Rozstępy to zmiany skórne widoczne w postaci wrzecionowatych pasm. Mimo, że stanowią defekt czysto estetyczny, to często dla osób je posiadających mogą być istotnym problemem wpływającym na postrzeganie siebie. Dlatego warto pielęgnować rozstępy za pomocą metod kosmetycznych i gabinetowych. Jedną z opcji są żele na rozstępy.
Żel stał się jednym z najczęściej wybieranych produktów w walce z tym problemem. To rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w codziennej pielęgnacji ciała, szczególnie jeśli chcemy zadziałać na istniejące rozstępy. Stosowanie tego preparatu może zmniejszyć widoczność rozstępów, wpływając na elastyczność skóry i przywracając jej jędrność.
Żel na rozstępy często zawiera składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, który intensywnie nawilża i wspomaga regenerację skóry. Dzięki niemu staje się ona bardziej sprężysta, co wpływa na jej elastyczność i zmniejsza prawdopodobieństwo, że pojawią się nowe zmiany skórne. Dodatkowo, preparaty te często zawierają olej z pestek winogron oraz dodatek olejków eterycznych, które korzystnie wpływają na stan rozstępów, pomagając zredukować ich widoczność.
Regularne stosowanie żelu na rozstępy wspomaga proces produkcji kolagenu, co wygładza skórę i sprawia, że zmiany są mniej widoczne. Warto pamiętać, że na efektywność tego rodzaju kosmetyków ma wpływ wiele czynników takich jak czynniki genetyczne, rodzaj skóry oraz sumienności stosowania. Jeśli zależy nam na dodatkowych zabiegach kosmetycznych, możemy stosować peelingi czy masaże, które wspomogą regenerację skóry.
Żel redukujący rozstępy znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn, którzy borykają się z problemem rozstępów. U panów najczęstszą przyczyną powstania rozstępów jest intensywna aktywność fizyczna, podczas której skóra zostaje narażona na szybkie zmiany objętości.
Dzięki odpowiedniemu doborowi olejów mineralnych i składników aktywnych, pielęgnacja ciała oparta o żele na rozstępy może przynieść zadowalające rezultaty. Należy natomiast pamiętać, że produkty te najczęściej nie są klasyfikowane jako wyroby medyczne i nie należy ich stosować, jeśli chcemy zredukować blizny pooperacyjne.