Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności
przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Wągry i zaskórniki mogą pojawić się u każdej osoby, w każdym wieku. Dzięki właściwie dobranym dermokosmetykom możemy z nimi walczyć i ograniczać ich powstawanie, a także przyspieszyć gojenie wszelkich zmian skórnych, które często są następstwem tych niedoskonałości. W perspektywie czasu przełoży się to nie tylko na pięknie wyglądającą i zadbaną skórę, ale także na skuteczność innych kuracji, np. intensywnie nawilżających, depigmentacyjnych czy przeciwstarzeniowych.
Niedoskonałości - skąd się biorą?
Są to zmiany, które powstają przede wszystkim poprzez zablokowanie ujść gruczołów łojowych i zmianę składu sebum występującego w skórze. Wynikają m.in. z zaburzeń gospodarki hormonalnej, nieprawidłowego oczyszczania i demakijażu, niewłaściwej i ubogiej w składniki odżywcze diety oraz różnych czynników środowiskowych. Jeśli nasza skóra jest szczególnie podatna na pojawianie się niedoskonałości i zanieczyszczeń, lecz stosujemy krem na zaskórniki, czyli tzw. krem na wągry, jesteśmy w stanie ograniczyć ich powstawanie. Natomiast w sytuacji, gdy borykamy się ze zmianami hormonalnymi, prowadzimy niehigieniczny tryb życia czy mamy niewłaściwie dobraną pielęgnację, wówczas niedoskonałości mogą się nasilać, a stan skóry pogarszać.
Krem na wągry i zaskórniki - sposób na pielęgnację
W celu ograniczenia oraz zapobiegania powstawaniu niedoskonałości i zanieczyszczeń kluczowa jest pielęgnacja, przede wszystkim odpowiedni krem do twarzy. Krem na zaskórniki obok dokładnego oczyszczania i złuszczania jest podstawą. Niedoskonałości powstają głównie w strefie T, dlatego często pojawiają się pytania o krem na wągry na nosie, policzkach i czole. Są to miejsca w obszarze twarzy najbardziej newralgiczne pod tym kątem. Krem na wągry i zaskórniki może zastąpić peeling. Może także stanowić uzupełnienie pielęgnacji złuszczającej. Jest to kosmetyk do twarzy, który stopniowo, ale skutecznie normalizuje pracę ujść gruczołów łojowych. Jego systematyczne stosowanie przynosi poprawę i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości. Dotyczy to dojrzałych skór, jak i tych młodszych. Krem na wągry dla mężczyzn, jak i dla kobiet to podobna pielęgnacja. Przy jego wyborze uwzględnia się przede wszystkim rodzaj i aktualną kondycję skóry.
Krem usuwający wągry - co zawiera?
Krem na wągry najczęściej bazuje na substancjach działających keratolitycznie. Zawiera różne mieszanki kwasów AHA, BHA i PHA. Wśród nich możemy spotkać m.in. kwas glikolowy, migdałowy, salicylowy, mlekowy. Towarzyszyć im mogą również składniki aktywne o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, tj. niacynamid, cynk czy różne olejki i ekstrakty roślinne, np. bardzo często wykorzystywany olejek z drzewa herbacianego. Dlatego krem usuwający wągry nie powinien być aplikowany jak niektóre kremy do twarzy - jako krem pod oczy. Może wówczas spowodować silne podrażnienie skóry. Dlatego powinniśmy stosować go ściśle z przeznaczeniem i według zaleceń producenta. Systematyczność w tej pielęgnacji odzwierciedlą wówczas dobre i długofalowe efekty terapeutyczne.