaśniający przebarwienia 48 g

Redukcja przebarwień to długotrwały proces, który wymaga od nas samodyscypliny i cierpliwości. Najlepszą prewencję przed ich powstawaniem jest fotoprotekcja, ale nie zawsze jesteśmy w stanie całkowicie się przed nimi uchronić.

Wówczas z pomocą przychodzą nam dermokosmetyki z aktywnymi substancjami czynnymi o działaniu depigmentującym i wykorzystujące nowoczesne technologie zwiększające skuteczność terapii. Warto się im przyjrzeć i zdecydować się na pielęgnację najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom i rodzajowi naszej skóry.

Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń z kosmetykami rozjaśniającymi. Czy stosowaliście któryś z opisanych powyżej? Jakie są Wasze ulubione kosmetyki na przebarwienia z oferty Topestetic? Po jakim czasie zauważyliście pierwsze efekty?

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Kosmetyki na przebarwienia
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#kosmetykinaprzebarwienia
Anna Speczik

AnnaSpeczik

Komentarze
0 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 56527 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 508504506 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka