Dłonie, podobnie jak twarz są narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne jak promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz czy zanieczyszczenia. DLatego należy traktować w sposób wyjątkowy, ponieważ nieodpowiednio zadbane będą wyglądały nieestetycznie, co nieuchronnie zdradzać będzie wiek ich posiadacza. Ze starzeniem skóry dłoni zaczynamy walczyć dużo później niż ze starzeniem skóry twarzy, co jest często popełnianym błędem i ogranicza nasze możliwości. Prewencja okazuje się dużo skuteczniejsza niż podejmowanie walki z już istniejącymi niedoskonałościami. Na objawy starzenia, nadmiernej suchości czy nieestetycznych plam na dłoniach również istnieją sposoby.
Charakterystyka skóry rąk
Skóra rąk jest cienka oraz pozbawiona gruczołów łojowych, przez co bardziej podatna na przesuszenie i odwodnienie. Starzeje się zdecydowanie szybciej niż pozostałe partie ciała. Na grzbietach rąk, które najbardziej wystawione są na promieniowanie słoneczne często pojawiają się nieestetyczne przebarwienia. Podściółka tłuszczowa jest nikła w tych miejscach, dlatego z wiekiem coraz bardziej widoczne stają się naczynia krwionośne oraz ścięgna, a zmarszczki pojawiają się równie szybko lub nawet szybciej niż na twarzy.
Co niekorzystnie wpływa na skórę dłoni?
Każdego dnia poddajemy nasze dłonie ciężkim próbom. Wystawione są na wiele czynników drażniących jak mydła czy środki czystości. Wykonujemy nimi setki czynności, które im szkodzą, jak porządki domowe z wykorzystaniem różnego rodzaju detergentów, często zapominając przy tym o rękawiczkach ochronnych, co. w konsekwencji powoduje naruszenie warstwy hydrolipidowej skóry. Pozbawione naturalnej ochrony przed patogenami i uszkodzeniami, są narażone na przyspieszone starzenie się. Prowadzi to do nadmiernego wysuszenia, odwodnienia, podrażnienia, spierzchnięcia i napięcia skóry rąk. To wszystko ma wpływ na nagłe i długotrwałe pogorszenie się jakości i kondycji skóry.
Serum do rąk - czym się wyróżnia?
Serum do rąk to szczególny kosmetyk, począwszy od unikalnej formuły i konsystencji poprzez zwiększone stężenie składników aktywnych. Może mieć różne konsystencje i występować w postaci płynu, żelu czy emulsji. Jest to produkt do zadań specjalnych, ponieważ zostało opracowane tak, by mierzyć się z najtrudniejszymi problemami estetycznymi skóry, wynikającymi z wieku czy gwałtownych zmian powstałych na skutek działania różnych czynników.
Jakich składników szukać w serum do dłoni?
W celu odmłodzenia skóry najlepszym rozwiązaniem jest serum do dłoni składające się z kompleksu wielu składników aktywnych działających wielotorowo, tj. kwas hialuronowy, kolagen, peptydy czy retinol. W przypadku rozjaśnienia przebarwień, które są bardzo charakterystycznymi zmianami na skórze dłoni, skuteczne okażą się witamina C, arbutyna, niacynamid czy kwasy owocowe.
Uzupełnienie pielęgnacji
W pielęgnacji skóry dłoni nie powinno zabraknąć nawilżania i odżywiania, stąd balsam do rąk czy maska do rąk o takich właściwościach są niezbędne. Peeling do rąk będzie z kolei przydatny w celu usunięcia martwych h komórek naskórka i usprawnienia penetracji składników czynnych. Wszystkie te kroki pielęgnacyjne będą dużym wsparciem dla skóry dłoni.
Kolagen pomógł mi zlikwidować podskórne wypryski, przebarwienia. Napina i wygładza zmarszczki. W dotyku mam gładką skórę jak nigdy od dłuższego czasu. Żadne kwasy mi tak nie wyleczyły moich niedoskonałości jak ten kolagen! Polecam!
Krem idealny jako opatrunek na dłonie zimą. Idealnie natłuszcza przy czym nie jest zbyt tłusty. Szybko się wchłania a skóra fajnie się regeneruje. Dla mnie zapach super,a na zimę idealny.
Stosuję kolagen na twarz i dekolt pod krem wieczorem, drobne zmarszczki uległy spłyceniu, skóra jest bardziej napięta. Stosowałam również przy oparzeniu i bardzo szybko nastąpiła poprawa.
Stosowałam ten żel na twarz po zabiegach kosmetycznych. Efekt natychmiastowy! Cera szybko się goi i nie piecze. Do tego dobrze nawilża i wygładza. Polecam szczególnie na drobne rany, skaleczenia..
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.