Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności
przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Olejki zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, chociaż niektórym wciąż kojarzą się z tłustą, ciężką i lepką warstwą na powierzchni skóry. Nowoczesna technologia daje nam coraz więcej możliwości. Obecnie formuły kosmetyków, również tych w postaci olejków, w większości są bardzo przyjemne i komfortowe w stosowaniu. Poniżej zajmiemy się olejkiem na cellulit, który posiada szereg zbawiennych dla skóry właściwości pielęgnacyjnych.
Cellulit - skąd się bierze i jak powstaje?
Cellulit ściśle związany jest z problemem nadwagi i otyłości, ale bardzo często dotyczy także osób szczupłych i z prawidłową masą ciała. Istnieje wiele przyczyn jego powstawania. Przede wszystkim jest uwarunkowany genetycznie. Dotyka niemal wszystkich kobiet. Znaczącą rolę odgrywają hormony, głównie estrogeny. Sprzyjają one tworzeniu i magazynowaniu tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Predysponującym czynnikiem powstawania cellulitu jest pogorszenie mikrocyrkulacji krwi, w wyniku czego komórki tłuszczowe powiększają się i uciskają na sąsiadujące naczynia krwionośne. Utrudnia to przepływ krwi i limfy, co prowadzi do wielu niepożądanych zmian w tkance tłuszczowej i tkance łącznej. Towarzyszą temu obrzęk, zastoje, zwłóknienia i występowanie guzków, które często bywają bolesne. Powierzchnia skóry staje się wówczas nieregularna i nierówna.
Olejek na cellulit - bogactwo składników aktywnych
Kosmetyki te bazują na roślinnych olejach, które silnie kondycjonują skórę. Olejek antycellulitowy zawiera ponadto składniki wykazujące skuteczne działanie w walce z cellulitem. Uszczelniają one naczynia włosowate, działają przeciwobrzękowo, poprawiają mikrokrążenie i regulują metabolizm komórek tłuszczowych. Wiele z nich to rośliny, tj. bluszcz pospolity, miłorząb japoński, kasztanowiec, arnika górska, wąkrota azjatycka, skrzyp polny czy nostrzyk. Ogromną popularnością cieszy się kofeina, która w dużym stężeniu występuje np. w wyciągach z herbaty czy kawy arabiki. Ponadto L-karnityna, niektóre olejki eteryczne, algi czy retinol również mają udowodnione działanie antycellulitowe i często goszczą w tych recepturach.
Po co stosować olejek antycellulitowy do masażu?
W postaci olejku najlepiej są nam znane olejek do twarzy i olejek do ciała. Wśród olejków występuje także olejek antycellulitowy do ciała, który łączy działanie terapeutyczne wraz z zabiegiem masażu, dzięki czemu jeszcze mocniej stymuluje skórę i pomaga w walce z cellulitem. Olejek antycellulitowy do masażu to alternatywa dla wielu innych kosmetyków. Masaż już sam w sobie wywołuje wiele korzystnych reakcji fizjologicznych. Ma działanie relaksacyjne, przeciwbólowe i lecznicze. Olejek na cellulit w parze z masażem stanowią jeden ze skuteczniejszych zabiegów, które mają na celu redukcję cellulitu i poprawę jakości skóry. Wszystkie ruchy w masażu, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracje to bodźce mocno pobudzające i stymulujące tkanki. Takie działanie poprawia krążenie krwi i limfy. Pomaga także w usuwaniu toksyn z organizmu. Prowadzi do zmniejszenia złogów tłuszczowych i tym samym redukcji cellulitu.