Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Wypadanie włosów to powszechny problem. Istnieje wiele czynników, które mogą powodować nadmierną utratę włosów, dlatego często decydujemy się na wprowadzenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków, które pobudzają wzrost. Mogą być to szampony, wcierki czy ampułki na porost włosów.
Wyróżniamy wiele przyczyn wypadania włosów, które są związane z genami, stylem życia, dietą czy stanem zdrowia. Genetyka odgrywa ważną rolę w kondycji włosów i w przypadku niektórych osób wypadanie może być dziedziczne. Wiele czynników takich jak stres i nieprawidłowa dieta również mogą wpływać na kondycję włosów – pod wpływem stresu organizm zwiększa produkcję kortyzolu co prowadzi do zwiększonej utraty włosów. Nieprawidłowa dieta, która nie dostarcza do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych również może doprowadzić do osłabienia włosów. Zaburzenia hormonalne, ciąża czy okres menopauzy mogą być czynnikami nasilającymi wypadanie włosów.
Aby zapobiec nadmiernej utracie włosów, warto skonsultować się ze specjalistą, wdrożyć leczenie czy suplementację zgodnie z zaleceniami lekarza czy trychologa, oraz wspomagająco stosować kosmetyki pielęgnacyjne takie jak ampułki przeciw wypadaniu włosów.
Ampułki na porost włosów to specjalistyczne preparaty, bogate w substancje aktywne, odpowiednio dobrane do potrzeb skóry głowy. W zależności od składu ampułki na porost włosów mogą działać kompleksowo - zarówno zapobiegać wypadaniu jak i wzmacniać cebulki włosowe i przyspieszać wzrost nowych włosów. Składniki aktywne zawarte w ampułkach mogą także działać odżywczo na skórę głowy, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze. Ampułki na porost włosów dla mężczyzn i kobiet mogą nieco różnić się składem, szczególnie, jeśli wypadanie włosów pojawia się na tle hormonalnym. Przed wprowadzeniem do pielęgnacji kosmetyków takich jak ampułki do włosów, warto skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania, lub w razie potrzeby z trychologiem, czyli specjalistą od problemów skórnych skalpu.