ZAWARTOŚĆ KOSZYKA (0) |
||||
ZAWARTOŚĆ SCHOWKA ( 0 ) |
||||
Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Skórę zasiedlają drobnoustroje tworzące mikroflorę, która pełni wiele ważnych i kluczowych funkcji dla naszego organizmu. Jest ona zróżnicowana w zależności od obszaru ciała. Drobnoustroje w wysokiej liczebności zagnieżdżają się w miejscach wilgotnych, tj. w fałdach skórnych, przestrzeniach międzypalcowych, jak i na skórze głowy w obrębie mieszków włosowych. W związku z tym owłosiona skóra głowy jest bardzo podatna na zakażenia bakteryjne oraz grzybicze, co stanowi główną przyczynę powstawania łupieżu. Wówczas należy wdrożyć właściwe postępowanie pielęgnacyjne i lecznicze. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów do walki z łupieżem, z których najczęściej wybierany jest szampon przeciwłupieżowy lub jak możemy spotkać w potocznym nazewnictwie- szampon od łupieżu.
Szampony do włosów mają różne przeznaczenie. Szampon na łupież to produkt specjalistyczny. Nie bez przyczyny mówimy o nim leczniczy szampon przeciwłupieżowy. Zacznijmy jednak od tego, czym właściwie jest łupież. To jedno z częściej występujących zaburzeń funkcjonowania owłosionej skóry głowy. Może nawracać i dotykać nas w różnych okresach życia. Dlatego nie powinien być traktowany jedynie jako problem natury estetycznej. Przyczyn jego powstawania jest wiele, tj. zakażenia drożdżopodobnym grzybem, zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa praca gruczołów łojowych czy nieodpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy. Znaczącą rolę odgrywa niewłaściwie przebiegająca odnowa komórek naskórka. Przyspieszone rogowacenie przyczynia się do powstawania drobnych łusek potocznie zwanych łupieżem. Dochodzi do tego zaburzenie przepuszczalności bariery ochronnej skóry. Następstwem może być stan zapalny w obrębie skóry głowy, któremu nierzadko towarzyszą bakteryjne lub grzybicze infekcje, a które może wyciszyć szampon przeciwłupieżowy.
Klasyfikuje się dwie odmiany łupieżu-suchy i tłusty. Podobnie wyróżnia się szampon do włosów na łupież suchy i tłusty, chociaż ich działanie jest bardzo podobne. Odmiana łupieżu suchego objawia się drobnopłatkowym i dość obfitym złuszczaniem się warstwy rogowej naskórka. Przy tym nie występują zmiany zapalne ani inne uciążliwe dolegliwości. Może on jednak przekształcić się w łupież tłusty, który charakteryzuje się występowaniem żółtych, tłustych, przyległych do siebie i mocno przytwierdzonych do skóry głowy nawarstwionych łusek. Obserwuje się także w tym wypadku powstawanie strupów. Tym zmianom często towarzyszy świąd i wypadanie włosów, co stanowi bardzo niepokojący objaw. Szampon przeciwłupieżowy jest wówczas tym preparatem, którego nie może zabraknąć w systematycznej pielęgnacji.
Kosmetyki, tj. szampony na łupież posiadają szereg właściwości niwelujących obecny stan, a także zapobiegają nawrotom. W pierwszej kolejności wykazują działanie keratolityczne, które sprowadza się do złuszczania i usuwania martwych komórek naskórka. Szampon przeciwłupieżowy jest kluczowym produktem w pielęgnacji skóry głowy objętej łupieżem. Normalizuje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy. Działa kojąco i łagodząco, zarazem wzmacniając włosy. Szampony przeciwłupieżowe wykazują również działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Ich lecznicza moc działania wzrasta, gdy skóra głowy ma dłuższy kontakt ze spienionym produktem, dlatego po umyciu włosów i skóry głowy warto kilka minut odczekać, zanim szampon na łupież zostanie usunięty.
Koloryzacja włosów nie jest przeciwwskazaniem do stosowania szamponów przeciwłupieżowych, chociaż niewłaściwie dobrane preparaty lub nieodpowiednie ich użytkowanie może szybciej wypłukiwać kolor. Inną kwestią jest to, że koloryzacje i inne zabiegi chemiczne mogą okresowo pogłębić problem łupieżu, a także uwrażliwić skórę głowy, która w okresie nasilenia łupieżu jest szczególnie wrażliwa. Możemy jednak znaleźć taki szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych, który posiada szczególnie łagodny skład, a w dalszym ciągu będzie sprzyjać eliminacji łupieżu. Szampon przeciwłupieżowy ma również właściwości nawilżające i zmiękczające skórę głowy, jak i wygładzające oraz kondycjonujące łuski włosów.
Szampon przeciwłupieżowy nie występuje pod postacią jedynej formuły. Nie istnieje jedna złota recepta na problem łupieżu. Ma on charakter przewlekły i stąd też nie ma drogi na skróty ani jednego środka przeciwłupieżowego. Szampony na łupież podają różne rozwiązania. Jak przy innych problemach skórnych, powinniśmy próbować wielu działań i być w tym systematyczni. Taka sama sytuacja występuje w przypadku preparatu, jakim jest szampon leczniczy na łupież. Każdy z nich w różnym stopniu poprawi fizjologiczne parametry i zniweluje objawy łupieżu oraz dolegliwości. Próbujmy więc różnych szamponów. Warto używać ich zamiennie, aby zapobiec zjawisku utraty wrażliwości na dany składnik i wygaszaniu jego działania w sytuacji częstego stosowania.