Kuracje depigmentacyjne Cosmelan i Dermamelan - co warto wiedzieć?

15.12.2019 KATARZYNA JAWORSKA-REK 95204 WYŚWIETLEŃ
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify

Przebarwienia to dokuczliwy problem natury estetycznej wśród kobiet, bardzo często mający negatywny wpływ na postrzeganie ich własnej atrakcyjności. Nieestetyczne plamy są konsekwencją niekontrolowanej, miejscowej nadprodukcji melaniny. Walka z nimi to temat trudny, skomplikowany i co gorsza lubiący nawracać. Jak zatem możemy się przed tym bronić? Z pomocą przychodzą silne kuracje depigmentacyjne Mesoestetic.

Wpis z serii: Marka

Cosmelan 2 i Dermamelan to najsilniejsze terapie nowej generacji dostępne na rynku dermokosmetycznym. Ze względu na swoją bardzo wysoką skuteczność są najczęściej wybieranymi kosmetykami depigmentacyjnymi na świecie.

Cosmelan 2 595,00 zł Dermamelan 580,00 zł Mesoestetic Cosmelan 2 Krem na przebarwienia 30 gMesoestetic Dermamelan Krem na przebarwienia 30 g

Różnice pomiędzy Cosmelanem 2 a Dermamelanem

Obie kuracje dedykowane są dla nieco innych typów skóry. Różnice w składzie obu produktów nie są znaczne, jednakże niewłaściwe dopasowanie do typu skóry może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

- Dermamelan jest produktem silniejszym, zawiera wyższą koncentrację składników aktywnych, co sprawia iż działa agresywniej. Rekomendowany jest na bardziej oporne przebarwienia jak również polecany dla skór tłustych i mieszanych.

- Cosmelan 2 natomiast zalecamy dla każdego typu skóry, szczególnie dla skór suchych i dojrzałych.

Cosmelan 2 595,00 zł Dermamelan 580,00 zł Mesoestetic Cosmelan 2 Krem na przebarwienia 30 gMesoestetic Dermamelan Krem na przebarwienia 30 g

Wskazania do zastosowania

Produkty te przeznaczone są zarówno dla osób po kuracji depigmentacyjnej przeprowadzonej w gabinecie lekarskim, jak również jako samodzielne kremy do stosowania w domu.

Rekomendowane są dla osób borykających się z problemem przebarwień powstałych w wyniku promieniowania UV oraz przebarwień hormonalnych typu melasma. Wykazują one także wysoką skuteczność działania w zakresie rozjaśniania piegów czy w przypadku małych, drobnych plam. Odpowiednie są dla każdego fototypu skóry - od jasnych do ciemnych karnacji. Są także rekomendowane dla osób borykających się z problemem przebarwień potrądzikowych, rozszerzonych porów czy nadmiernego łojotoku. Dodatkowo stanowią doskonałą terapię poprawiającą jędrność skóry i jej napięcie.

Dermamelan 580,00 zł Mesoestetic Dermamelan Krem na przebarwienia 30 g

Przeciwwskazania

Terapii domowej nie powinny się podejmować osoby z aktywną opryszczką, po leczeniu doustnym witaminą A oraz także w przypadku infekcji skórnych o podłożu wirusowym czy bakteryjnym. Nie jest to także kuracja rekomendowana dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Nie zaleca się także podejmowania tego rodzaju terapii u osób uczulonych na jakikolwiek ze składników obecnych w kremie oraz osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne.

Na tydzień przed przed planowanym rozpoczęciem kuracji nie należy wykonywać zabiegów depilacji, woskowania czy mocnych peelingów. Należy także odstawić kosmetyki retinolem i kremy złuszczające.

Działanie kuracji

Mimo, iż przebarwienia to temat niezwykle trudny, dzięki tej terapii jesteśmy w stanie skutecznie zniwelować nieestetyczny problem skórny oraz zapobiegać jego nawrotom.

Działanie preparatów opiera się na podwójnym mechanizmie, który z jednej strony koryguje widoczność plam poprzez eliminacje nieestetycznego przebarwienia, a z drugiej reguluje i kontroluje nadprodukcję melaniny i tym samym zapobiega pojawianiu się nowych zmian w przyszłości.

Cosmelan 2 595,00 zł Mesoestetic Cosmelan 2 Krem na przebarwienia 30 g

Stosowanie kuracji

Kuracja może być stosowana przez cały rok, również latem, wówczas u osób mających tendencję do przebarwień stanowi ona doskonałe działanie profilaktyczne. Zalecamy wtedy stosowanie kremu wyłącznie na noc (w ciągu dnia należy unikać opalania się oraz powtarzać aplikację kremów przeciwsłonecznych).

Kuracja powinna być przeprowadzana wedle indywidualnej wrażliwości i typu skóry. W zależności od fototypu może trwać od 3 do 7 miesięcy.

Kremy zaleca się aplikować na czystą, suchą skórę wykonując delikatny masaż. Krem może być stosowany od 1 do 3 razy dziennie, w zależności od właściwości osobniczych skóry - oczywiście pamiętając o ochronie przeciwsłonecznej i nawilżaniu skóry w ciągu dnia.

Kuracje depigmentacyjne Cosmelan i Dermamelan - co warto wiedzieć?

Łagodzenie podrażnień

W trakcie kuracji możemy zauważyć, iż nasza skóra staje się nieco bardziej tkliwa, zaczerwieniona i podrażniona. Czasami może pojawić się obrzęk i odczuwalne gorąco skóry. To sytuacje zupełnie normalne, które nie powinny stanowić podstawy do odstawienia kremów (oczywiście w momencie kiedy wyeliminowaliśmy ewentualne alergie na któryś ze składników). Jeśli podrażnienie staje dosyć dokuczliwe i uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie możemy zmniejszyć częstotliwość stosowania kremu np. tylko wieczorem, nie zaprzestając na dłużej niż 3 dni. Całkowite zaprzestanie może niestety skutkować powrotem do stanu wyjściowego.

Warto wspomagać się w tym czasie kosmetykami o działaniu łagodzącym i kojącym. Koniecznie jest także stosowanie produktów nawilżających oraz delikatnych preparatów myjących, nie uszkadzających bariery hydrolipidowej skóry. Bezwzględnie należy odstawić w tym czasie wszelkie peelingi, kremy z kwasami czy retinolem.

Postępowanie po zakończonej kuracji

Pamiętajmy, iż problematyka przebarwień to trudny temat wymagający od nas wiele cierpliwości i poświęcenia. Niestety osoby mające tendencje do nieestetycznych plam, powinny włączyć działania depigmentacyjne do codziennej pielęgnacji przez cały rok. Kuracje Mesoestetic mogą stanowić doskonałą bazę, mającą na celu usunięcie przebarwień, jednakże aby utrzymać skórę w dobrej kondycji należy na stałe włączyć do pielęgnacji kosmetyki depigmentacyjne jak np. kremy z kwasem kojowym, fitowym czy azelainowym. Ich działanie nie będzie agresywne, ale doskonale utrwalą efekty stosowanych terapii.

Ważne uwagi

Produkty Dermamelan i Cosmelan 2 mają bardzo specyficzny wygląd - kolor kremu może przybierać przybierać barwę od musztardowego, przez beż, aż do ciemnobrązowego i co niezwykle istotne, kolor ten może zmieniać się w miarę użytkowania. Jest to zjawisko zupełnie naturalne, nie należy traktować tego jako coś niepokojącego. Krem może pozostawiać ślady na jasnych ubraniach i pościeli, dlatego w trakcie stosowania terapii należy zwracać na to uwagę.

Dermamelan 580,00 zł Cosmelan 2 595,00 zł Mesoestetic Dermamelan Krem na przebarwienia 30 gMesoestetic Cosmelan 2 Krem na przebarwienia 30 g

Nie znajdziemy na rynku kosmetycznym tak skutecznych kuracji jak Mesoestetic. Mimo, że ich stosowanie może być niekiedy kłopotliwe zyskujemy świetne efekty przeprowadzonych terapii, a przebarwienia przestają być naszą zmorą. Przed zakupem tych produktów zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z naszym kosmetologiem przez czat, mailowo lub telefonicznie - chętnie doradzimy, którą z kuracji wybrać, jak zaplanować jej stosowanie oraz jak postępować w przypadku pojawienia się podrażnień.

Kto z Was stosował już Dermamelan lub Cosmelan 2?

Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Kosmetyki na przebarwienia
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem
#kosmetykinaprzebarwienia
Katarzyna Jaworska-Rek

KatarzynaJaworska-Rek

Komentarze
118 komentarzy
* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Ja jestem w trakcie stosowania, niestety buzia po tygodniu jest tak tkliwa i podrażniona, ze muszę zaprzestać stosować ten krem.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Agnieszko, taki efekt może wystąpić - przy delikatniejszych skórach to normalne. W tej sytuacji odstawienie kremu na dłuższy czas nie ma sensu. Można zrobić przerwę maksymalnie na dobę, dwie- nie dłużej. Można manewrować także częstotliwością w ciągu dnia( np. tylko raz dziennie).

W innej sytuacji pozostaje zamiana kremu na inny depigmentacyjny, który nie działa tak agresywnie.

Zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z kosmetologiem przez czat, mailowo lub telefonicznie - chętnie polecimy odpowiednie produkty łagodzące lub inny produkt depigmentacyjny.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Stosowałam krem Dermamelan i w pierwszych dwóch tygodniach również miałam tkliwą skórę. Ja smarowałam buzię co 2 lub 3 dzień. Skóra była strasznie czerwona i bardzo mocno się łuszczyła. Przetrwałam ten czas i później było tylko lepiej. Skóra się przyzwyczaiła a plamy znikały. Twarz się rozjaśniła i zniknęły wszystkie problemy trądzikowe. Latem stosowałam również dwa razy w tygodniu i plamy nie wróciły. Krem starczył mi na prawie rok. Teraz kupiłam drugi i będę stosowała profilaktycznie. Również miałam spore wątpliwości w czasie kuracji także zachęcam się nie poddawać! Polecam krem wszystkim kobietom z przebarwieniami.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Marto, bardzo dziękujemy za komentarz. Bardzo cieszymy się, że udało się Pani wytrwać oraz że produkt się tak u Pani sprawdził. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Ja też potwierdzam, pierwsze dwa tygodnie horror, w nocy budziłam się co godzinę by posmarować się kremem łagodzącym. Ale jak teraz patrzę na zdjęcia przed i po to zdecydowanie było warto.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Jestem w 11 dobie po masce, mam taki wysyp pryszczy, że nie mogę w to uwierzyć . Czy należy smarować kremem po tych pryszczach?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Marzeno, bardzo ważne jest indywidualne podejście do problemu i przyjrzenie się całościowej pielęgnacji, aby znaleźć jego przyczynę i odpowiednio zadziałać. Zachęcam Panią do bezpośredniego kontaktu z naszym kosmetologiem przez czat na stronie sklepu czy bloga, mailowo lub telefonicznie. Chętnie udzielimy porady i pomożemy rozwiązać ten problem.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Skóra jest faktycznie bardzo zaczerwieniona i tkliwa. Proszę o pomoc, jakich kremów nawilżających oraz środków do mycia twarzy powinno się stosować, aby nie przeszkadzać kuracji ?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Sylwio, polecamy włączyć do pielęgnacji produkty delikatne o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia jak np:

https://www.topestetic.pl/cell-fusion-c/cellular-lipidsome-krem-50-ml

https://www.topestetic.pl/obagi/hydrate-facial-moisturizer-dlugotrwale-nawilzajacy-krem-48-g

https://www.topestetic.pl/cell-fusion-c/physiological-cleansing-gel-zel-myjacy-180-ml

https://www.topestetic.pl/dermalogica/special-cleansing-gel-zel-do-mycia-twarzy-250-ml

Zachęcamy również do skorzystania z indywidualnej konsultacji z naszym kosmetologiem przez czat na stronie sklepu lub bloga, mailowo i telefoniczne - chętnie polecimy Pani produkty dobrane odpowiednio do potrzeb Pani skóry. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Stosowałam Cosmelan. Efekt odrazu po odstawieniu był super. Niestety w ciągu miesiąca wszystkie plamy wróciły.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Asiu, problem przebarwień na skórze niestety nie jest łatwy do usunięcia i wymaga on indywidualnego podejścia do pielęgnacji, samodyscypliny i wytrwałości. W tym przypadku bardzo ważne jest również to jak długo stosowała Pani Cosmelan oraz czy aplikowała Pani regularnie co około 2h produkt przeciwsłoneczny. Warto również pamiętać o regularnym stosowaniu kremów depigmentacyjnych np. po Cosmelanie - Pigment Controller/ SkinBrite. Nasza skóra ma dobrą pamięć, a przyczyny powstawania przebarwień mogą być różne.
Pani Asiu, chętnie pomożemy z ułożeniem odpowiedniej pielęgnacji i podpowiemy na co warto zwracać uwagę przy tym problemie skóry - zachęcamy do kontaktu przez czat na stronie sklepu i bloga, mailowo lub telefonicznie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dermamelan zaczęłam stosować kilka dni temu. Czytałam opinię i byłam mentalnie przygotowana na zaczerwienienie twarzy i delikatny "ból"- niestety w moim przypadku nie jest to ani delikatne zaczerwienienie ani delikatny ból. Twarz mam w kolorze pomidora (dosłownie), a ból jest nie do zniesienia. Dodatkowo cerę mam pokrytą jakby bąblami od poparzenia i plamami. Przestałam stosować krem i zastanawiam się jak długo potrwa ten okropny stan.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Kingo, bardzo ważne jest aby w tym przypadku wyeliminować możliwe uczulenie na retinol czy kwas salicylowy. Dermamelan to naprawdę bardzo silny produkt i być może jest on za mocny dla Pani skóry - dużo łagodniejszym odpowiednikiem będzie Cosmelan przy stosowaniu tylko raz dziennie. Pani Kingo zalecamy wstrzymanie się z kuracją i kontakt z mailowy (adres podany jest na samym dole naszego bloga) - nasz kosmetolog udzieli Pani odpowiedniej porady.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, jestem w 10 dniu od zabiegu i strasznie mnie wysypało :( w składzie zauważyłam że kosmetyki te zawierają dimethicone czyli mogą zapychać. Jak sobie z tym poradzić żeby uspokoić cerę nie chce żeby było gorzej. Chciałam ładna buzie bez przebarwień, ale i bez pryszczy. Pomocy.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Patrycjo, Dimethicone jest emolientem pełniącym funkcję osłonową, co w tego typu terapii jest bardzo istotne. Wysyp niedoskonałości w tego typu kuracjach jest zjawiskiem normalnym i spodziewanym.
W tym przypadku może być wiele dodatkowych czynników wyzwalających oraz jest to istotne, którą kurację wybrała Pani dla siebie Cosmelan, czy Dermamelan.
Najlepszą poradę będę mogła udzielić jeżeli skontaktuje się Pani bezpośrednio ze mną przez czat na stronie sklepu czy bloga, mailowo lub telefonicznie. Zachęcam do kontaktu :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, proszę o pomoc - jestem w trakcie terapii Cosmelan 2, czy mogę łagodząco stosować Retimax maść witaminową? Buzię mam strasznie podrażnioną czerwoną, aż się martwię czy podrażnienie minie. Proszę o odpowiedz.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Basiu, bardzo ważne jest indywidualne podejście do sprawy. Nie mamy wspomnianego przez Panią produktu w naszej ofercie - nie znając produktu nie jesteśmy w stanie go polecić. Zachęcamy do kontaktu w wiadomości prywatnej przez sklep@topestetic.pl lub przez czat - nasz kosmetolog udzieli Pani jak najlepszej porady, aby odpowiednio łagodzić i zabezpieczać skórę w trakcie takiej terapii.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Mija pierwszy miesiąc na Cosmelanie 2, za chwilę wchodzę w etap Cosmelan rano i wieczorem, jestem zadowolona z dotychczasowego efektu, sporo łuszczenia skóry i unikania słoneczka, ale zmiany którym uległa twarz wynagradzają niedogodności. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Agnieszko, bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Czy podczas kuracji Dermamelanem można zażywać witaminę A?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Natalio, w czasie stosowania kuracji Dermamelanem skóra może reagować w różnorodny sposób. Na ten czas powstrzymalibyśmy okresie od wprowadzania nowych suplementów diety.

Jeśli natomiast witamina A była zalecona przez lekarza, prosimy o skonsultowanie się z nim w tej sprawie i zaznaczenie chęci rozpoczęcia kuracji Dermamelanem.

Prosimy także pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i regeneracji skóry w trakcie kuracji oraz o stosowaniu kremów z filtrem na co dzień.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Zabieg wykonuje juz 3 raz co rok. Teraz zabieg wykonany w piątek, skóra cały czas swędzi nie miłosiernie i tak będzie przez pierwszy miesiąc. Smaruję się bazą, krem tłusty czy jest coś lepszego by tak nie swędziało? Niestety muszę w miarę delikatnie drapać, bo nie daje rady. I tak przez cały dzień. Co roku tak to u mnie wygląda.?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Kasiu, przy stosowaniu tak silnych kuracji niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżanie skóry oraz jej regeneracja. Polecamy stosowanie produktów z linii pozabiegowych (na każdym etapie pielęgnacji). W naszej ofercie kosmetyki łagodzące po zabiegach mają między innymi takie marki jak Mesoestetic, Dermomedica, Epionce, Cell Fusion C/Cell Fusion C Expert. Prosimy pamiętać także o codziennej ochronie przeciwsłonecznej (najlepiej jeśli będzie to krem z filtrem SPF 50, reaplikowany co 2-3 godziny w ciągu dnia).

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby Pani skóry w doborze kosmetyków łagodzących, zachęcamy do konsultacji z naszymi kosmetologami - telefonicznie, mailowo lub przez czat.

Na czas kuracji radzimy odstawić także wszystkie inne produkty, które mogłyby zaostrzyć rumień/podrażnienie (między innymi na bazie kwasów AHA, BHA, retinolu). Prosimy o sprawdzenie czy nie stosuje ich Pani aktualnie w swojej pielęgnacji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dlaczego nie wskazane jest używanie kremów z retinolem w trakcie trwania kuracji depigmentacyjnej?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Kuracja depigmentacyjna Cosmelanem 2 lub Dermamelanem, a także wszelkie inne kuracje rozjaśniające, które opierają się na silnych substancjach aktywnych, wymagają od nas zadbania o odpowiednie nawilżenie i regenerację skóry, a także ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia - wszystko ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnień i złuszczania naskórka.

Retinol jest substancją, która również ma działanie złuszczające i nawet stosowany samodzielnie może podrażnić skórę. Dlatego nie powinno łączyć się kilku preparatów o tak silnym działaniu - skóra będzie zbyt podrażniona.

Oczywiście retinol to substancja, którą także możemy stosować w celu rozjaśniania przebarwień, ale zdecydowanie nie powinno łączyć się go z tak silnymi kuracjami jak opisane powyżej.

Wybór kuracji, którą zastosujemy powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb skóry. Dlatego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady naszych kosmetologów, którzy przez czat, mailowo lub telefonicznie będą mogli udzielić wszelkich informacji na temat najlepszych preparatów. Ich wybór zależy między innymi od rodzaju przebarwień, ich nasilenia czy też typu naszej skóry.

Tak jak już wspominaliśmy - w trakcie intensywnych kuracji depigmentacyjnych polecamy stosowanie kremów silnie regenerujących, np. z linii pozabiegowych oraz kremu z wysokim filtrem.
W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, jestem po 3 tygodniu stosowania dermamelanu, stosuję 1 raz dziennie już, bo mam podrażnioną skórę i sama dozuję sobie częstotliwość. Zużyłam już 3 dermamelany, bo nakładam na szyję, dekolt, ramiona i ręce również oprócz twarzy. Stosowałam już tą kurację 5 razy w przeciągu 15 lat. Tym razem zauważyłam, że jest inna reakcja po aplikacji. Nie łuszczy się tak mocno (bywało, że płatami skóra schodziła), a jedynie jest większy rumień, popękana i bardzo wrażliwa i swędząca. Będę stosować jak się da 1 dziennie zazwyczaj wieczorem. Efekty na buzi i szyi już są. Na ciele jest to większe wyzwanie. Pewnie jeszcze kilka słoiczków trzeba będzie zużyć:) Niestety powracają przebarwienia, ale jak zauważyłam to na buzi już się nie pojawiają przy kompletnym zabezpieczeniu oczywiście (nie opalam buzi od 15 lat). Jestem kilka razy w roku na mega słońcu i na wodzie. Natomiast teraz pojawiają się na ciele. Mam pytanie o polecenie kuracji po depigmentacyjnej. Jakie kremy będą dla mnie najlepsze mam 49 lat, ciemną karnację, suchą skórę. Dziękuję.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Ewo, bardzo dziękujemy za komentarz. Chętnie polecimy Pani odpowiednie produkty do stosowania po takiej kuracji oraz odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania pielęgnacyjne. W tym przypadku ciężko jednak udzielić odpowiedniej porady tylko w odpowiedzi na komentarz, bardzo zależy nam na indywidualnym podejściu do sprawy. Prosimy o bezpośredni kontakt z naszym kosmetologiem przez czat na stronie sklepu lub bloga, mailowo: sklep@topestetic.pl lub telefonicznie: 22 641 03 59
Nasi kosmetolodzy są do Pani dyspozycji. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Stosuje krem od 2 dni. Buzia zrobiła się zaczerwieniona i ciepła. Czy można stosować krem zgodnie z zaleceniami czyli 3x dziennie punktowo, tj. na przebarwienie (które jest na czole, tam skóra jest mniej wrażliwa) natomiast na całą twarz tylko raz/dwa razy dziennie?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Tak, jak najbardziej. Stosowanie produktu należy dostosowywać wedle tolerancji skóry. Najważniejsze jest to, aby nie odstawiać go dłużej niż na trzy dni - aby nie wygasić stanu zapalnego.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, stosuję krem Dermamelan już około 2 tyg i tylko na całą noc , gdyż praca moja nie pozwala mi na stosowanie w ciagu dnia. Buzię mam codziennie czerwona i delikatnie napuchniętą, czy ten stan zmieni się z czasem, czy bede taka czerwona przez 3 miesiące używania kremu? Bo powiem szczerze, że jest to bardzo niekomfortowe, a zaznaczę ze skórę na twarzy mam dosyć grubą i mało delikatną, a i tak ten krem sprawia duże podrażnienie. Czy jest szansa, że skora się trochę przyzwyczai i juz nie będą taka czerwona ?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Marzeno, bardzo dziękujemy za zadane pytanie i komentarz. Trudno jest nam jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda skóra jest inna i zupełnie inaczej reaguje na złuszczanie oraz stosowane składniki aktywne. Kombinacja składników aktywnych zawartych w produkcie Dermamelan bardzo silnie oddziałuje na skórę. Dwa tygodnie to dosyć krótki czas, jednakże należy wziąć pod uwagę fakt iż stan ten może nieznacznie ulec zmianie. Jeśli stosowanie produktu jest na tyle niekomfortowe, zalecam stosowanie produktu co 2-gi wieczór (codziennie można stosować jedynie punktowo - na uporczywe zmiany) i włączenie do pielęgnacji produktów pomocniczych przynoszących skórze komfort.

Kuracje tego typu powinny być uzupełnione o dobrze dobraną pielęgnację na każdym etapie - od demakijażu, przez oczyszczanie, aż po kremy regenerujące oraz ochronę przeciwsłoneczną.

Pani Marzeno, jeśli chciałaby Pani jeszcze dodatkowo przeanalizować pozostałe produkty w swojej pielęgnacji i dobrać kosmetyki łagodzące, zachęcamy do bezpłatnego kontaktu z naszymi kosmetologami mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, dzisiaj zaczęłam używać Dermamelan i jestem pełna nadziei na efekty. Mam tylko pytanie, czy mogę używać podkładu i pudru podczas kuracji? Mam takie przebarwienia, że niestety bez podkładu nie wychodzę z domu.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Tak, jak najbardziej, można. Warto jednak zwrócić uwagę na skład podkładu (aby był możliwe jak najprostszy i nawilżający).

Odradzamy w czasie kuracji stosowanie podkładów matujących czy przeciwstarzeniowych, ponieważ mogą zawierać w swoim składzie substancje wysuszające i podrażniające.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu bezpośrednio z naszymi kosmetologami przez czat, mailowo lub telefonicznie.

Pozdrawiam serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam

Jestem w trakcie kuracji Cosmelan 2 - około miesiąca. Niestety skóra mi się dość mocno przesusza I podrażnia. Czy można stosować z tą kuracją np. maskę NIOD Voicemail? Czy będzie ona bezpieczna? Czy należy unikać w kosmetykach jakichś składników oprócz kwasów AHA/BHA/PHA. Bardzo proszę o rade, bo nie chciałabym pogorszyć, a polepszyć stan mojej skory.
Pytanie rownież czy wszystkie kremy z filtrami beda ok, czy jakichś składników raczej unikać?

Dziękuję.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Magdo,

Ponieważ nie mamy w ofercie naszego sklepu wspomnianego przez Panią produktu, trudno jest nam się do niego odnieść i zagwarantować, że się sprawdzi, zwłaszcza przy skórze podrażnionej.

Jeśli chodzi o tak silne kuracje depigmentacyjne, rekomendujemy, aby na ich czas pozostałe etapy pielęgnacji były ukierunkowane na działanie kojące, łagodzące, nawilżające, regeneruje i oczywiście chroniące przed promieniowaniem UV.

Podrażnienie i uwrażliwienie skóry w tym czasie jest sytuacją, której należy się spodziewać i nie stanowi to podstawy do odstawienia produktu.

Jeśli poszukuje Pani odpowiednich kosmetyków uzupełniających kurację rozjaśniającą, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi kosmetologami mailowo, telefonicznie lub przez czat na naszym blogu czy stronie sklepu: https://www.topestetic.pl/

Pozdrawiamy serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Stosuję ten krem od miesiąca, jak na razie żadnych efektów. Wręcz przeciwnie, skóra jest cała bardzo mocno zaczerwieniona, swędząca, łuszcząca, tak naprawdę to zaczerwienienie jest tak rozległe i mocne ze nie wiadomo nawet gdzie są te przebarwienia ,wiec aplikuje w miejsca przebarwień tam gdzie pamiętam, że były. Na obecną chwile- nie jestem zadowolona, wolałam już te moje przebarwienia, od obecnego stanu, ale po konsultacji telefonicznej z firmą i po przeczytaniu recenzji wierze, że będzie efekt i to mnie trzyma. Poza tym wydałam tyle pieniędzy wiec skończę ten słoiczek, nawet jeśli w moim przypadku nie będzie żadnej poprawy. Dodam jeszcze, że stosuje ten krem dwa razy dziennie, bo z racji wykonywanego zawodu nie jestem w stanie trzy, tak jak zaleca producent. Na zaczerwienienia stosuje krem mocno nawilżający, regenerujący z ceramikami- bez efektu.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Sylwio, w przypadku tak silnych kuracji rozjaśniających możliwe jest zaczerwienienie oraz podrażnienie. Jeśli jest ono bardzo uciążliwe, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi kosmetologami mailowo, telefonicznie lub przez czat na naszym blogu czy stronie sklepu: https://www.topestetic.pl/, którzy pomogą dobrać odpowiednią pielęgnację ukierunkowaną na kojenie, nawilżanie i łagodzenie podrażnień.

Pielęgnacja uzupełniająca kuracje depigmentacyjne powinna być łagodna na każdym etapie - od demakijażu, przez oczyszczanie, krem nawilżający i krem z filtrem. Jej odpowiednie zaplanowanie może wpłynąć na zmniejszenie dyskomfortu.

Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki za efekty Pani kuracji!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Może pani podać jak stosować krem i co nałożyć na niego? Używałam w zeszłym roku efekt był super, ale wróciło do punktu wyjścia cera sucha i wrażliwa .

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry :)

Pani Renato, jeśli chodzi o tak silne kuracje depigmentacyjne, rekomendujemy, aby na ich czas pozostałe etapy pielęgnacji były ukierunkowane na działanie łagodzące, kojące, nawilżające, regenerujące i oczywiście chroniące przed promieniowaniem UV.

W celu dobrania najlepszych produktów do potrzeb Pani skóry, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

Pozdrawiamy serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry, mam pytanie, gdyż rozważam zakup kremu. Nie mam problemów z przebarwieniami, ale słyszałam, że świetnie odnawia skórę. Mam blizny potrądzikowe. Czy któryś z tych kremów mi pomoże?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Anno, w naszym sklepie cenimy indywidualne podejście do pielęgnacji, dlatego zachęcamy do konsultacji z naszymi kosmetologami, którzy pomogą dobrać najlepszą kurację do potrzeb Pani skóry.

Bezpłatną poradę można uzyskać:

- mailowo (sklep@topestetic.pl),
- telefonicznie (736 647 679‬),
- lub przez czat na naszym blogu czy stronie sklepu: https://www.topestetic.pl/.

Pozdrawiamy serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

W trakcie drugiej ciąży wystąpiła u mnie ostuda. Dermatolog twierdził, iż problem zniknie po około pół roku od porodu. Niestety plamy zostały i dodawały mi lat. Pomogła moja mama, która od lat stosuje Dermamelan (u niej plamy również pojawiły się w trakcie drugiej ciąży). Zaczęłam stosować podczas karmienia - raz dziennie (syn miał już 10 miesięcy, karmień było stosunkowo mało). Początkowo skóra była bardzo podrażniona, czerwona i łuszcząca. Byłam na to przygotowana, po około miesiącu się uspokoiła.
Co najlepsze zniknął również trądzik. Moja cienka skóra zaczęła się zagęszczać. Mojej mamie początkowo odradzano używania pod oczami. Jednak około rok temu lekarz powiedział, aby stosowała pod oczami i tu również zaskoczenie - zmarszczki wygładzają się. :-) Także ja z całego serca polecam! Opisuję swoją historię, ponieważ widzę jak dużym problemem jest ostuda pojawiająca się właśnie w okresie ciąży, na którą nie działają kwasy itp.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Anito, bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami swoją historią i opinią na temat kuracji. :)

Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, baaardzo rzadko udzielam się w necie, zainspirowała mnie forma bezpośrednia forma komunikacji z klientkami.... Przede wszystkim gratuluję pomysłu na żywą interakcję, taka odwaga cechuje wyłącznie profesjonalistów pewnych swojego produktu i nieobawiających się bezpośredniej konfrontacji, tak powinno być! :) :):)
Jestem fanką Cosmelan, a następnie Dermamelan od wielu lat. Weszłam na stronę z sentymentu, bo właśnie po raz kolejny wróciłam z gabinetu lekarskiego z maską na twarzy. Zabieg wykonuję regularnie i jedyną uwagę jaką mam to ta, że nikt nie powinien dawać złudnej nadziei, że wygrać z przebarwieniami można raz na zawsze jednym zabiegiem. Takie rewelacje można czasem znaleźć. Cieszę się, że tutaj informacje są rzetelnie przekazywane, a problem z przebarwieniami przedstawiony jest jako nieustanna, wielokierunkowa pielęgnacja, a nie jednorazowa "bitwa".
Dzięki regularnemu powtarzaniu zabiegu Dermamelan (zabieg wykonuję mw. co 2 lata), moje przebarwienia są coraz mniej dokuczliwe. Nigdy nie znikną zupełnie i zawsze będę musiała uważać. Świadomość poprzedniego zdania jest ważna. Jedno jest pewne - nie ma lepszej kuracji przeciw przebarwieniom niż Dermamelan/Cosmelan, a dodatkowe efekty anti-aging są nie do przecenienia! Mam skończone 40 lat, a nigdy nie wyglądałam lepiej, to w dużej mierze efekt unikania promieni słonecznych i wracania do zabiegu Dermamelan - pomijając tymczasowe podrażnienie skóry. Efekty są w moim przypadku spektakularne - skóra jak pupcia niemowlaka, przez kilka miesięcy zero przebarwień. Owszem, powoli usiłują wrócić, ale raczej jako cienie swojej poprzedniej postaci - są słabsze, mniej rozległe i pewnie gdyby nie drobne grzeszki słoneczne byłoby jeszcze lepiej. Szczerze mówiąc nie mogłam doczekać się dzisiejszego zabiegu i dzięki Dermamelan czeka mnie kolejny rok z czterdziestoletnią, młodziutką buzią :):):)

Pozdrawiam serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Moniko, taka recenzja jest najpiękniejszym potwierdzeniem, że wszystkie artykuły na naszym blogu piszemy z pełnym zaangażowaniem, bazując na aktualnej wiedzy i doświadczeniu.

Dziękujemy pięknie za podzielenie się z nami całą historią i również pozdrawiamy serdecznie! :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, mija 3-ci miesiąc od stosowania Dermamelanu. Początki były ciężkie, gdyż skóra była mocno podrażniona, ale po zrobieniu przerwy 2-dniowej było coraz lepiej. Przebarwienie zniknęło na czole w 90%, została póki co poświata po plamie. Obecnie mam drugi słoiczek i krem stosuje co drugi dzień. Skóra jest w bardzo dobrej kondycji, więc nie żałuję tych wydanych 1600 zł. Także warto na początku zacisnąć zęby. Nie wiem czy ta poświata zniknie, ale przynajmniej już tego tak nie widać.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Joanno, bardzo dziękujemy za Pani opinię! Jest dla nas niezwykle cenna. Pozdrawiamy serdecznie! :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo proszę o informację - czy jeżeli stosuję krem Cosmelan 2 - 3 razy dziennie, to czy wieczorna aplikacja ma być trzymana na twarzy już do rana przez całą noc ?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry :)

Produkt Cosmelan 2 w wieczornej aplikacji zostawiamy na całą noc, a rano delikatnie oczyszczamy skórę twarzy.

W przypadku tak silnych kuracji depigmentacyjnych, rekomendujemy, aby na ich czas pozostałe etapy pielęgnacji były ukierunkowane na działanie łagodzące, kojące, nawilżające, regenerujące i oczywiście chroniące przed promieniowaniem UV.

W celu dobrania najlepszych produktów do potrzeb Pani skóry, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady Kosmetologa mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

Pozdrawiamy serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry. Stosuję kurację Cosmelan 2 już 4 dzień. Skóra jest bardzo zaczerwieniona i przesuszona. W 3 dniu skóra zaczęła schodzić. W momencie kiedy się to zaczęło to sama odrywałam kawałki skóry tak, że nie zeszła do końca sama z siebie, tylko trochę jej „pomogłam”. Teraz w tych miejscach skóra jest bardzo czerwona. Czy to może spowodować, że zamiast poprawić jej stan to w miejscu po zrywaniu pozostaną plamy? :(

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Zofio,

przestrzegamy przed odrywaniem złuszczającej się skóry, ponieważ możemy doprowadzić do postawania blizn i głębokich przebarwień pozapalnych.

W miejscach, gdzie fragment złuszczającej się skóry "trzyma się", jest nadal nieoddzielony naskórek, a zerwanie go powoduje, że doprowadzamy do powstawania rany.

W miejscach podrażnienia prosimy nie aplikować już produktu Cosmelan 2, ponieważ jest to uszkodzone fragment skóry, który jeszcze mocniej drażnimy. W tych miejscach należy w tym momencie punktowo stosować produkty regeneracyjne, a dopiero kiedy one się wygoją, można wrócić do stosowania kremu.

Bardzo prosimy pamiętać, że w tym momencie wszystkie etapy pielęgnacyjne powinny być bardzo kojące i łagodne. Nie możemy zapomnieć także o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Pani Zofio, w tym momencie szczególnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 736 647 679‬.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Córka ma ciemną karnację. Minęło 9 dni od rozpoczęcia kuracji. Wszystko przebiegało dobrze. Skóra się łuszczyła. Nagle pojawiły się wypryski, bardzo zaczerwienione. Od tego momentu skóra jest bardzo podrażniona, zaczerwieniona, pojawiły się nawet drobne ranki. Smarowałyśmy Cosmelanem 2 dwa razy dziennie i smarowaliśmy preparatem nawilżającym. Dziś na noc nie posmarowaliśmy Cosmelanem 2. Trochę przeraził mnie wygląd skóry.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry,

Pani Anno, Cosmelan2 to najsilniejsza kuracja depigmentacyjna dostępna do stosowania w pielęgnacji domowej. Częstotliwość aplikacji produktu należy dostosować do typu i kondycji skóry. W sytuacji, kiedy aplikacja codzienna nie jest możliwa i występuje znaczne podrażnienie, należy zminimalizować częstotliwość. Nie należy aplikować kremu Cosmelan2 na miejsca uszkodzone, gdy nastąpiło przerwanie ciągłości skóry.

Zachęcamy do konsultacji telefonicznej z kosmetologiem pod numerem 736 647 679‬.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Jestem ku końcowi 48h po masce Dermamelan. Swędzi, buzia gorąca, lekko zaczynam się złuszczać pod nosem. Nie wyobrażam sobie położyć teraz krem agresywny jak w przepisie. Idzie wieczor, mogę maskę tylko recovery?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Emilio, bardzo prosimy o kontakt z naszymi kosmetologami pod numerem 736 647 679‬. Będziemy mogli zadać więcej pytań dotyczących kondycji Pani skóry, a także doradzić, jak postępować dalej.

Pozdrawiamy serdecznie

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zabiegiem Cosmelan w gabinecie, który obejmuje maskę nakładaną w gabinecie Cosmelan 1 i krem do stosowania w domu Cosmelan 2. Zastanawiam się czy mogłabym zakupić sam krem Cosmelan 2 pominąwszy krok pierwszy w gabinecie. Czy sam krem Cosmelan 2 przyniesie również porównywalne rezultaty czy to raczej nie ma sensu i lepiej zdecydować się na pełną kurację?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Gabrielo,

Owszem, kuracja gabinetowa połączona z pielęgnacją domową jest to najsilniejsza metoda rozjaśnia przebarwień rekomendowana przez markę Mesoestetic. Jednak zastosowanie preparatów wyłącznie do domowego użytku przynosi doskonałe efekty.

W naszym sklepie cenimy indywidualne podejście do pielęgnacji każdej skóry, dlatego jeśli chciałaby Pani dobrać odpowiednie kosmetyki depigmentacyjne do potrzeb swojej skóry i dowiedzieć się więcej na temat ich prawidłowego stosowania, zachęcamy do konsultacji z naszymi kosmetologami mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Czy po posmarowaniu twarzy Dermamelanem mogę po np. godzinie posmarować twarz kremem łagodzącym typu Physiogel? Czy spowoduje to osłabienie działania kremu i lepiej tego nie robić?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Aniu,

Zgodnie z zaleceniami producenta, rekomendujemy stosowanie kosmetyków łagodzących marki Mesoestetic. Jeśli natomiast preparat, o którym Pani wspomina nie zawiera składników mogących dodatkowo podrażnić skórę, a jedynie substancje o działaniu kojącym lub łagodzącym, nie powinien wpłynąć on negatywnie na przebieg kuracji.

Jeśli chciałaby Pani przeanalizować swoją pełną pielęgnację, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi kosmetologami mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam,
a co z pękającymi naczynkami na twarzy? Jaki wpływ ma ta kuracja na naczynka - czy one się pogłębiają, czy preparat podrażnia już występujące naczynka?
Pozdrawiam

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry! :)
Pani Małgorzato, skóry naczyniowe są zwykle także skórami wrażliwymi, które nie tolerują mocno drażniących kuracji. Jednak wszystko zależy od indywidualnej kondycji skóry oraz jej potrzeb, które ocenić można w trakcie konsultacji kosmetologicznej. Bez takiej diagnozy nie zalecamy na własną rękę sięgać po tak silny preparat. Bardzo prosimy o kontakt mailowy (sklep@topestetic.pl) lub telefoniczny (736 647 679‬). Dzięki temu będziemy mogli zadać Pani odpowiednie pytania oraz przeanalizować wszelkie czynniki wpływające na efektywność takiej kuracji (lub też zaproponować dla niej alternatywę).
Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

6 miesięcy temu poddałam się zabiegowi Cosmelan. Po 2 tygodniach cierpienia, skóra wyglądała pięknie. Na zewnątrz wychodziłam rzadko, zawoziłam i odbierałam dzieci ze szkoły, pracowałam (nadal pracuję) zdalnie z domu. Mimo, ze była zima, codziennie używałam kremu Mesoestetic 50. Po miesiącu bądź dwóch miesiącach piegi / plamy zaczęly wychodzi ponownie. Przestałam wychodzić z domu, nawet dzieci odbierał mąż. Teraz mam więcej plam niż wcześniej. W zasadzie, wcześniej plam nie miałam, tylko piegi, które po lecie I silnym słońcu skupiały się w większe zbiorowiska. Teraz mam plamy, ciemne, brązowe. Cale czoło mam nimi pokryte, nigdy wcześniej tego nie miałam! Wyglada to okropnie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry,

Pani Anno, ponieważ czynników wpływających na efekty kuracji jest bardzo wiele - począwszy od indywidualnych predyspozycji skóry, przez wszystkie etapy pielęgnacji, skrupulatność w stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej codziennie co 2-3 godzinny, a także czynniki takie jak uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne czy też ogólny stan zdrowia, trudno jest nam się odnieść do sytuacji, która miała u Pani miejsce.

Jednak chcielibyśmy jak najlepiej doradzić i pomóc, dlatego zachęcamy do kontaktu, szczególnie telefonicznego - pod numerem 736 647 679‬. Nasi Kosmetolodzy odpowiedzą na wszelkie nurtujące Panią pytania oraz doradzą jak pielęgnować skórę. Warto także skonsultować się w tej sprawie z osobą wykonującą zabieg w gabinecie.

Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Anno,

niestety łączę się z Panią w bólu. U mnie identyczny przypadek. Czy udało się Pani w jakiś sposób, na stałe pozbyć się tych plam?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Ilono, tak jak w przypadku Pani Anny, aby jak najlepiej dobrać produkt i uzyskać widoczne efekty, należy dobrze poznać potrzeby swojej skóry oraz pochodzenie pojawiających się zmian. Zachęcamy do konsultacji z naszym kosmetologiem, który może doradzić i pomóc Pani w tej kwestii.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam.
Wyczytałam w artykule, że nie można stosować kremów po kuracji witaminą A doustnie. Ja miałam taka kuracje dwukrotnie, ale było to rok temu.
Czy to znaczy, że w ogóle nie można stosować tych kremów czy chodzi o określony czas po zakończeniu kuracji witaminą A?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry,
Pani Gosiu, po kuracji doustną witaminą A dla bezpieczeństwa rekomendujemy minimalny odstęp 6-9 miesięcy od momentu zakończenia leczenia - wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji jest skóra. W razie wątpliwości zachęcamy również do kontaktu z lekarzem dermatologiem.
Pozdrawiamy serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam mam cerę naczynkową z delikatnie popękanymi naczynkami. Czy zabieg Cosmelan nada się do mojego fototypu cery???

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry :)

Procedura zabiegowa jest zdecydowanie bardziej inwazyjna w porównaniu do kuracji domowej, jednak w obu przypadkach taka terapia powinna być poprzedzona szczegółową analizą skóry przeprowadzoną z lekarzem/kosmetologiem przed przystąpieniem do zabiegu. Tylko taka ocena stanu skory pozwoli oszacować czy zabieg będzie mógł zostać przeprowadzony.

Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej porady telefonicznej - pod numerem 736 647 679‬.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Wykonałam zabieg dziś. Jestem po zmyciu maski. Efekt powalający. Jak zmywałam maskę widziałam od razu, że przebarwienia zniknęły - jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. POLECAM.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo dziękujemy za komentarz! Pozdrawiamy serdecznie. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Czy krem można stosować tylko punktowo? Mam przebarwienia pod oczami, nie widzę potrzeby stosowania na całą twarz…

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Agnieszko,

W tym wypadku, ze względu na zbyt małą ilość informacji dotyczących Pani skóry, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady kosmetologa w naszym sklepie - szczególnie mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬), aby kosmetolog mógł zadać Pani więcej pytań i ocenić rodzaj czy też dokładną lokalizację przebarwień.

Okolica oczu to bardzo delikatny obszar, dlatego szczególnie zachęcamy, aby wcześniej to skonsultować ze specjalistą.

Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Jaką ilość Dermamelanu należy nakładać jednorazowo? Do wchłonięcia całkowitego, wielkości groszku, czy więcej? Nigdzie nie znalazłam takiej informacji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dziękujemy za pytanie. Każda skóra jest inna i nie zawsze wielkość groszku będzie wystarczająca - to zależy od wielkości twarzy. Na pewno ilość produktu, którą aplikujemy nie powinna być zbyt duża - wystarczy bardzo cienka warstwa, tylko do pokrycia powierzchni skóry. Następnie rekomendujemy aplikować krem nawilżający (rano i wieczorem) oraz krem z filtrem (w ciągu dnia). W związku z tym należy odczekać chwilę, aby preparat mógł się wchłonąć.

W razie dodatkowych pytań służmy pomocą - przez czat na stronie bloga/sklepu, mailowo (sklep@topestetic.pl) lub telefonicznie (736 647 679‬).

Pozdrawiamy serdecznie. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

A czy odwrócenie kolejności tzn. po wymyciu twarzy, najpierw nawilżenie, a potem cosmelan i wykończenie filtrem będzie dużą ingerencją w proces? Bo na mojej tłustej cerze po nałożeniu cosmelana, nawilżenia i filtra wszystko się waży i roluje. Próbowałam już różnych kremów nawilżających, ale efekt zawsze ten sam. A jak w ten sposób odwracam kolejność to da się jakoś w pracy wyglądać ;)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Marto,

przed użyciem kremu Cosmelan 2 można nałożyć serum nawilżające, a następnie krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Ze względu na działanie tego produktu, zalecamy aby skorzystać z porady kosmetologa, który omówi w jaki sposób powinno się go stosować.

Taka porada może odbyć poprzez czat na stronie www.topestetic.pl, telefonicznie lub mailowo.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Stosuję Dermamelan od miesiąca. Skóra cały czas się łuszczy - raz mniej, raz więcej. Teraz pojawia się rumień znienacka. Twarz piecze i jest czerwona, czy to normalne, co robić dalej?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Wioletto, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (736 647 679‬), aby nasz kosmetolog mógł zadać więcej pytań i dzięki temu lepiej ocenić stan skóry, pełną aktualnie stosowaną pielęgnację oraz dalsze postępowanie.

Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Ja miałam zabieg cosmelanem 15 lat temu muszę przyznać że to najlepszy zabieg na przebarwienia po tak długim czasie. Teraz trochę mi wróciły piegi, ale nie są aż tak bardzo widoczne - są blade. Bez zastanowienia zdecydowałabym się jeszcze raz na ten zabieg, ciekawa jestem czy sam krem cosmelan 2 by mi pomógł.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią. Pani Olu przed rozpoczęciem kuracji Cosmelanem 2 zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej porady naszego kosmetologa, poprzez czat na stronie sklepu, mailowo: sklep@topestetic.pl lub telefonicznie: 736 647 679. ‬ W trakcie porady kosmetolog będzie mógł zadać więcej pytań, dzięki temu oceni stan Pani skóry i zaproponuje odpowiednią kurację.
Pozdrawiamy serdecznie!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam serdecznie! Chciałam napisać parę słów o Cosmelanie - dobrze i źle. Może jakaś pacjentka miała podobne objawy co ja:) Zaczęłam Cosmelan ok miesiąca temu. Wszystko przebiegało książkowo - ciepła buzia, schodzenie skory, a w efekcie zanik plam posłonecznych, ale... gdzieś ok w 3 tygodniu dostałam takiego wysypu, że hej. Strasznie swędziała mnie żuchwa, zadrapałam sobie ją strasznie na czole, pojawiły się wypryski z wysiękiem na brodzie, pryszcze ropne, a po 2 stronach oczu suche, swędzace plamki. Lekarz prowadzący stwierdził, że to infekcja bakteryjna przez drapanie. Rozniosłam wszystko na twarz. Zalecił przerwę. Potem przez 30 dni Cosmelan tylko na noc, a potem 2 - 3 razy w tygodniu. Wszystko się cofnęło, super. Zaczęłam znów stosować na noc Cosmelan i po kilku dniach wróciło swędzenie żuchwy , plamy koło oczu, plus doszła jakby infekcja oczu - swędzenie, podrażnione powieki, ale nie spuchnięte. Stwierdziłam, że koniec z tym, przerwa aż się wszystko zagoi. Wczoraj nałożylam Cosmelan tylko na czoło.... Od razu zaczęły mnie swędzieć oczy... Czy po takim czasie może się okazać, że jestem po prostu uczulona na jakiś składnik? Cosmelan i tak będzie chwalić, bo efekt został osiągniety!!! Tylko co z reszta?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo nam przykro, że w trakcie kuracji musiała się Pani mierzyć z takim dyskomfortem. Tak, jak Pani wspominała, w początkowej fazie stosowania kremu może wystąpić bardzo silne podrażnienie, zaczerwienienie, tkliwość, a nawet obrzęk. Są to objawy charakterystyczne dla tej kuracji. Jeśli jednak tak jak u Pani w trakcie kuracji pojawiają się inne niepojące objawy - takie jak silny świąd, wysypka, pojawienie się zmian zapalnych, zalecamy jak najszybszy kontakt z lekarzem. W związku z tym, że podczas intensywnego złuszczania dochodzi do uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej, skóra staje się bardziej narażona na nadkażenia bakteryjne. Ważne jest to, aby w trakcie kuracji dbać o jak największą sterylność - stosować kosmetyki dedykowane do pielęgnacji pozabiegowej, często zmieniać ręcznik do twarzy, unikać wizyt na basenie, w saunie czy na siłowni.

W sytuacji wysokiego nasilenia skutków ubocznych i pojawienia się wątpliwości zalecamy konsultację z lekarzem lub specjalistą wykonującym zabieg, który może dokładniej przyjrzeć się sytuacji.

Niestety, nawet przy prawidłowo stosowanej pielęgnacji okołozabiegowej, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, która może pojawić się na skutek stosowania praktycznie każdego składnika kosmetyku.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Krem bardzo dobry.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Bardzo dziękujemy za podzielenie się za nami opinią! Pozdrawiamy serdecznie :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam. Na ulotce jest napisane, że po 48 godzinach dopiero można użyć Cosmelan 2. Proszę powiedzieć przez dwa dni czym kremować twarz (cera sucha)?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Żaneto, bezpośrednio po wykonaniu zabiegu w gabinecie należy ściśle stosować się do zaleceń terapeuty, który przeprowadził zabieg depigmentujący. W czasie bezpośrednio po zmyciu maski bardzo ważna jest regeneracja i odbudowa naskórka. W tym celu polecamy jeden z następujących kremów:

https://www.topestetic.pl/mesoestetic/melan-recovery-krem-o-silnych-wlasciwosciach-natluszczajacych-oraz-nawilzajacych-50-ml

https://www.topestetic.pl/mesoestetic/hydra-vital-factor-k-krem-o-silnym-dzialaniu-odzywczo-nawilzajacym-na-twarz-i-szyje-50-ml

Należy pamiętać też o konieczności stosowania kremów z filtrami UV w ciągu dnia i bardzo delikatnym traktowaniu skóry. Więcej informacji na temat pielęgnacji domowej przy kuracji na przebarwienia Cosmelan znajdzie Pani w naszym wpisie na blogu:

https://www.topestetic.pl/blog-uroda/jak-ulozyc-pielegnacje-przy-kuracji-na-przebarwienia-cosmelan

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy też do skorzystania z bezpłatnej porady kosmetologa. Nasi specjaliści są dostępni przez czat, mailowo i telefonicznie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, czy Cosmelan 2 można stosować pod oczy?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Barbaro, Cosmelan 2 nie jest przeznaczony do stosowania pod oczy.

Jeśli poszukuje Pani preparatów rozjaśniających okolicę oka, to zachęcamy do skorzystania z darmowej porady kosmetologicznej w naszym sklepie. Kosmetolodzy dostępni są mailowo oraz telefonicznie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Robiłam Cosmelan w październiku. Od tego czasu stosuje Cosmelan 2 najpierw codziennie, teraz co dwa trzy dni. Buzia za każdym razem jest mega czerwona i na nowo się łuszczy. Bariery hydrolipidowej nie mam już chyba w ogóle. Dodatkowo zauważyłam, ze gdy przebarwienia się rozjaśniły na twarzy mam w wielu miejscach siatkę prześwitujących naczyń. Boje się ze skończy się to trądzikiem różowatym. Chciałabym odstawić Cosmelan 2, ale boje się również nawrotu przebarwień. Czy są jakieś inne nie tak agresywne kremy depigmentacyjnymi, które podtrzymają efekty kuracji, a nie będą za każdym razem zrywać kolejnej warstwy skory? Proszę również o polecenie dobrego kremu, który może poprawić stan skory naczynkowej. Z góry dziękuję.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Jestem po Cosmelanie 1 i bardzo przydały mi się zamieszczone informacje o przebiegu kuracji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Cieszy nas, że mogliśmy pomóc! Pozostajemy do dyspozycji, gdyby w przyszłości pojawiły się jeszcze dodatkowe pytania :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

W październiku zrobiłam kurację, miałam przebarwienia pod oczami i na czole. Na czole były bardzo oporne i nie chciały zniknąć, jedynie trochę się rozjaśniły, pod oczami zniknęły z czego byłam bardzo zadowolona i szczęśliwa, ale moje szczęście nie trwało zbyt długo. Przebarwienia znowu wychodzą z czego jestem bardzo zawiedziona. Kuracja droga i nadzieja była ale na krótko.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Natalio,

problem przebarwień to bardzo indywidualna sprawa. U każdego proces ich redukcji może wyglądać zupełnie inaczej, niestety zazwyczaj jest to proces długotrwały. Niemierne ważne podczas kuracji Dermamelan, jest zastosowanie się do wszystkich zaleceń producenta oraz w miarę możliwości ocena jaki jest czynnik wyzwalający zmiany podczas konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem wykonującym zabieg.Po zakończeniu kuracji produktem do pielęgnacji domowej Dermamelan należy kontynuować działania depigmentacyjne odpowiednio do tego przeznaczonymi produktami oraz co niemiernie ważne stosować ochronę przeciwsłoneczną wielokrotnie w ciągu dnia przez cały rok.Niezmiennie zachęcamy do porady z naszymi kosmetologami za pośrednictwem czatu na naszej stronie, telefonicznie lub mailowo.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Postanowiłam wypróbować jeszcze inną kuracje, ale jeżeli ta nie pomoże to znowu skorzystam z opcji Dermamelan, bo jednak był czas, że się cieszyłam z tego jak wyglądała moja buzia po zabiegu Dermamelanem. Bez użycia filtrów UV nie wychodzę z domu już od wielu lat, bo wiem jakie to ma duże znaczenia dla cery skłonnej do przebarwień.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Natalio, bardzo dziękujemy za komentarz. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą mailowo: sklep@topestetic.pl lub telefonicznie: 736 647 679.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Jaki mogę stosować przykładowy krem bezpieczny, łagodzący i nawilżający? Pieczenie, obrzęk, ciągnięcie jest nie do zniesienia.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Kasiu!

Zgodnie z zaleceniami producenta, rekomendujemy stosowanie kosmetyków łagodzących marki Mesoestetic.

Zachęcamy jednak do kontaktu telefonicznego (736 647 679‬) z naszym kosmetologiem, który zada więcej pytań i dzięki temu lepiej oceni stan skóry oraz aktualnie stosowaną pielęgnację.

Pozdrawiamy serdecznie! :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Czy można preparat stosować tylko punktowo? Jeśli plama jest na czole?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Kasiu!

Producent marki Mesoestetic nie zaleca stosowania kremu punktowo, tylko na całą twarz. Nie będzie to efektywne. Preparat zawsze stosujemy całościowo. Rozjaśnianie przebarwień to najczęściej czasochłonny i żmudny proces, dlatego też warto uzbroić się w cierpliwość. Prewencją w powstawaniu przebarwień jest codzienne stosowanie oraz replikacja filtrów przeciwsłonecznych na poziomie SPF 30-50. W przypadku już powstałych przebarwień warto wprowadzić zabiegi gabinetowe, odpowiednio dobrane przez kosmetologa lub dermatologa.

Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej porady naszych kosmetologów, którzy pomogą w doborze odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Pozdrawiamy serdecznie ;)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Ja stosuję Dermamelan od dwóch lat. Obecnie tylko jako terapię podtrzymującą. Miałam całą twarz pokrytą piegami. Teraz mam w końcu piękna cerę beż piegów. Polecam, krem jest drogi, ale warty swojej ceny. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Aniu, bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami opinią o tym produkcie. Pozdrawiamy ciepło!

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Po jakim czasie od nałożenia należy zmyć krem jeśli stosujemy go tylko na noc? Trzymamy na twarzy całą noc?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dziękujemy za komentarz Pani Katarzyno. Krem należy pozostawić na skórze przez całą noc. Zalecane jest, by po 15 - 20 minutach od jego aplikacji, użyć kremu o działaniu regenerującym Melan Recovery New.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do skorzystania z darmowej porady kosmetologicznej dostępnej w naszym sklepie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dobry wieczór. Zamierzam zastosować krem Cosmelan 2. Jeszcze zanim zaszłam w ciążę, miałam nałożone 2 razy maski z Cosmelan 1. Przez 2 lata nic nie robiłam, ponieważ po ciąży karmiłam piersią itd. Chciałabym pozbyć się starych przebarwień posłonecznych, ale proszę o podpowiedź, jak stosować krem. Rano i wieczorem czy wystarczy tylko wieczorem?Pozdrawiam serdecznie

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Agnieszko bardzo dziękujemy za komentarz. Problem przebarwień na skórze niestety nie jest łatwy do usunięcia i wymaga on indywidualnego podejścia do pielęgnacji, samodyscypliny i wytrwałości. Wedle schematu zalecanego przez producenta marki Mesoestetic, krem należy stosować dwa razy dziennie. Więcej informacji na temat dokładnego zastosowania preparatu znajdzie Pani w linku poniżej:https://www.topestetic.pl/mesoestetic/cosmelan-2-krem-na-przebarwienia-30-gGdyby miała Pani jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości to nasi kosmetolodzy są do Pani dyspozycji poprzez czat na naszej stronie, mailowo lub telefonicznie.;)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam,

stosuje krem Cosmelan 2 od 1,5 tygodnia od 3 do 2 razy dziennie. Na czole zaczęły pojawiać mi się "rany". Zrobiłam jeden dzień przerwy. Skóra w tych miejscach nadal jest naruszona. Czy pomimo to nałożyć krem na twarz ? I proszę mi jeszcze powiedzieć jak długo skóra po kremie będzie się łuszczyć, nie ukrywam że jest to niekomfortowe i czy zaczerwienie na twarzy będzie się nadal utrzymywać ? Mam jeszcze jedno pytania, kuracja podtrzymująca zabieg mówi aby nakładać krem przez 3 miesiące na noc, czy po takim czasie stosowania kremu łuszczenie, pieczenie twarzy oraz zaczerwienienie nadal będzie się utrzymywać?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Pani Kasiu, trzymanie się zaleceń ze strony producenta stanowi ważny wskaźnik w aspekcie późniejszych efektów, jakich możemy oczekiwać od danego produktu. Natomiast drugim równie ważnym elementem jest dostrzeganie potrzeb swojej skóry oraz jej obserwacja. W przypadku, kiedy zauważyła Pani tak intensywne podrażnienie, należałoby w pierwszej kolejności odstawić krem i skonsultować się ze specjalistą, aby ustalić jak wyglądały pozostałe etapy Pani pielęgnacji oraz jakie należy zastosować dalsze postępowanie.Zachęcamy Panią szczególnie do skorzystania z bezpłatnej porady telefonicznej w naszym sklepie, podczas której będziemy mogli zadać więcej pytań i po szczegółowym wywiadzie zalecić kolejne kroki. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z takiej konsultacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 736 647 679.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Po 11 dniach od zastosowania maski Dermamelan i stosowania kremów pojawiła się drobna wysypka na twarzy. Od wczoraj strasznie swędzi. Przez całą noc mnie ten swiąd wybudzał. Wieczorem już nie nałożyłam kremu Dermamelan, natomiast Recovery prawie cały zużyłam w tę noc:/ Rano twarz jak balon spuchnięta.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Joanno, dziękujemy bardzo za komentarz. :)

W takiej sytuacji polecamy skontaktować się jak najszybciej z osobą wykonującą zabieg. Dodatkowo w momencie nasilenia objawów zalecamy kontakt z lekarzem. W razie dodatkowych pytań, jesteśmy do dyspozycji.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Czy dużą warstwę należy nakładać tej maski? Zakładając, że będę ja stosować 2 razy dziennie to przez ile mam ja trzymać, jeśli pomiędzy mam dać jeszcze krem i filtr? Ile maska powinna być na buzi?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za komentarz oraz zaufanie. Kuracja depigmentacyjna kosmetykami marki Mesoestetic to terapia, którą warto skonsultować z osobą wykonującą wcześniejszy zabieg gabinetowy. Pragniemy przybliżyć jednak Pani działanie i stosowanie pielęgnacji linią wspierającą, przeznaczoną do pielęgnacji domowej.Cosmelan 2 i Dermamelan to kremy przeznaczone do przeprowadzenia kuracji domowej, który należy pozostawić na skórze. Producent rekomenduje zaaplikowanie jednego z nich na skórę, a następnie po 10-15 minutach (bez zmywania) nałożenie kolejnego kosmetyku o działaniu regenerującym, również marki Mesoestetic. W przypadku pielęgnacji porannej po wchłonięciu kremu regenerującego oczywiście przechodzimy do aplikacji kremu zapewniającego ochronę przeciwsłoneczną.W pielęgnacji wieczornej powtarzamy tę czynność, jednak pomijamy ostatni krok, którym jest nałożenie kremu z filtrem.W topestetic stawiamy jednak na indywidualne podejście do pielęgnacji oraz edukację w jej zakresie. Dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z całkowicie darmowych i niezobowiązujących porad z naszymi kosmetologami, którzy odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania dotyczące stosowania kosmetyków marki Mesoestetic oraz przeprowadzą Panią przez wszystkie kroki kuracji depigmentacyjnej tej marki.Dodatkowo zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia specjalnego odcinka videocastu i podcastu, w którym ekspertka marki Mesoestetic szczegółowo przedstawiła kurację kosmetykami Cosmelan 2 i Dermamelan:https://www.topestetic.pl/blog-uroda/cosmelan-2-i-dermamelan-kosmetyki-na-przebarwienia-topestetic-i-anna-drobnik

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry, czy jakimkolwiek składnikiem cosmelanu2 są hormony?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dzień dobry Pani Marto, bardzo dziękujemy za komentarz. Cosmelan 2 marki Mesoestetic nie posiada w swoim składzie substancji oddziałujących na układ hormonalny. Oczywiście, jeśli pojawiają się u Pani dodatkowe pytania dotyczące samego kosmetyku, jego stosowania, jak i wprowadzenia do pielęgnacji domowej, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z całkowicie darmowej i niezobowiązującej porady z kosmetologiem, która rozwieje wszelkie pytania.Jak wspomnieliśmy wcześniej, konsultacje z naszymi specjalistami są bezpłatne i niezobowiązujące. Można z nich skorzystać telefonicznie, jak i mailowo.

Pozdrawiamy ciepło. :)

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, jestem 4 dzień po rozpoczęciu kuracji, strasznie mi schodzi skóra mam czerwona i mocno podrażnioną skórę, ale moje pytanie jest co do kremu dopigmentującego. Czy jest jakaś rada, na kolor twarz mam marchewkową nie da się z domu wyjść? Co robić proszę o pomoc.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dziękujemy za Pani komentarz. Serdecznie zapraszamy Panią do skorzystania z porady kosmetologicznej. Nasz Specjalista odpowie na Pani pytania oraz pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację towarzyszącą kuracji depigmentacyjnej, która wyciszy i złagodzi podrażnienia.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Witam, jestem piąty tydzień po masce. Teraz używam Cosmelan 2. Już po pierwszej aplikacji w domu zaczęła schodzić mi skóra. Jak długo skóra będzie schodzić z twarzy?

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.

Dziękujemy za Pani komentarz, nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie, ponieważ wszystko zależy od rodzaju cery oraz jej kondycji. U jednej osoby złuszczanie może przebiegać bardzo intensywnie, a u drugiej osoby może nie być go wcale i ta druga sytuacja wcale nie świadczy o braku skuteczności działania kosmetyku.Jeśli złuszczanie jest dyskomfortem, to można odstawić Cosmelan 2 maksymalnie na trzy dni i skupić się na regeneracji skóry. Można również zmniejszyć częstotliwość stosowania produktu np. aplikować go tylko raz dziennie wieczorem albo na przykład rano i wieczorem, ale co dwa dni.Serdecznie zapraszamy Panią do skorzystania z bezpłatnej porady kosmetologicznej dostępnej w Topestetic - przez czat, mailowo i telefonicznie. Nasze Specjalistki na podstawie zebranego wywiadu kosmetologicznego, pomogą Pani znaleźć najlepsze pielęgnacyjne rozwiązanie.

* Jeśli Twój komentarz stanowi opinię na temat wymienionych w artykule produktów, powinien być on wynikiem ich zastosowania.
Zobacz również
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienione we wpisie
Poniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej
Nasz Instagram
Nasze konto obserwuje już 57131 osób. Dołącz do nas
Chcesz z nami zostać?
Chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami? Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach.
Dodatkowo po zapisie otrzymasz 20 zł na zakup w naszym sklepie z dermokosmetykami.
szukaj topestetic
Social Media
Obserwuj nas w mediach społecznościowych. Dowiesz się o nowych artykułach, konkursach i promocjach!
Natalia Dutkiewicz - Redaktor Współpraca
tel. 508 504 506 w.6
blog@topestetic.pl
ładowanie okienka